Cosrx

Ár:   $15   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   70 db   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Zdenka, Módosítva: 2019. január 1.

Ár:   $15
Kiszerelés:   70 db
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Cosrx One Step Pimple Clear Pad újabb változata.

Nyugtató és pórustisztító, természetes esszenciával átitatott vattakorong, amely segít megnyugtatni az irritált bőrt és kiegyensúlyozni a felesleges faggyútermelést. A Betaine Salicylate-tel és fehér fűzfa kéreg vízzel átitatott vattakorong kémiailag hámlaszt anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt. Az aktív hatóanyagok mélyen behatolnak a pórusokba, hogy feloldják a felesleges olajat és elhalt hámsejteket, ezáltal segítve a pattanások kialakulásának megelőzését.

cattitude

2019. május 23.

sajnos nekem nem jött be :( pedig nagyon szerettem volna, a sima BHA-t szereti az arcom. nem akartam sok folyadékot kézipoggyászban felvinni, szóval ezért vettem meg ezt. a csomagolása cuki, jól zárható, nem csorog ki belőle az anyag. a korongok vékonyak, de erősek, jól át vannak itatva folyadékkal.
én nagyon kipattogtam tőle, olyan helyeken is, ahol sosincs pattanásom (arc, halánték).

update: úgy tűnik, nem (csak) ettől pattogtam ki, mert itthon tök szépen kipucolja a bőröm, de már észrevettem, hogy ami Ázsiában nem működik rajtam, itthon még lehet jó és fordítva. gyengéden hámlaszt, a BHA szérumhoz képest nem annyira erős. most azt mondom, maradhat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 23.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Panthenol

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.