Clinique

Ár:   13 100 Ft, 19 600 Ft és 26 700 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   10 ml, 25 ml és 45 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2021. augusztus 2.

Ár:   13 100 Ft, 19 600 Ft és 26 700 Ft
Kiszerelés:   10 ml, 25 ml és 45 ml
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák

Megjelenés éve: 1971

Fejjegyek: jázmin, narancsfa virága, rózsa

Szívjegyek: tölgy, ylang-ylang, kamilla, pacsuli, vetivérfű

Alapjegyek: szantálfa, ámbra

Clinique Aromatics Elixir 25ml
Ár: 15000 Ft + posta , Eladó: Fiorentina
Állapot: vadonatúj, bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, vagy utalást követő postázás

Shehulk

2021. december 1.

Ibi néni,Ibi néni.....egy kedves vevőm 80+ belibben a boltba mint egy díva a dolce szemüvegében feltűzött hajával élénk színű piros rúzzsal.Ekkor megérkezik az illat is .Imádom otthagyja a boltban úgy még egy óráig érezhető. Idősebb koromban pont ilyen szeretnék lenni egy igazi díva ilyen illattal :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 1.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2021. szeptember 5.

Újabb update: megint eltelt egy év... És: idén 50 éve tartja magát ez a parfüm, hiszen 1971-ben jelent meg! Változatlan a rajongásom, ameddig lesz, ő megmarad nekem, ebben biztos vagyok. Nagy szerencsém van vele, rajtam nagyon jól működik. Fiatalok(!) és a korosztályombeliek továbbra is érdeklődnek, hogy mi ez az illat, amikor őt viselem. Nem túlzok, legalább 3 üveg mindig van belőle otthon. Mi ez, ha nem szerelem? Pontosítok. Örök szerelem.

2020. augusztus 17. Update: természetesen ő is velem van, 2020-ban is, mint az egyik legtartósabb parfümöm. Imádom a tusfürdőjével és testápolójával együtt. A lányom persze megkért, hogy ha találkozunk, vagy egy autóban utazunk, véletlenül se használjam - ő a másik tábort erősíti, akik szerint némi túlzással gyilkolni lehet vele. Az biztos, hogy aki ezt viseli, az észrevétlen nem tud maradni.
Nemrég a barátnőmmel betévedtünk egy kis illatportyára és egyszer csak azt vettem észre rajta, hogy Aromatics Elixirrel befújva jött hozzám vissza. Mit ne mondjak, egész délután dicsértem, hogy milyen isteni illata van!

2017. július 26. A nagy megosztó, de nálam a top háromban van, már hosszú évek óta. Különleges illat, van, akinek nagyon nem tetszik. Viszont tőlem már férfiak is megkérdezték, hogy mi ez az isteni illat, mert szeretnék a párjukon is érezni:) A tartóssága pedig hihetetlen, olyan, ami manapság már nem is létezik. A testápolójával együtt garantáltan estig érezhető!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. szeptember 5.

dbeata

2021. május 22.

A Clinique ikonikus illatát ma tesztelhettem egy márkaüzletben. Kicsit gyanútlan voltam, régen szagoltam utoljára. Hát... Ez az illat olyan szinten ordenáré, hogy teljesen megihletett, miközben illatozott a karomon hazafele a kocsiban. Hihetetlen, hogy ez valaha menőnek számított! :D. Még hihetetlenebb, hogy most is büszkén árulják. Szerintem a titkuk a következő. Ez az illat az amerikai nénikém illata, aki 80 éves, arca megviselt, de amerikai módra folyamatosan mosolyra áll a szája, és bár nem áll jól neki, harsány sminket és korallpiros rúzst visel. A lakása csiricsáré műanyag nippekkel van díszítve, ünnepekkor viszont az aktuális díszletet találjuk. A nappaliban az ülőgarnitúra óriásvirágos vászonkárpitú kényelmes darab. A fürdőszoba pult kagylókkal és korallal dekorált . Fürdéshez csipkézett virágdíszes zuhanysapkát használ. Fésülködéshez rózsaszín nejlon köntöst és bekötőt. Uszkár kutyája bejáratos a lakásba, felugorhat az ülőgarnitúrára, és a hálószobában alszik lábnál. Ha bármikor is meglátogatod, ha mással nem, egy kis Jello-val mindig megkínál. Hozzá Kool-Aid porból kevert üdítőt ihatsz, színes műanyag pohárból. Többször fut neki a vendéglátás projektnek, mert mire a konyhába ér a living-roomból, elfelejti, mit akart. Szerinte a legjobb elnök Ronald Reagan volt, és a legjobb buli a Disneyland. Mindig ugyanazokkal a sztorikkal szórakoztat, akárhányszor meglátogatod. Na, ez pont az az illat. Imádom! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. május 22.

kisko

2021. április 28.

Nagy fájdalmam, hogy a leszáradása elviselhetetlen rajtam, és el kellett adnom. Ilyen szempontból nálam az erőssége a hibája, mégpedig az elképesztő tartóssága és hatósugara. Egy átlag parfümnél ha 5 óra után nem tetszik magamon a leszáradás, nem gond, lényegében el is tűnt már, hát itt erről nincs szó :)
Szerintem sokan "ismerjük" ezt az illatot, de nagyon kevesen hordják manapság, pedig egy igazi aromaterápia. A nyitánya egy gazdag, friss, kicsit száraz, kicsit fűszeres élmény, nem is vintage, inkább klasszikus vonal, de nagyon egyedi. Ha így maradna, örökké hordanám, annyira természetközeli. Régi kreáció, így természetesen igényel egy kis időt kifújás után, hogy rendeződjenek a jegyek. Azt mondanám, hogy van egy energizáló hatása, de nem citromos/friss módon, inkább az érdekes, tiszta összetétele miatt ébren tartja az elmét.

Szabályosan rigylem azokat, akiken végig működik :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 28.

Szabályosan rigylem azokat, akiken végig működik :)

mariasoros

2021. március 30.

Milyen különleges illat! Úgy jártam vele, mint a Mugler illatokkal. Nem a nagyközönség számára fújom, hanem csak a magam kedvére. Nyáron próbáltam ki, de őszre biztosan beszerzek egy üveggel, akkor lesz az igazi. Mint egy erdei séta, egy kis füstölővel, valami állatias aromával, és mindennek a végén egy nagyon meleg, puha lecsengés...Olyan szép. Furcsa belegondolni, hogy még nem is éltem, amikor megalkották. A 90-es 2000-es években voltam fiatal, nem tudok igazán mit kezdeni sem a vintage illatokkal, sem a mai egyöntetű vattacukorfelhőkkel. De ez nagyon megfogott. Valahol olvastam, hogy Cate Blanchett egyik kedvenc illata. Jobban is illik hozzá, mint a Si.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 30.

elizacreme

2020. október 23.

Jó ideje keresek már egy "zöld" természet ihlette illatot. Douglas-ban próbáltam egy csíkon, nagyon ütős kompozíció. Én szeretem a keleti illatokat is, van benne valami fűszeres akkord.Nem való mindenkinek, így nem is lesz tömegillat. Jó eséllyel beszerzem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 23.

i.napcsi

2020. szeptember 25.

Azt hiszem nem tulzok ha azt mondom ezt az illatot nem lehet semmivel összekeverni,igazi örök klasszikus de időtálló illat!A tartóssága és az intenzitása brutális,szinte lemoshatatlan,kizárólag erős személyiségeknek való de mindig volt benne valami ami megbabonázott és magával ragad!!10 csillag!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

nevaneva

2020. augusztus 13.

Az összetevők alapján kiváncsi lettem rá és az első teszteléskor beleszerettem. Sajnos a párom enyhén szólva nem osztozik ebben az érzésben, így az lett a döntés, hogy mennie kell a kis mintámnak.
Felfújáskor tényleg erős, mint amikor virágüzletbe lépek, amit anyák napjára vagy nőnapra jól feltöltenek, de mindez puha, meleg, fás háttérrel. Sokáig körülleng és meleg, puha takaróként vesz körül, ami kicsit képzavar ebben a nyári hőségben, de nekem ez most sem sok. 5-6 óra után már csendesebben érzem a bőrömön, meleg, puha, szantálos sokáig.
Rajtam eleinte több méterről is megérezte a pasi, de senki más nem szólt miatta, úgyhogy lehet, hogy túl érzékeny az orra...Nekem nagyon jó élmény viselni, tartalmas, de nem nehéz, dús, elegáns, finom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 13.

Timo6

2020. február 9.

Tegnap végre sikerült megszaglászom a kisasszonyt. Nos valóban nem tudtam mit gondoljak. Papírcsíkra fújtam, amit a csuklómhoz érintettem, majd betoltam a táskámba. Nap közben mindig szaglásztam és próbáltam elképzelni magamon. Talán csak idő kérdése, de szerintem menni fog. Látom benne a tisztaság illatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 9.

Lupiluuu

2020. január 16.

Kerestem valami olyan illatot ,amivel ki tudok lépni a komfort zónámból. Mivel álltalában az édes ,fűszeres illatokat szeretem magamon és abból van a legtöbb itthon,ezért kerestem valami mást. Volt ebből a parfümből egy kis mintám. A legrosszabb parfümnek tituláltam, magamra se fújtam csak a kupakot illatoltam meg és az első ami beugrott az az ,hogy ez egy tipikus "nagyfater " kölni szag. Aztán véletlenül rafujtam a köntösömre és ahányszor elmentem mellette ,akkor mindig megcsapott egy különleges illat....hát ez lenne az? És igen ....elkövettem azt a hibát ,mint mindenki más,nem adtam neki esélyt kibontakozni és büdösnek,erőszakos kölninek tituláltam. Ma már az egyik kedvencem,annyira nőies,karakteres,elegáns,kifinomult és egyedi. Minden kriteriumnak megfelel,egy igazi illat bomba egy igazi nőnek. Ami még engem is meglepett,hogy nagyon dícsérik...szóval akkor működik,eddig még senki nem fintorgott az illatomra... sőt! Ma épp a drogériában a parfüm részlegen nézelődtem,és egy kedves ottani elárusító hölgy hozzámlépett és így szólt...hát meg van,magától illatozik az egész helyiség ,mit használ mert ez valami mennyei? Mondtam neki,hogy mit használok és mondta,hogy még ma megrendeli mert nem bír betelni vele. Ez az illat nekem nagy szerelem!😊❤

Megjegyzés képpen még annyi,hogy egy erőteljes parfümről van szó ,ami egész nap folyaman érződik ,de olyan módon,hogy én pl. magamon már nem érzem,mégis mindenki áradozik,hogy milyen messzire érződik az illatom. Szerintem ez egy nagy pozitívum,mivel senki se szeretne kedvenc parfümjeitől migrénes lenni. Ami még szintén fontos, nem harsányan van jelen,hanem olyan kis komfortos ápolt tisztaság formában,ami szerintem elengedhetetlen egy nő számára,hogy ezt sugározza kifelé,hogy igenis ad magára! Szívből ajánlom mindenkinek ,aki valami újal próbálkozik, ami más és nem a mai megszokott tucatillat ,mert ilyen illat csak egyszer születik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 16.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citral, Benzyl Alcohol, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Farnesol, Limonene, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Coumarin, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Alpha-Isomethyl Ionone
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.