Clinique

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: adry, Módosítva: 2016. július 4.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Ultra könnyű, 100% ásványi fényvédő, mely még az érzékeny bőr számára is kényelmes viselet. Elég gyengéd a szemkörnyéken való használathoz is. Olajmentes, láthatatlan a bőrön.

Ár: irányár 6000 Ft , Eladó: lucaanna
Állapot: Alig használt, 30 ml-ből kb. 3 ml fogyott., Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel utalás után vagy helyszínen készpénzzel, postaköltség vállalása esetén szívesen feladom
5700 Ft - Clinique SPF50 Mineral Sunscreen Fluid For Face
Ár: 5700 ft , Eladó: Nashuaaa
Állapot: 1x használt, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, posta, foxpost

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Harold

2022. április 11.

A legjobb fizikai fényvédő az általam próbáltak közül. Ahhoz képest hogy 50-es spf nem hagy vállalhatatlanul fehér réteget, ebből következik hogy egy pici fehéres réteg marad. Nagyon könnyen kenhető, nekem hamar beszívja a bőröm, a fehér réteg pár perc elteltével halványul, de nem tűnik el teljesen. Nem irritálja a szemem, nem okozott pattanásokat, illatmentes!!!! Hátránya a kicsi kiszerelés és a magas ár.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 11.

szucsnikky

2022. március 18.

Tocsogott tőle a bőröm. Mattító púderrel is max 1-2 órát bírt, miután teljesen átfényesedett azon is. Sajnos így számomra hordhatatlan, de szárazabb bőrön lehet jobban működik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 18.

nangien

2022. február 23.

Télen használtam most, úgyhogy a nagy nyári tesztnek nem tudtam alávetni, viszont azt hiszem nem is fogom. A fényvédő maga nagyon fehér, nekem ez nem probléma, mert nagyon világos bőröm van, viszont ez másnak zavaró lehet, mert teljesen nem tűnik el. Állagra felkenés után nagyon nehéz érzetet hagy, ez kb 15 perc után valamennyire megszűnik, fényes és olajos réteg azért marad utána. Igaz, hogy ez egy fizikai fényvédő, de a Paula Calmhoz képest nekem kényelmetlen. Az egyszeri ajánlott mennyiséget smink alá nehéz felvinnem, illetve azért így tud kukacosodni a kellő mennyiséggel. Azokon a napokon használom el, amikor csak kutyát sétáltatni megyek ki az utcára, hogy elfogyjon, de nagyon nem tudtam megszeretni, 3,5 csillagot adnék neki, ha lehetne. Négyet adok viszont, mert a hibáival együtt is jobbnak gondolom a fizikai fényvédők többségénél, plusz a problémáim nagy része a sminkelésből adódik, ha valaki nem él ilyenekkel, akkor szeretheti ezt a terméket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 23.

bzsifi

2022. február 18.

Nagyon világos, rosaceas, szeplős arcom van. Eddig nem igen használtam a napi rutinban fényvédőt, vagy ha igen, az kémiai volt, és nem nagyon szerette a bőröm. Most bőrgyógyász javasolta, hogy használjak napi szinten, és csakis ásványi fényvédőt. Felkenés után a termék tényleg kicsit zsírosan csillogó érzetet hagy, de kb 10-15 perc, és a zsírosság eltűnik, egy üde csillogás marad. Próbáltam aláhidratalni, de szerintem nem szabad, mert ledobja magát a fényvédő, felkukacosodik. Nekem most egész szép a bőröm, így nem igényli, hogy nagyon rásminkeljek, elég csak egy kis pirosítót feltennem, és jól mutat a fényvédő üde csillogásával. Viszont, amiért tényleg vettem az az úszás volt. Egy 45 perces kinti úszás után brutál előjöttek a szeplőim, és ezen ez sem segít, szerintem nem túl vízálló a termék, ezért mínusz 1 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 18.

bloomingbag

2021. augusztus 20.

Sokaig nem ertettem, hogy mitol kapta el az arcomat a nap ennek a termeknek a hasznalata mellett, ujrakenessel egy TAVASZI napon. Itt Europaban nincs kiirva a Zinc Oxide %-a a termekeken es sajnos, 20%-tol ved megfeleloen a fizikai fenyvedokben. Amerikai honlapokon olvashato az osszetevoknel, hogy ebben a termekben a Titanium Dioxide 6.3% es a Zinc Oxide csupan 4.0%.

Forras: Sephora US, Ulta US

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 20.

Forras: Sephora US, Ulta US

pogibetti

2021. július 18.

Kedvenc fényvédőm. Viszont az ára borsos, de emiatt nem akarom lehúzni.
Nem irritálja a szeborreás érzékeny bőrömet. Hamar felszívódik. Picit talán hagy fehér réteget, de eleve nagyon fehér bőröm van, szóval alig észrevehető.
Már meg is vettem a 2. tubussal, azt sikerült akciósan :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 18.

Kedvenc fényvédőm. Viszont az ára borsos, de emiatt nem akarom lehúzni.
Már meg is vettem a 2. tubussal, azt sikerült akciósan :)

lucaanna

2021. július 12.

Nem irritál, de nekem hagy fehér réteget - a mennyiség csökkentésével valamelyest ezt lehet szelidíteni mondjuk, de azért nem túl előnyös. Ha szigorú lennék, akkor emiatt és az ára miatt 3 csillagot adnék, de egyébként korrekt 4-es, aki használ alapozót annak gondolom ez tényleg nem jelent gondot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 12.

emmagr

2021. június 30.

Első tubusomat használtam belőle, ez volt egyben az első fizikai fenyvedom is. Összességében nagyon meg vagyok elégedve vele, akcióban fogtam ki kb 6000-ért. A bőröm sokkal jobban tolerálja mint a kémiai társait, fehérnek fehér, de az én bőröm alapból hófehér szóval nem vészes.
Krémet nem tudok rakni alá reggel, vagy csak nagyon óvatosan, sok eltelt idővel a két réteg között. Télen-nyáron egész napokat vagyok kint a szabadban munka miatt, szóval tényleg szükséges az 50 faktor, sosem égtem le vele (mondjuk legalább egyszer mindig ujrakenem). Újravevos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 30.

ursuska

2021. június 18.

Én kicsit meglepődtem, mert ez a fényvédő azért fehér :D végülis ötvenes fizikai. Én egy-egy hosszabb csíkot húzok a két arcomra, homlokomra és nyakamra, majd eldolgozom alaposan, de így is fehér marad, kell neki egy kis idő és teljesen jó lesz. Viszont nem matt, fényes, kicsit olajos réteget hagy a bőrön (el tudom képzelni, hogy száraz bőrre viszont ez nem zavaró, nem észrevehető, mert jobban becuppantja a bőr :) ). Én alaposan púderezek felé, de a nap során azért kicsit jobban kifényesedek, mint szeretném. Ennek ellenére jó kis ötvenes fizikai fényvédő, alkohol nélkül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 18.

jubileum

2021. május 18.

2018. július 26.
Tényleg brutálisan drága, de hogy őszinte legyek nekem alig fogy, egyáltalán nem kell belőle sok az arcra, már pár csepp is sokszor túladagolás, mert remekül eloszlatható. Meg kell tanulni azért mennyire döntse a tégelyt az ember, mert folyik rendesen. Igazából egy alapozó is épp 30 ml általában, ameddig az elég, addig ez is simán, nekem pedig ez fél évet simán jelent, télre meg ez bőven sok.

Maga a naptej egyébként egyáltalán nem fényes, nem is fényesedik ki, gyorsan felszívódik, jó sminkalap, nem is lehet ledörzsölni radírmorzsalék szerűen mint mondjuk a Vichy-ét, gyakorlatilag számomra tökéletes, az amit kerestem. Nyilván bőven lélektani határ felett van az ára naptej kategóriában sajnos, de évi egy flakonnál több szerintem nem fog fogyni nálam belőle.

UPDATE
Sokminden változott azóta, például azóta tudom, hogy a sokáig elég rész baromság :D Egyszerűen csak nem használtam eleget. Viszont az majdnem 3 év alatt sem változott, hogy ez a elgjobb amit próbáltam eddig. Van a listámon sok minden, eucerin sun oil és photoagein controlja, apivita, a clinique tubusos verziója...Semmi nem működött ennyire. Persze ha magamracsapok 3 szérumot hialuron boosterrel meg még egy hidratálót azzal ez is összeveszik, de nem lesz ledörzsölhető még így sem, csak a hajtőben megakadnak a krémek. Önmagában viszont világi kényelmes. Fehér rétegről annyit, hogy van és létezik, de eltűnik elmúlik hamar, és nem is annyira látványos.

Alapozót jelenleg nem is használok mert ez a naptej + La Roche-Posay Toleriane Teint kompakt púdere alapozószerű magas fényvédelmű párost alkotnak, ami egész nap szép. (bár a púder mattító hatása szerintem sokaknak kevés, de fedése egy porhoz képest zseni, és az is 25 faktor)

Még egy dolog, napközben újrakenni is sima, még a púderre is (bár tudom ezt nem feltétlen kéne)de nem veszik össze korábbi önmagával se a púderrel, ami azért eléggé mutatja milyen jól kezelhető a cucc.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 18.

2018. július 26.

UPDATE

Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.