Cosrx

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: totkata, Módosítva: 2017. október 13.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Tág pórusok

BHA hámlasztó 4%-os BHA tartalommal

• Hatékonyan lép fel a miteszerekkel és a pattanásokkal szemben is.
  • Mélytísztító hatásának köszönhetően a bőr felszíne egyenletesebb, élettelteibbé és hidratálttá válik.
  • Megszabadít az elhalt hámsejtektől.
  • Használatával a bőr simább és ragyogóbb lesz.

Luna1024

2019. január 17.

Kb. egy éve, amikor megvettem, még nagyon szerettem: a bőröm reggelre kevésbé zsíros, hidratált, pattimentes volt a használatával, valahogy szebb volt az egész összkép... Mostanában viszont (úgy érzem) sikerült kialakítanom egy egész vállalható rutint, olyan termékekkel, amiket szeret a bőröm, és azt vettem észre, hogy azokkal nem működik együtt szépen... :( Eleve furcsa bőröm van: kombinált, T-zónában könnyen zsírosodó (ugyanakkor hámló-vízhiányos...), orcáimon normál, szám és orrom körül pici száraz foltokkal... És a "legjobb": papírforma szerint a BHA lenne a bőröm megmentője, de úgy vettem észre, hogy az AHA-savakat sokkal jobban szereti a kombinált bőröm, ezen belül is a PHA-t tartalmazó termékeket (mivel érzékeny is)... Valaki legyen kedves, és fejtse meg nekem az okát... Köszi! :D :)
Szóval, mostanában újabb kísérletet tettem ezzel a Cosrx hámlasztóval, de most sajnos egyáltalán nem vált be: úgy éreztem, hogy túl sűrű, túl olajos számomra az állaga, még így télen is. A bőröm reggelre tocsogott a zsírban, ami fura, mert régebben pont azt tapasztaltam, hogy visszaszorította a zsírosodást, szóval a fene se érti... Amúgy szépen megszabadít az elhalt hámsejtektől, a bőröm egyenletesebb és selymesebb a használatával, plusz a gyulladásokat elég látványosan lehúzza, viszont a mostanában használt Geek & Gorgeous Calm Down (a BHA + PHA-s verzió) kenterbe veri minden téren, azt egyszerűen imádja a bőröm. Ráadásul felkenve csíp is egy kicsit - igaz, nem elviselhetetlenül, és kb. csak egy percig, de akkor is... Az átlátszó csomagolást sem tartom a legszerencsésebbnek, ezért én mindig dobozában, szobahőmérsékleten tartottam, így nem lett baja.
A mennyiség elképesztően kiadós, nagyon-nagyon sokáig elég, és az ára is "megfizethető" kategória, ezért jó vétel lehet annak, aki BHA hámlasztót keres, és egy viszonylag gyengéd, de hatásos termékkel szeretné kezdeni (igen, engem egész picit csipkedett, de az átlagnál érzékenyebb bőröm van). Nagyon tetszik a minimál, szép összetevőlista, hogy alkohol- és parfümmentes, és összességében látszik, hogy a hatásosságra törekedtek, nem pedig a mutatós csomagolással akarták eladni a terméket...

Három és négy pont között vacillálok, de adok 4-et, mert nem tartom rossz vételnek egyáltalán, testre valószínűleg el is használom majd (oda jobban bevált), de nem veszem újra, maradok a G&G-nél. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 17.

AsteriaBrielle

2019. január 17.

Életem első kémiai hámlasztója, bevallom féltem tőle a nagyon problémás bőröm miatt. Már három hónapja használom, és imádom! Kb négy naponta használom és még ilyen gyakorisággal is tökéletesen felveszi a harcot az arcomon képződő páncéllal, mindenközben egyáltalán nem irritál. A pattanásaimat nem szüntette meg (hormonálisak, azzal nem tud mit csinálni szegény), de határozottan simább a bőröm és tisztábbak a pórusaim. Amúgy rétegzős rutin keretében használom, nem tudom pontosan elkülöníteni hogy miben segít a double cleansing és miben ez, de mindenképp hiányozna ha nem volna. :)

Ugyanitt, olvastam a reddit mélységes bugyraiban, hogy a benövő szőrszálakon is segíthet a bha, na, hát abból nekem aztán van bőven, és a radírozás sem segített rajta. Jelentem, kipróbáltam a hónaljamon. A benövő szőrszálakról még nem tudok nyilatkozni, de két napja semmi testszagom nincs. Nem vagyok az a nagyon izzadós fajta, de azért így a télikabátban a metrón le szoktam főni egy kicsit, és most semmi, csak a parfümöm illata :).

Biztos újraveszem majd :).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 17.

Biztos újraveszem majd :).

jnka

2018. december 16.

Nagyon szeretem, igazán hatásos. Sokkal tisztább, puhább, szebb a bőröm tőle. Eltűntette a nagy pattanásaimat, a pici miteszerek száma is jelentősen csökkent. Lányom bőrén is sokat segített. Tetszik a pumpás üveg, jól lehet adagolni. Könnyen beszívódik a bőrömbe, nem csíp egyáltalán. Heti 2-3 alkalommal használjuk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 16.

lillus09

2018. december 12.

Az itteni jó vélemnények alapján vettem meg, de amiért igazán megvettem azon nem segített. Több mint 1 éve használom, ez a 100 ml nagyon sok nekem. Először egy héten 2-3szor használtam, de az állam körüli miteszerek nem javultak így most már többször is, de sajnos nem csökkentette őket. Talán a nagyobb pattanásokon javított, kevesebb lett, de a miteszereken nagyon minimális változást észleltem. Elhasználom, de újra venni biztosan nem fogom. Amúgy hamar beszívódik, könnyen elkenhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 12.

Myrtle

2018. december 9.

Nagyon jól bevált, örök darab lesz. Egyszerre tartja rendben a mitesszer-problémakört és hidratélja a bőrömet,
emellett gyengéd, nem irritál, és a szuper adagolónak köszönhetően gazdaságosan használható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 9.

cattitude

2018. december 8.

kérdés nélkül a cosrx a kedvenc kozmetikai márkám, nemcsak koreai, hanem globális viszonylatban is. ezt a terméket több, mint két éve használom és sokkal, de sokkal szebb az arcbőröm. ha nem vagyok lusta, 2-3 naponta használom esténként, ezeken a napokon AHA hámlasztót nem kenek fel. színtelen, enyhe szagú folyadék. engem sosem csípett és irritálni sem irritál. a szám szélén lévő ezeréves mitesszereket olyan szépen kilökdöste, hogy öröm volt nézni. az orromon lévő sf-ekkel is felveszi a harcot, egy jó BHA kezelés után egy zsírkiszippantó tisztító maszk után azok is kiesnek a pórusaimból. sima, tiszta, hidratált arc a végeredmény, ha ezt a terméket használom. az inci kiváló, se parfüm, se hülye illóolajok nincsenek benne. ár-érték arányban kiváló, sőt, ennyi termék talán kicsit sok is, a testemre is szoktam kenegetni, hogy elfogyjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 8.

ManekiNeko

2018. december 7.

Szép is, jó is, de az AHA mégjobb!
Könnyen felszívódik, sokáig elég a kiszerelés. Az arcomat kicsit simábbá teszi, de a miteszerek ellen nekem nem igazán hatásos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 7.

Szép is, jó is, de az AHA mégjobb!

enna92

2018. december 7.

Ez az a termék amihez másodjára is neki kellett futnom... de másodjára bejött! (Nálam legalábbis) türelem kellett hozzá, hogy megjöjjön a hatása, kb. 1 hónap kitartó használata után valóban elkezdtek a pattanásos gócok nem kiújulni, a meglévők nyomai halványulni, de nagyon lassan... mondjuk ahol pedig még nem volt látható pattanásaim, ott a whitehead mitesszereket elég feltűnőn kihozta az elején (mondjuk ezzel pont az AHA elbánik rendesen, érdemes kombinálni őket). Orron lévő mitesszerekkel valóban nem tud mit kezdeni, ahhoz lehúzós maszk kell. Most már 4 hónapja használom, sikerült szinte teljesen letisztítani vele az arcomat, állapotfenntartásra pont elég. :) Ha épp kijön az az 1-2 patti, lekenem, megúsztam. Semmi bőrirritációt nem okoz nálam, gázosabb időszakban reggel/este helyileg kenem a problémás részeken. Először fura volt, hogy picit ragad utána az arcom, de ha rárétegzek hidratáló hatású akármit estére akkor eltűnik ez az érzet, reggelre puha a bőröm. Újraveszem, árához megfelelően bevált! (érdemes amúgy felezni egy barátnővel vele, hogy elfogyjon lejárati idő előtt, ahogy a többiek is mondták).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 7.

dio14

2018. december 2.

Első termékem volt Koreából, és egyben az első hámlasztóm is. A nagy "natúrmániámból" vele sikerült kilábalnom, és a tudatos bőrápoláshoz eljutnom. Először csak mintákat rendeltdm belőle, de olyan meggyőző volt, hogy rögtön rendeltem is meg a nagyot. Abban az idöben nagyon ki volt akadva a bőröm(alverde, szappan, kókuszolaj és társai), ez a termék egyből lehúzta a gyulladást, és rendbehozta a bőröm Az elején mindennap használtam, aztán ritkítottam a használatán, mert jöttek közben sorra az egyéb termékek. A mitteszereimmel sajnos nem tudott megküzdeni(azóta sajnos semmi), de ezt leszámítva nagyon jó termék. 1 évig elég volt. Most más bha-t használok, de nincs kizárva, hogy visszatérek még hozzá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 2.

maitaifreebird

2018. november 26.

Sokan írták, mennyire jó, és kedvezőbb az ára, mint más BHA-knak, ezért vettem. A hatását azonnal éreztem, inkább azon, hogy a mitesszereim sokkal könnyebben kijöttek tőle. Aztán olvastam egy módszerről, amiben először ezt kell kb. 25 percig az arcon hagyni, utána tolni egy maszkot (én a Body Shop matcha zöld teás maszkját használom), aztán 15 perc után lemosni és egy olajjal (nekem Body Shop E vitamin szérum-olaj) enyhén masszírozni az arcot. Tényleg érezhető, és utána látható is, hogy a mitesszerek feloldódnak és kijönnek. Tehát erre szuper ez a termék.
Annyi problémám van vele, hogy nagyon szilikonos, és ha nem törlöm le a felesleget, akkor az utána jövő termékek összecsomósodnak és ledörzsölődnek az arcomról ahelyett, hogy beszívódnának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 26.

Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.