Clinique

Ár:   8200 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lora, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2016. június 9.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Gyengéd, könnyű fényvédő, mely az UVA és UVB sugarak ellen hatékony napi védelmet nyújtva akadályozza meg a sötét foltok, elszíneződések kialakulását.

Mivel nem tartalmaz kémiai fényvédőt, nem irritálja a bőrt.

Nem szárítja a bőrt, olajmentes, és minden bőrszín számára megfelelő. A formula könnyen siklik a bőrön és gyorsan felszívódik, hatására a bőr azonnal ragyogóbbnak látszik, kellemesebb érzetű, és megfelelően védett. A fényvédő nem kelt maszkszerű hatást és nem válik ragacsossá a bőrön.

Alapozó alatt is viselhető.

2 féle változatban kapható:

• Sheer: színtelen, áttetsző
  • Sheer Tint: enyhén színezett

turbolya

2017. október 27.

Szégyellem, hogy annyit jártam utána, szinte gondterhelten, hogy meg tudjam szerezni, mennyi értelmes dolgot lehetett volna venni az árából... Ennyire használhatatlan krémem még nem volt, verem a fejem a falba, de hát persze utólag mindegy. Ilyen zsírosan és ennyire tartósan fénylő arcbőrt még soha semmivel nem sikerült "elérnem", éjszakára használt nagyon testes krémekkel-olajokkal sem. Emberek közé egyértelműen nem lehet benne menni, sminkkel sem lehetne kompenzálni, egyszerűen el sem hittem, mit csinál, amikor végre (boldogan) megszereztem és megláttam az eredményt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 27.

zsu044

2017. június 16.

Valóban észrevehetetlen a bőrön, és tényleg ragyogó lesz tőle a bőr. A színezett verziót használom, szinte egybeolvad a bőrszínnel. Annak ellenére, hogy az összetétele nem valami extra, mégis ez a fényvédő a második kedvenc, vannak helyzetek, amikor úgy érzem, kell a 45-ös faktor. Hígabb formula, mint a City Block, de ezzel is nagyon könnyű dolgozni, önmagában, és sminkalapként is jól teljesít. Még a tengerparton, és egész napos városnézés mellett sem pirult meg az arcom semennyire sem, biztos védelmet nyújt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 16.

Nofretiti181

2017. június 10.

Bár elég drága, de szuper kis termék! Abszolút megéri az árát. Nem ragad tőle az arcom, szépen lehet rá sminkelni. A kémiai fényvédőket nem bírja az arcbőröm, így ez volt az első fizikai fényvédő, amit kipróbáltam. Ha elfogy újra fogom venni. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 10.

0808

2017. március 20.

2016.03.31
Az ára az egyetlen negatívum amibe bele lehet kötni -olyan drága : 30ml 8000ft köröl a Müllerben - , viszont pompázatosan teljesít.
Én kora tavasztól nyár végéig használom a színezett változatot. Iszonyat jó érzés benne lenni, nem veszem észre, hogy fönn van, lélegzik az arcom, az alapozó is szuperül megvan vele, de önmagában is egész szép bőrképet varázsol, oly annyira, hogy akár BB helyett is bevállalom jobb napjaimon:) szép egységes, sima pofika a végeredmény. A Paula fényvédőjét is ismerem ill. használom de a Clinique magasan veri pl : mert nem ragad és nem mattit, ellenben a PC nagyon. Aki fizikai fényvédőt keres és megengedheti magának én mindképp ezt javaslom nem fog csalódni benne!!!!!

ud:
Ha vki vhol talál még a boltok polcain a színezett(!) változatból kérem jelezze nekem, mert nem tudok élni nélküle..de tényleg.:)
Sajna nem gyártják már és nekem ő a no1!!
Napi szinten használom és imádom.
Köszönöm csajok!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. március 20.

2016.03.31

ud:
Sajna nem gyártják már és nekem ő a no1!!
Napi szinten használom és imádom.
Köszönöm csajok!

czakovaleria

2017. március 5.

Színtelen árnyalatban vettem meg, és nappali arckrémként, illetve sminkalapként használom. Amikor nagyon meleg van kicsit soknak érzem, de egyébként használtam egész nyáron, és jó terméknek tartom. Szerintem nagyon fontos a megfelelő fényvédelem, és azért választottam ezt a krémet. Nem okozott pattanásokat és mitesszereket sem, illetve nem irritált.

Egyébként szerintem Mac Strobe Cream hatása van az arcon. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 5.

Egyébként szerintem Mac Strobe Cream hatása van az arcon. :)

laural

2016. augusztus 2.

Színtelen árnyalatban vettem meg, kétségbeesetten keresve a tökéletes fényvédőt pigmentfoltos, kombinált bőrömre. Hát sajnos nem vált be, pedig nagyon szerettem volna szeretni. Zsírosan csillog, plusz fehér réteget hagy, akármennyit várok, akárhogyan applikálom. Minden mással (alapozó, stb.) összeveszik, pedig még a Clinique alapozó-testvérével is próbálkoztam. Hab a tortán, hogy apró pattanásokat okozott nálam. A fényvédő-képessége valószínűleg rendben van, de nagyon nem ért meg ennyi pénzt... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 2.

anitapec

2016. május 1.

Többet vartam ettöl a fenyvedötöl. :( Felvitel utan meg nagyon sokaig csillog az arcom, hiaba nem kenem a szemem környekere, ha esetleg izzadok valamilyen oknal fogva csipi a szememet es szerintem tartalmaz valamilyen szinezöt is, mert amikor letöröltem az arcomat feher törölközövel olyan nyomot hagyott, mintha BB krem lenne az arcomon. A vedelemröl pedig ne is beszeljünk, mert a pigment foltjaim meg sötetebbek lettek, hiaba hasznaltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 1.

rata.sum

2016. április 27.

Azt kell mondjam: wow!

(+) aláhidratálás után kellemes viselet, nem húzódik a bőröm
(+) nem meszel hullára
(+) nem csillog elviselhetetlenül (a T-vonalam "felülete" olajosan csillog gyárilag, pedig sivatagszáraz)
(+) nem irritál, nem okozott kiütéseket, a szememet sem könnyezteti
(+) szépen mutat rajta az alapozó

(-) az ára :(

Vagyis meglenne "álmaim fényvédője", de 30 ml ennyi pénzért... és spórolni sem szabad vele, hiszen fényvédő. Sajnos nem fogom tudni megengedni magamnak a folyamatos használatát, de megy az 5 csillag, mert megérdemli.

UPDATE
Úgy látszik, fényvédőről csak akkor tudok teljes véleményt formálni, ha kipróbáltam ilyen és olyan időben is.
Télen tökéletes volt, hiszen akkor megelégedtem azzal, hogy valamennyire véd. Ahogy azonban jött az április és vele néhány erőteljesebben ragyogó nap, úgy merült fel bennem az igény, hogy kicsit közelebb kússzak ahhoz a bizonyos elvi védelemhez - bár tudom, hogy elérni sosem fogom. Főleg nem úgy, hogy kicsit emberesebb mennyiségben képtelenség felkenni. Mállik, morzsálódik. Ami megússza, az az óvatos, "rásimogatós" alapozáskor pöndörödik le a bőrömről. Ez így nem jó, nagyon nem az. :(
Teszek majd még néhány kísérletet ismét kémiai fényvédőkkel, bár eddig mindegyiktől kifolyt a szemem, de a remény hal meg utoljára. Úgy látszik, a tisztán fizikaiakkal nincs szerencsém, egyiket sem tudom úgy kenni, hogy biztonságban érezzem a pigmentfoltosodásra nagyon is hajlamos bőrömet nyáron is. :-/ Télre viszont eddig ez volt a legjobb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 27.

Azt kell mondjam: wow!

(-) az ára :(

UPDATE

Mila85

2016. április 16.

2015. júni 9.Rászántam magam én is, mert sikeresen elbaltáztam a fényvédőzést még áprilisban, és a foltjaim amiket (mondhatni) évek óta halványítok szépen besötétültek. Megállapítottam, hogy a tavalyi fényvédőm már nem véd, és időnként ég a szemem is úgyhogy passzoltam a kémiai fényvédőket. SOS kellett valami, úgy voltam vele, hogy kézközelben ez van, jók a vélemények is, megvettem a színezettet. Azt már utólag sajnálom h nem a színtelent, ugyanis, ez a színezés pont elüt a nyakamtól, bár már azt is kenem vele, de egyébként ad színt, tehát fehér bőrhöz én nem venném meg. Sebaj. A szomorú inkább az hogy ennyi pénzért (8200 Ft) 30 ml....jó ha másfél hónapra elég lesz, most sokat voltam itthon, így délután 2-3 fele újra is kenem, nem sajnálom, nem akarok sötétebb foltokat a homlokomra. Ebben a 30 fok vagy feletti hőmérsékletben eléggé fénylik is annak ellenére, hogy olajmentes. Egyébként egy jó fényvédő és nem bántam meg, (de úton van Paula nagy kedvenc fényvédője is mintában, az mennyiség-ár viszonylatában sokkal jobban megéri, pláne ha nem fényesít ennyire, és több plusz összetevője is van).

2016. április: Csak újra vettem, glamour napokon a Müllerben, de most a színtelent... szomorú hogy még drágult is (8600) vagy rosszul emlékszem az árra. Annyira jól védett tavaly és biztonságban éreztem vele magam mindig, hogy a belső erő azt mondta vegyem meg megint. Most egy japán fizikai fényvédővel felváltva használom, ha sokat vagyok kint inkább ezt. Kicsit anyagilag így jobb, hogy tovább tart. Legalább adnának 40-50ml ennyi pénzért... Nekem egyébként most teljesen okés az állaga is, mivel vízhiányos a bőröm, még kenek is alá szérumot vagy lightos krémet, nem fénylik ki durván. Hát mit lehet tenni, az ember egyszer kipróbálja a felsőbb kategóriát és utána már nincs vissza, ha működik a dolog:))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 16.

timilla

2016. április 14.

Minden tavasszal nagy dilemma nekem, hogy milyen turbónapvédőt vegyek, ami magas faktorszámú, ugyanakkor nem úszik tőle zsírban az arcom, nem leszek hullafehér tőle és még sminkelni is lehet rá. Eddig PC, Uriage és Avene próbálkozásaim voltak, de egyikkel sem voltam maradéktalanul elégedett. Most ebből vettem meg a nem színezett változatot, és egy hét használat után azt kell mondjam, lehet, hogy megtaláltam a Szent Grált. Nagyon könnyű állagú, nem zsíros, jól felszívódik, és ugyan hagy egy halvány fehér "fátylat" a bőrömön, nem zavaró, mivel alapozót kenek rá (ezért nem a színezettet választottam). Picit fényes marad utána a bőröm, de a sminkelés miatt ez sem probléma. Igen, sminkelés: MF facefinity az alapozóm, vele tökéletesen együttműködik, semmi kukacosodás, semmi lefolyás, remélem, a nyári melegben is így marad majd. Az ára az egyetlen kellemetlen tényező, de igyekszem kuponnal vásárolni, úgy nem annyira fájdalmas.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 14.

Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.