Clinique

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: adry, Módosítva: 2016. július 4.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Ultra könnyű, 100% ásványi fényvédő, mely még az érzékeny bőr számára is kényelmes viselet. Elég gyengéd a szemkörnyéken való használathoz is. Olajmentes, láthatatlan a bőrön.

Ár: 5000 , Eladó: szollosivivien
Állapot: pár alkalommal használt, Helyszín: Budapest, fizetés: Átvétel/szállítás: személyesen előre egyeztetett helyszínen Budapesten (XVIII., III., belváros) vagy Monoron, postázás esetén az ár + pk. Fizetés: előreutalás, revolut, személyes átvételkor a helyszínen

vargalipton

2021. február 23.

Nagyszerű napfényvédő! Nem hagy zsíros érzést az arocomon, de még kellemetlent sem. Egész nap rajtam volt, fürödtem is vele és minden rendben volt. Nagyszerű termék! Először felkenve nagyon fehér, de 1 perc múlva már szépen eltűnik az arcbőrön.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 23.

sophienyuszi

2021. január 24.

Egy külföldi, fekete bőrű videósnál bukkantam erre a krémre, ő áradozott róla hogy színes bőrűként is imádja használni, mert az SPF50 mellett mégis valahogy alig látszik felkenés után, nem hagy fehér réteget. Meg is rendeltem, és ez volt életem fényvédője. Alig várom, hogy a mostani elfogyjon, és soha nem fogom ezt lecserélni.
Használat előtt alaposan fel kell rázni, van is benne egy olyan kis golyó, ami segít elegyíteni a formulát. Én viszonylag világos bőrű vagyok, de könnyen barnulok nyáron. Még így sem okozott nálam kellemetlenséget a fehér réteg, nagyon imádtam.
Érzékeny bőrre tökéletes: engem egyáltalán nem irritált, semmilyen irritációt nem okozott, pedig rosaceás érzékeny arcbőrre használtam.
Akiket megrettent a 30 ml kiszerelés: én viszonylag sokat használtam belőle, de így is kitartott egy ilyen tubus 2 hónapig. Nagyon könnyen terül a fluid formula miatt, ezért hiába kisebb a kiszerelés, tök sokáig bírja.
Eléggé fényes felkenés után, akik matt verziót keresnek, azoknak nem ez lesz az igazi.
Alig várom, hogy újra megvegyem - most a PC Calmot használom, ami nekem óriási csalódás, ez a krém sokkal jobb és olcsóbb is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 24.

elizabethcarter

2021. január 12.

Teljesen rendben van, de az ára és a dimetikon miatt nem fogom újra venni. Vannak ugyanilyen, sőt jobb fényvédők is tized ennyiért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 12.

Accika

2020. december 12.

Az itteni jó vélemények alapján vettem meg ezt a fényvédőt még nyárra. Amikor elkezdtem használni, nagyon zsíros lett tőle a homlokom, rettentően csillogott, szörnyű volt. Ezután elkezdtem használni a Cosrx AHA/BHA tonerjét, ami mellett egyáltalán nem lett zsíros a fényvédőtől a bőröm, ennek nagyon örültem. Viszont 1-2 hét mindennapos használat után észrevettem, hogy a homlokom szárad ki, úgyhogy abba kellett hagynom a tonert, így a fényvédőt is abbahagytam, mert nem volt kedvem újra zsíroskenyérnek kinézni. Az ára rettentően húzós, ahhoz képest, hogy milyen miniatűr, a flakon kb 1 tenyérnyi magasságú, a képen viszont sokkal nagyobbnak tűnik, csalóka.

Update: most újra elkezdtem használni, miután rájöttem, hogy télen is kell fényvédőzni, illetve hogy le fog járni. :D Most nagyon jó tapasztalatom van vele, a La roche posay effaclar duo után kenem fel, és így semmi csillogás, semmi zsírosodás, valószínűleg a niacinamid segít rajta. Úgyhogy felemelem az értékelést 3-ról 4 csillagra. (Azért nem 5, mert nagyon drága és ahhoz képest rettentő kevés, ráadásul csak fél évig jó.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 12.

hoembera

2020. december 7.

A bőröm: kombinált, orron-állon mitesszerek és néha kisebb pattanások, az orcám érzékeny, kipirosodó, a szememnél, homlokomon kezdődő ráncok (34 éves vagyok).
Szuper volt az érzékeny bőrömre, nem irritált, szem környékén sem, nem okozott pattanást, és nagyon jó, hogy 50-es. Fehér, kicsit zsíros naptej állagú, el kell telnie kis időnek, míg nem csillog (nem használtam utána alapozót vagy púdert), bár mondjuk ennek ellenére ha nem hidratáltam alá, az kevés volt. Nekem nagyon fehér a bőröm, úgyhogy a színe nem zavart. A PC színezett fényvédője viszont jobban bevált, csak ugye az 30-as, úgyhogy lehet, hogy nyárra, nyaralásra ezt is újraveszem majd. Az ára borsos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 7.

marnella

2020. május 22.

Nagyon szeretem, nem bántja a rozaceás bőröm, de az ára rémes :D Sajnos az összes fizikai fényvédő drága, de kétlem, hogy kitart ez a kis 30 ml egész nyárra, hát kíváncsi leszek. Az elején fehérebb réteget hagy maga után, de gyorsan beszívja a bőröm. Remélem találok másik fényvédőt jobb ár-érték arányban, ha nem, akkor ehhez kell visszatérnem. Legalább helytakarékos :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 22.

sezi

2019. november 18.

Nagyon szeretem ezt a fényvédőt, mert nem bántja a nagyon érzékeny rosaceás bőrömet. Az egész nyarat vele vészeltem át, és örülök, hogy rá találtam. Nagyon nehéz jó fizikai fényvédőt találni, számomra ez a tökéletes. Ha sokat rakok akkor látszik a fehér réteg, de annyira nem vészes, mert én magam is elég fehér vagyok. A SPF 30-as társa kissé folyékony, könnyebben el lehet oszlatni, az kevésbé látszik, hogy rajtam van, azt is nagyon szeretem. Egyik sem szárít. A kicsi kiszerelése ellenére sokáig kitart, az ára kicsit magas, de én már nem akarok kisérletezni másik fényvédővel, elég kényes az arcom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 18.

Evelyyn

2019. augusztus 30.

Végreeee! Nagyon nagyon nehéz jó fényvédőt találni arcra, ami nem kémiai fényvédő, amitől nem lesz meszelt a fejem, ami nem csillog már akkor is mikor felkenem, hát még később... és amire lehet sminkelni. Szóval nagyon sok dologban kell teljesíteni, de ez megugrotta. Hamar beszívódik, szépen lehet rásminkelni, nem kukacosodik. Nem mattra szárad de mégis tartja a sminket, nem fénylik át jobban nap végére, mint egyébként. Nem kenem újra mert nem tartózkodom sokat odakint. Én nem hidratálok alá (nekem ez a napi 2 hidratálás kicsit túl sok, csak este szoktam) nem szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Iminbeauty

2019. június 24.

Tökéletes fényvédő nyárra. 50 faktoros védelem!!!, ami nem vicc, mert nyáron szükség van rá.
Nem volt zsíros folt utána a bőrömön, nem voltak fehér foltok az arcomon. Az illata kellemes, szinte szagmentes. A legjobb, hogy úgy használhatom, mint egy normál nappali hidratálót és valóban megvédi az arcomat.
Ha napközben újrakenem elég egy pici tükör is, annyira gyorsan és jól beszívódik, illetve el lehet oszlatni a bőrön, hogy valóban nem maradnak vicces fehér csíkok az arcomon.
A márka rendszeresen ad kedvezményeket ami ár szempontból is barátságossá teszi, így nálam 5 csillagot kapott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 24.

ami2015

2019. június 15.

Valóban drága, de legalább ez után nem kell kísérleteznem újabb fényvédőkkel. Tényleg könnyű formula, nem bántja a bőröm, lehet rá sminkelni, matt marad sokáig. Állaga nagyon folyós, néha elbizonytalanodok, hogy felkentem-e belőle eleget, szóval kenem bőven, emiatt picit fehér, de megy rá alapozó vagy BB krém, így nem látszik. Kíváncsi vagyok, meddig tart ki ez a 30 ml, bár én csak nyáron használok 50 faktoros fényvédőt, egyébként a 25-ös city block a nyerő.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 15.

Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.