Clarins

Ár:   12 900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: e.m.e.s.e, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. február 3.

Ár:   12 900 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Kétlépéses kompakt mattosító készlet normál és zsíros bőrre:

• mattosító lapok, melyek felszívják az arcbőrről a felesleges olajat,
  • könnyű formulájú, színtelen mattosító púder növényi kivonatokkal és fehér agyaggal.

Dermatológiailag tesztelt, nem komedogén.

A mattosító lapok elérhetőek 2x70 db-ot tartalmazó utántöltő verzióban is.

Izar

2018. december 2.

Update (2018-12-02): Kíváncsiságból megvettem a MAC Blot Powdert Medium árnyalatban, de ehhez képes az semmi. Ezt felviszem, és tökéletesen matt tőle a bőröm több órán keresztül. A Blot Powder már mikor felvittem, akkor sem mattított le rendesen. Szóval nekem marad ez.

~~~~~~~

Ha neked is kérlelhetetlenül zsíros a bőröd és sokat utazol, akkor szerintem Te is nagyon fogod szeretni. :-)

Velem az a helyzet, hogy a bőröm nem kegyelmez, 8-kor kisminkelem magam, 9-kor elindulok otthonról, 10-re beérek a munkahelyemre, délután 1-kor pedig már úgy nézek ki, mint akit arcon csaptak egy karéj vajas kenyérrel.
A munkahelyemen még csak-csak előveszem az íróasztal fiókomból a mattító lapokat, a púdert, az ecsetet, meg a tükröcskémet, és elkezdek pepecselni, bár az esetek 95%-ban levegőt sincs időm venni, nemhogy belekezdjek egy 4 különféle eszközt igénylő sminkszertartásba.

De mi van akkor, ha az ember lánya külföldre kell menjen a főnökét kísérni üzleti útra, és egész nap azzal van elfoglalva, hogy tolmácsoljon közte és a kinti fejesek között? Az ebédet alig tudom megenni, mert míg körülöttem mindenki csak egyszer beszél, én kétszer, és a WC szünet egy olyan luxus, amit ki kell harcolni.

Na akkor jön be ez a kis kütyü és ment életet. :-)

Ahelyett, hogy egy neszit kéne cipelnem, amiben benne van a fentebb már felsorolt 4 kellék, csak bedobom a kistáskámba ezt a kis kompaktot, és minden gondom meg van oldva. Van benne mattító lapocska, púder, tükör és egy szivacs is, ami ugyan nem ecset, de a célnak megfelel.

Az egész kompakt nagyon kis ügyesen van összerakva, minőségi darab, a lapok nagyon jól felszívják a zsírt (nekem 2 db elég az arcomra), a többit pedig a púder szuperül elintézi és abból is nagyon kevés kell. A kis szivaccsal szerintem jól fel lehet vinni, viszont arra figyelni kell, hogy jól oszlasd el, tapogasd bele a bőrödbe, mert hajlamos fehér foltot hagyni, ha valahová sok kerül belőle. Egy normál, színezett púdernél persze rosszabb olyan szempontból, hogy ettől azért kicsit lisztes/szellemszerű lesz az ember arca, de nálam ez nem tart sokáig és nem is túl durva, meg azért tudni kell, hogy elég sárgás a bőrszínem, tehát minden cucc, ami fehéríthet (színtelen púder, fényvédő) az engem fog is. Aki viszont halaványabb és nem olyan sárgás tónusú, annak minden szempontból tökéletes lesz ez a kis kompakt.

A mattító lapok utántöltőjének árát kicsit sokallom, de mivel én ezt csak utazáshoz és munkahelyi elsősegélyekhez használom, ezért azt mondom, megéri. Ennél praktikusabb sminkcuccom még nem volt, de nagyon örülök, hogy rátaláltam.
Persze, mindazt, amit ez tud, meg lehet oldani olcsóbban is, több különféle termékkel. De amikor van egy olyan élethelyzet, ahol képtelenség azokkal pepecselni, ott ez minden pénzt megér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 2.

~~~~~~~

Na akkor jön be ez a kis kütyü és ment életet. :-)

e.m.e.s.e

2018. február 22.

Fontos:
Utántöltőt vásároltam, tehát az értékelésem tárgyát nem a mattító készlet, hanem a mattító lapok képezik.

Ősz óta használom a Clinique City Block Sheer fényvédőjét, amit ugyan kedvelek, de az amúgy is zsíros arcőröm sajnos csak még jobban zsírosodik tőle. Így kénytelen vagyok szinte mindennap mattító lapokat bevetni. A Shiseido termékéről lehet olvasni a legjobb véleményeket, de én kísérletező kedvemben voltam :D Megvettem önmagában a Clarins készlet utántöltő lapjait, ugyanis napközben egyáltalán nem használok púdert az igazításhoz. Nagyon fáj a szívem, amiért le kell pontoznom a terméket, ugyanis alapvetően jól felszívja a bőrömről a felesleges olajat, azonban rettentően picik és vékonyak a lapok, így egyrészt nagyon könnyen szakadnak, másrészt 2-3 darabot is el kell használnom a mattításhoz. A Sensai hasonló termékét használom vele párhuzamosan, ami ugyan púdermentes, de legalább masszív, szakadásmentes, és emellett eredményes is. Azzal összevetve nagy bosszúságot okoz a Clarins használata. :( A közeljövőben mindenképpen szert teszek a Shiseido lapokra is, már nagyon kiváncsi vagyok, hogy azok hogyan teljesítenek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 22.

Fontos:

Guppi

2017. augusztus 18.

Sokfèle mattító papírt próbáltam már, de ez vált be eddig a legjobban. Tudom, kis fejem van, de 1 darab lapocskával felitatok mindent. A transzparens púder... Nos, az egy transzparens púder. Könnyen oszlatható, szèpen mattít, de semmi extra. A tükör ès a kis szivacs amit adnak hozzá (olyan kis szöszös szivacs, púderhez való) praktikus. Táskába dobós cuccnak jó lehet, mert jól zár, ès tènyleg minden benne van ami a kifènyesedès ellenszere, bár pont emiatt egy kicsit nagy, bumszli. Ja ès drága, amúgy, bááár gazdaságosnak tűnik eddig, szóval sokáig elèg lesz, a lapocskák is ès a púder is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Kaolin 0 0

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).