Comme des Garcons

Ár:   32 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: lolka75, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. március 6.

Ár:   32 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Ciprus-virágos illat

Összetétel: tea, kömény, szerecsendió, fahéj, lótusz, tinta, tömjén, landanum

Comme Des Garcons 2 fújósok
Ár: 1500 Ft, 2200 Ft, 3700 Ft - Min. 3 db fújóstól -10% a jelzett árakból , Eladó: Lapo

aidanne

2021. június 21.

Az aldehiddel mindig is kaotikus volt a kapcsolatom. Ahogy ezzel a parfümmel is jártam, mert anno meg akartam venni a Madisonban de nem volt 50 milis, pedig én ragaszkodtam a cuki, pici, tenyérbe illő kavics üveghez. ( a 100 milis már nagy kőőő) Így hát akkor vettem egy másik CDG illatot ( nagyon nem bántam meg)
Van benne valami megfoghatatlan, mint egy befejezetlen történet...
Hideg időben a tinta, aldehid, magnólia és a fűszerek rideg összképe a bőrömön: idegen, mintha megszilárdulna benne valami és jéggé változik, mint a befagyott tinta a toll belsejében, nincs tartalma, története...
aztán jön a meleg, a hőmérséklet 28 fok felé kúszik s elhagyja a 30 fokot is és minden ami megfagyott a hidegben, a melegben meg mint a vér az erekben meglódul, és életre kel. Az aldehid rajtam puha lesz, már-már púderesen friss, a tinta-magnólia szinte hasít éles éle már nem karistol, inkább simogat. A fűszerek lágyulnak és az ámbra az aldehiddel egy tökéletesen megkomponált illat-történetet fejez be, s szinte serceg a tinta a papíron, mint egy kerek történet befejezte...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 21.

Van benne valami megfoghatatlan, mint egy befejezetlen történet...

andy79

2021. március 28.

Ez most nem lesz hosszú vélemény :)
Összetett és szép illat, de igen, ez határozottan férfi illat :) [ Egyetértek Szofival, és csak ezért írok most ide :) ]
Már rég nem érdekel egy parfümnél, hogy nőinek vagy férfinak van kategorizálva, és képes vagyok a legrettenetesebb illatot is magamra fújni, hogy "illat utazzak", úgyis a pillanatnyi hangulat, a pillanatnyi bőrkémia, és a hitelesség a döntő... hogy mennyire fog velem élni az illat, vagy épp' leural, vagy teljesen elutasít... .
Azt is rég megtanultam már, hogy ne egy alkalom után vonjak konzekvenciát.
De a Comme Des Garcons 2 az én bőrömmel annyira nem kompatibilis, és csak a bántóan szúrós jegyek jönnek elő, és annyira zavaróan férfias, hogy bármennyire is szép illat, nem teszek több próbát.
Egy évvel ezelőtt fújtam egy ugyanilyen hideg márciusi napon, órák múlva elmentem sétálni, és pár km után a semmiből megcsapott egy nagyon szúrós férfi illat. Azt hittem, jön mögöttem egy férfi, kicsit túltolt illattal, hátranéztem, senki, mire feleszméltem, hogy a saját kabátom alól, a saját csuklóm illatozik...
Azóta nem fújtam, de ha meglátom a nevét, az üvegét, rögtön itt van az orromban, szinte rögtön érzem azt a... nagyon szúrós, extra erősen nagyon szúrós illatot.
Férfi bőrön viszont mennyország...
... és jól van ez így.

Update: tényleg nem tudom a többiek mit éreznek, teljesen el vagyok keseredve, hogy nem érzem azt, amit Ti :( csak nekem/rajtam kimondottan férfi illat? :( Pedig képes vagyok Armani Code Absolu-t is magamra fújni, amikor kedvem tartja :( Teljesen el vagyok keseredve, hogy egyedül csak nekem nem mutatja meg magát az illat :(
Pedig üvegében,kupakjából illatozva olyan csodaszép...
férfi illat :D

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 28.

Ez most nem lesz hosszú vélemény :)
Azt is rég megtanultam már, hogy ne egy alkalom után vonjak konzekvenciát.
Férfi bőrön viszont mennyország...
... és jól van ez így.

Pedig üvegében,kupakjából illatozva olyan csodaszép...
férfi illat :D

leaseydoux

2021. március 21.

A képzeletbeli "10 év/10 top illat" listám stabil szereplője. Nem egy jókislány illat az biztos. De ízig-vérig uniszex, a tartalom és forma tökéletes elegye, ami a japán kalligráfia illatának megragadására született. Egy nagyon absztrakt, kortárs darab a virágos aldehidek hűvös távolságtartásával, aminél jobb kategória számomra nem létezik. Az én bőrömön nyáron, főleg kánikulában teljesedik ki igazán. Elég pontosan sikerült ezt a szikrázó ezüst üveget illatban manifesztálni. Ennél persze sokkal többrétűbb, texturáltabb illat, az aldehid/tinta duója hozza ezt a fémszerű stichet, de úgy, hogy közben semmi szintetikus érzet nem terheli, a magnólia (vagy valamilyen fehérvirág) találkozása a szerecsendióval pedig szatén fátyolként hat az egész csodás kompozíción. Valószínűleg elég meghatározó volt az első találkozásunk egy forró augusztusi úton az Alpokban a fehér hegyek, áttetszően tiszta tavak, már-már fenyegetően makulátlan városok, és egy egyre közeledő, elkerülhetetlen csapás között. Akkor még csak 10 ml-s fújósban birtokoltam, az utolsó cseppig ki is fújtam azokban a hetekben. Később, amikor már üvegesen is megvolt, a rárakódott emlékek miatt sokáig nehéz volt viselnem, de most már újra egyre jobban szeretem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 21.

Szofia1981

2021. március 20.

Ahhhjjjj de megbántaaaam. Még 2020 december 14-én szerettem volna megrendelni telefonon, de sajnos nem volt készleten az üzletben. Most lett újra készleten. Amondó vagyok, hogy nagyon rosszul tettem, hogy eddig vártam rá, mivel nagy csalódás számomra 😭 Ez sajnos konkrétan egy férfi illat. 2 éve szülinapomra szerzett belőle kolléganőm nekem mintát, mert a leírás és a vélemények alapján nagyon kíváncsi lettem rá. Akkor úgy emlékszem, hogy teljesen más illatot éreztem. Bár konkrétan nem emlékeztem az illatára, de arra igen, hogy tetszett és hogy egyáltalán nem volt ennyire férfias (nem a Man változatát vettem meg) Most, hogy megjött sírni tudtam volna, annyira nem tetszik és ráadásul 10.000 Ft-tal több lett, mint amennyiért decemberben meg tudtam volna venni, ha lett volna készleten. Ami még nagyon elszomorít, hogy kb. fél óráig érezni az illatát. Összefoglalva: nem is tetszik és nem is tartós 😭😭😭 Kidobott pénz volt számomra 😭😭😭

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 20.

barni8

2021. január 19.

Őt ki kell küldeni a világűrbe.

Ha létezik a Chanel 5-nek pasi és modern uniszex unokája, akkor Ő az.
Egy parfüm akkor mestermunka, ha nem érzed ki külön az összetevőket, hanem összesimulva, egymást kiegészítve, egyetlen utánozhatatlan illatot, érzést alkotnak. Amikor verset publikálok sem kell tudnia az olvasónak, hol a jambus..csak remeknek kell lennie. Akár a hétköznapokban egy jó süteménynek.
Egyszerre citrusos és aldehides, a koriandermagtól, a tintától, köménytől mélysége van, a labdánumtól, vetivertől magassága, az ámbrától, fahéjtól édessége, a magnóliától virágossága, a szerecsendió és babér megfűszerezi, kedves keserűséget kap az angyalgyökértől és a teától.
Persze ez mind csak verselemzés, festék analizáció egy Dali freskón.

Ez a parfüm szerelem.
A legszexuálisabb és legtisztább felhő.
Tüllbe bujtatott utcalányok, akik gyónnak, és lelkükben tisztábbak a szentelt víznél.
Fehér csuhába öltözött, egymást leső minisztránsfiúk, nedves alsónadrágban.

Arany ragyogás. Az istenek kertjében termő aranyalmáknak van ilyen illatú virága.
Méginkább Apollónak, aki arany tornanadrágot hord és ezzel a virággal csábítja el más világok más isteneit.
Aranydzseki. Egy szőke lányon, aki kirabolt egy Vivienne Westwood butikot.
Mintha kitágulna a tér amikor ezt hordom, mégis csuklónyivá válik az egész univerzum.
Szeretkezni volna kedved, de mint a szellő és faág teszi, mint tenger és tengerpart.
A legéteribb szerelemmel.
Úgy érzed minden bűnöd megszentel és minden szentséged bűnbe visz.

Művész pasiknak szánt alkotás ez.
Vagy extravagány örökcsajoknak, akik rajonganak az igazi művészetért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 19.

Őt ki kell küldeni a világűrbe.

Ha létezik a Chanel 5-nek pasi és modern uniszex unokája, akkor Ő az.
Persze ez mind csak verselemzés, festék analizáció egy Dali freskón.

Ez a parfüm szerelem.
A legszexuálisabb és legtisztább felhő.
Fehér csuhába öltözött, egymást leső minisztránsfiúk, nedves alsónadrágban.

Aranydzseki. Egy szőke lányon, aki kirabolt egy Vivienne Westwood butikot.
A legéteribb szerelemmel.
Úgy érzed minden bűnöd megszentel és minden szentséged bűnbe visz.

Művész pasiknak szánt alkotás ez.
Vagy extravagány örökcsajoknak, akik rajonganak az igazi művészetért.

Echooo

2020. szeptember 8.

Ez szerelem. Nekem is. Van benne valami (az én orrom számára) szappanosság, édesség, füstösség. Valami... "nem fogok magamra akkor sem megszokott illatot fújni, tőlem nem fogsz sok megszokott dolgot kapni, de szerelmesebb leszel belém, mint bárkibe valaha, akkor is, ha az idő egy részében esetleg kinyírnál inkább". Na, ilyen, ha nőként használom. És nőként fogom, utolsó cseppjéig. El tudnám képzelni férfiakon, nyilván, de nem akarom, ez az enyém most így :D El nem tudom mondani, mennyire jó, és az a legjobb benne, hogy nem fogják elkapkodni sosem, sehol, mert ehhez, nőként, talán tényleg valamiféle "más" személyiség illik.
Az eleje olyan, mintha egy nagyon mainstream (de jó ízlésű) pasi és egy nagyon mainstream (de jó ízlésű) nő addig dörgölőzött volna egymáshoz, míg összekeveredtek az illataik. Aztán mikor ez elcsitul és összesimul a két, számomra valahogy furán elkülönülő oldal, áh. Mennyország. Végig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 8.

Renike77

2019. január 16.

Luxusillat a javából. Iszonyatosan vagány, egyedi, összetett, brutál tartós. Uniszex. Nem lehet szavakkal leírni. Az ára húzós, de minden cseppje luxus. Szúrós, erős. Nagy kedvenc.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 16.

lazolkov

2018. november 1.

aldehidek, narancs, szegfűszeg, mandarin, magnólia, tinta, pacsuli, labdánum, ámbra, vetiver, kínai cédrus, boróka,
Mark Buxton könnyed és játékos, a japán kalligráfia művészete által inspirált 1999-es alkotása. Ez egy fantasztikus illat. Miközben kifejlődik, rengeteg arcát megmutatja, az erős, fás, balzsamikusan fűszeres jegyektől a nyáriasan szellős, grafitos, fémesen csillogó légies szívén át, a puha, gyengéden meleg alapig.
Friss szegfűszeggel, fűszeres és zöld tónusokkal indul, száraz levelekkel és a fűfélékkel. A szegfűszeg igen élénk, fűszeres, már-már botanikus érzetet kelt, semmi retrós fullasztóan pacsmagolós hangulat, üde és nyers, roppant levegős, természetes növényi érzet, a reggeli napfény illata.
Ebben a kristálytiszta kicsattanóan fényes, de száraz, enyhén szappanos üdeségben, van valami rózsaszínűen áttetsző esőcseppekre emlékeztető, mennyei romantika ami elkapja az embert, a színtiszta ártatlanság érzete, melyet hamarosan fűszeres virágokkal teletűzdelt erdők követnek, egy szinte megmagyarázhatatlan, papíron szétfolyó friss, vizezett tintára emlékeztető, testünket auraként körbelebegő illatkísértettel.
Nem, ez nem a Stephan Humbert Lucas 777 féle Mortal Skin pézsmás-szedres forró tintája, itt csak a papíron szétfolyó vizes tinta halványan áttetsző árnyéka sejlik fel. Imádnivaló a papír illata, mely a frissen vasalt hófehér ruhák, ágynemük illatával keveredik, (pamut póló egy felhevült testen) de hamarosan boróka illata is fellebben, karöltve az ámbra krémesen meleg hátterével kiemelve. Leszáradáskor egy enyhe füstösséget is érezni, semmi szakrális templomi fíling, inkább olyan mate-teás szürcsölgetős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 1.

Verona5

2018. október 2.

Nagyon izgalmas egy kreálmány! lgazi zöld nyitányú, meg olyan teás, egyben a kettő, aztán van benne fémesség, meg virágosság, meg gyümölcsösség és fűszeresség is. Ez egyszerre mind és mégsem disszonáns, sőt, egységes egész! Nem hazudtolja meg az alkotóját - kellően japános darab. Tetszik! Mondjuk azért a divatház ruhái ehhez túlontúl extravagánsak. Szerintem most a 12 fok hideg hozzá, mert hűsítő jellegű, a 20-25 fok körül jobban működhetne. Viszonylag hamar bőrközelivé válik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 2.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2017. augusztus 5.

A 2017-es TOP3-ban van ez az 1999-es!!!! de a mai napig korszerű unisex illat nálam - kezdem ezzel a bátor kijelentéssel, pedig még csak az év közepén járunk és így már csak egy lehetőségem marad év végéig...
Te jó ég! Földig hajolok az orr Mark Buxton mesteri tudása és a divatház japán, ma már 75 éves tervezőnője előtt, akiknek köszönhetjük ezt a költeményt. A megjelenése is azt üzeni, hogy bár tudom, hogy nem fog mindenki magával vinni, de nem is bánom, bátran hátradőlök a formatervezett pamlagomon és kivárom azt, aki megérdemel. És ez tényleg így van, egy csodás tartóban várja két kifújás között az illat, hogy újra kézbe vegyék. Na ez aztán tényleg ínyenceknek való alkotás, és akik eddig tőlem öt csillagot kaptak, most egy picit szépen hátra is léphetnek, mert le lettek döntve a trónról a mai napon. Vagy inkább: ezzel az illattal minden bizonnyal én léptem egy szinttel feljebb a parfümök terén, és ezt a Comme des garcons 2-nek köszönhetem.
Csak buzdítani tudom a friss illatot kedvelőket, hogy aki megteheti, próbálja ki, mert páratlan élményben lesz része. Én pedig tudom, hogy olyan társra leltem, akihez biztosan megéri hűségesnek lenni, mert megérdemli. Hat csillagos alkotás!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. augusztus 5.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Eugenol, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Farnesol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.