Kövess minket Instagramon is! :)


Clarins Önbarnító Zselé
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Egyéb kozmetikumok | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | parfümériák, online | Bőrprobléma: | -- |
Vedd meg online a Clarinsklub-n 6375 Ft-ért | megnézem |
A krémet feltöltötte: fecske, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. február 5.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | parfümériák, online | |
Kategória: | Egyéb kozmetikumok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Könnyű, nem olajos krémek melyek a Phyto-Sunactyl 2 növényi komplexnek köszönhetően lehetővé teszik a biztonságos barnulást. Tartós, egyenletes és természetesen gyönyörű barnaság. Három változat különböző szintű SPF védelemmel.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Cyclomethicone
eo I h I szil
0
0
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Dihydroxyacetone
,
PEG/ PPG-20/ 15 Dimethicone
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Sodium Chloride
,
Erythrulose
,
Parfum/Fragrance
i
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Ethylhexylglycerin
,
Potassium Sorbate
ta
,
Disodium EDTA
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Larrea Divaricata (Creosote Bush) Extract
a
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Yellow 6 Lake / CI 15985
sz
VÁSÁROLD MEG
Fizetés: utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:futárszolgálat, pick-pack-pont
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Én általába este szoktam felkenni és reggelre látszódik is az eredmény,ami hát van hogy foltos lesz.Ügyelni kell arra,hogy vékony rétegbe egyenletesen kerülön fel. Szép színt ad, bár az én világos bőrömön lehet már kissé sok is így télen. Kb 2-3 napig tartja a színt, utána szépen kopik. Ja és nem büdös,kellemes az illata szerintem. Ez előtt a Dove önbarnítóját használtam a világos bőrre valót, annál egy fokkal jobb, de még mindig úgy érzem nem ez a tökéletes.



Én általába este szoktam felkenni és reggelre látszódik is az eredmény,ami hát van hogy foltos lesz.Ügyelni kell arra,hogy vékony rétegbe egyenletesen kerülön fel. Szép színt ad, bár az én világos bőrömön lehet már kissé sok is így télen. Kb 2-3 napig tartja a színt, utána szépen kopik. Ja és nem büdös,kellemes az illata szerintem. Ez előtt a Dove önbarnítóját használtam a világos bőrre valót, annál egy fokkal jobb, de még mindig úgy érzem nem ez a tökéletes.


Az egyik kedvenc önbarnítóm. Az arcomra szoktam kenni, hamar szép aranybarna lesz tőle. Nem kopik foltosan, nem sárgás, szuper termék és arcra kenve nagyon sokáig elég.


Az egyik kedvenc önbarnítóm. Az arcomra szoktam kenni, hamar szép aranybarna lesz tőle. Nem kopik foltosan, nem sárgás, szuper termék és arcra kenve nagyon sokáig elég.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Larrea Divaricata (Creosote Bush) Extract, Ascorbic AcidHidratálók: Cyclomethicone, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium PCA
Vitaminok: Ascorbic Acid
Emolliensek: Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane
Emulgeálószerek: Xanthan Gum
Szilikonok: Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Potassium Sorbate, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Az egyik leggyakrabban használt szilikon. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone un. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Gyorsan elpárolog. Bőrápoló és hajápoló termékekben egyaránt használt. Részletesebb információ itt.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A cukorrépából vagy cukornádból származó DHA néven is emlegetett összetevő az önbarnítók fő hatóanyaga. 1-15%-ig terjedhet a koncentrációja, de a legtöbb kozmetikumba 5%-nál nagyobb koncentrációt nem használnak. Minél több van belőle egy termékben, annál barnább színt lehet elérni vele.
A barnulás folyamata csak a bőr legfelső rétegét érinti, úgy hogy a dihidroxiaceton a keratin tartalmú fehérjékhez kötődik. A különböző fehérjék különböző módon reagálnak a DHA-val szemben és létrejönnek a sárga és barna pigmentek, amelyeket melanoidoknak hívunk. Ezek a pigementek hasonlóak a melanin nevű pigmenthez, ami azonban a bőr mélyebb rétegében keletkezik UV sugarak hatására.
A barnaság általában a felvitelt követő 1-3 órában alakul ki, és egyénenként változik, hogy milyen gyorsan kopik le, általában 2-5 nap. Hámlasztás, izzadás, szauna, hosszas víz alatt töltött idő felpuhítja a sejteket és gyorsítja a a szín eltünését.
A DHA hátránya, hogy hatására a bőrben több szabad gyök képződhet, így önbarnítók mellett fokozottan ajánlott a fényvédők használata vagy pedig önbarnítás után 24 órával ajánlott a napot kerülni.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
A DHA-hoz hasonló hatású növényi eredetű keto-cukor, melyet piros bogyós gyümölcsökből (általában málnából) vonnak ki. Mivel reakcióba lép a bőrben található amino savakkal és ezáltal segít bronzos-arnyló ragyogást kialakítani a bőrben így az összetevővel általában önbarnítókban és szoláriumkrémekben találkohatunk. Míg a DHA néhány óra alatt fejti ki hatását, az erythrulose sokkal később, egy-két nap után, ezért segítségével az önbarnító színe tartósabb lesz.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.