Cosrx

Ár:   5800 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Tág pórusok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: cattitude, Módosítva: 2018. június 4.

Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Tág pórusok

Kétféle módon gondoskodik a pórusokról: BHA-val tisztítja, tannin segítségével pedig összehúzza őket. Emellett segít visszaszorítani a bőr zsírosságát is.

Mivel csak 0,1% BHA-t tartalmaz, más AHA vagy BHA termékekkel is használható.

Stanczi

2019. augusztus 23.

Szintúgy tonikként használtam esténként. A pórusaimat nagyon szépen "eltűnteti" alaposan kipucolja őket. Nem szárít, pattit nem okozott, bár csak alkalomszerűen használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

Lunalaluna

2019. március 1.

Tonerként használom reggelente. Este már nem akarom az alacsony koncentráció ellenére sem a C vitamin mellé használni, úgyis hetente 2x felteszem a The Ordinary AHA BHA oldatát. Az eddig próbált tonikok közül (Cosrx AHA BHA, Wishtrend Mandelic Acid) egyedül ezt nem érzem az arcomon, hogy réteget képezne, olyan szépen beszívódik. A menta miatt kicsit frissítő érzést is ad. Biztos az egyéb kémiai és fizikai hámlasztásnak is köszönhetően, de tisztábbnak és kisebbnek látom a pórusaim. Nem okozott irritációt és pattanást, de ez nagyon egyéni.

A 2. flakon után úgy érzem, hogy nem veszem újra. Nem tudok semmi negatívumot sem mondani, de kicsit meguntam és stagnál a hatása.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 1.

Izar

2018. december 4.

Update 2018-12-04:
Az a helyzet, hogy nem volt rossz, de használat közben egy kemény, grízszerű csak annál nagyobb pukli jelent meg az orromon. Nem voltam túl happy, és nem volt semmi más új termék a rutinomban. Abbahagytam és a pukli is eltűnt pár nap alatt. Ez alapján nekem nem vált be, de valószínű csak egyéni érzékenységről van szó. Egyébként a bőröm többi része szép volt tőle.

~~~~~~~~

3 napja használom reggel és este, és eddig nagyon de nagyon tetszik ez a kis lötty. A csiganyál örök darab nálam, mert a bőröm nagyon érzékeny és mindre képes reagálni. A hialuronsavas és a galactomyces szérum is megvan, de ez az új holmi mindegyiknél szimpibb.

A bőröm: zsíros, mitesszeres, vízhiányos, érzékeny, kipirosodásra és hegesedésre hajlamos.

Ettől sokkal kevésbé zsírosodott már az első használatkor is, és valahogy felkenés után olyan egységes volt a bőrképem, amilyen a márka többi krémjével sosem volt. Valahogy azt érzem, hogy fellélegzett a bőröm, és azt mondja: "Na végre, ez kellett nekem, ez az igazi!" Az én bőrtípusomhoz a Cosrx-től ez eddig a legjobban passzoló kence.

Hidratál is, de nem túlzottan, nem annyira, hogy 5 perc múlva már itatni kelljen a képes felemről a zsírt. El tudom képzelni, hogy szárazabb, nem zsíros bőrűeknek nem ideális, de nekem így nyárra (sőt, megkockáztatom, hogy télre is) ideális.

Állagra talán a galactomyces széruméhoz van közel: folyékony, enyhén tejszerű (tehát nem teljesen áttetsző, inkább olyan, mint az író), könnyen beszívódó formula.

Valami nagyon enyhe, kicsit gyógyszertári illata is van, de eddig semmilyen reakciót nem váltott ki az illatanyagokra egyébként nagyon érzékeny bőrömből. Ez határozott piros pont. :-)

Hosszú távú hatásáról még nem tudok nyilatkozni, de mindenképpen beszámolok egy pár hét múlva. Eddig csillagos ötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 4.

Update 2018-12-04:

~~~~~~~~

cattitude

2018. augusztus 17.

végre hozzám is megérkezett ez a cucc, miután egy hónapig élvezhette a magyar posta vendégszeretetét :')))
ez tulajdonképpen egy toner, amit egyébként bele is írtam az eredeti leírásba, de az admin hölgyek valamiért jónak látták azt teljesen átírni. reggel használom arctisztítás és valamelyik japán hidratáló tonerem után - azok vízszerűek, ez kicsit sűrűbb, talán a galactomyces eszenciához hasonlít az állaga. az én kombinált bőröm hipp-hopp felszippantja, az arcom puhább, simább és észrevehetően mattabb utána. én személyszerint nem hiszek abban, hogy a pórusokat nagyon összehúzná, de ezt nem is bánom. a szaga hasonlít a BHA szérumukéra, de annál kicsit enyhébb. őszintén szólva szerintem megállna enélkül is a reggeli arcápolási rutinom, de egy plusz lépés, ha ilyen minőségi termékről van szó, nem árt.

update: nagyon gyanakszom, hogy ettől a terméktől lesznek Csomolungma méretű, kinyomhatatlan puklik az államon, de még nem jöttem rá, melyik összetevő lehet a bűnös... még kenegetem egy kicsit, de az is lehet, hogy tovább kell adnom rajta. sajna cosrx az újabb cuccaiba parfüm gyanánt illóolajakat pakol, nem tudom, ez a 2 mentolos kivonat a végén itt annak számít-e, de nem lennék meglepődve, ha ilyesmitől pattognék ki.
(aszondja Paula Begountól szomorú smileyt kapott, hát az agyam eldobom :) én nem tudtam, hogy ő az arcápolás Cézára és az összetevők gladiátorharcában dönt életről és halálról, de oks...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 17.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Butylene Glycol, Betaine, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Panthenol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

BHA-hoz hasonló gyengédnek számító hámlasztó hatóanyag, ami az összetevő gyártója szerint a BHA hámlasztó és gyulladáscsökkentő tulajdonságait a  trimethylglicine nevű összetevő hidratáló tulajdonságaival kombinálja. Sajnos független szakirodalmat a neten nem találni a Betaine Salicylate-ról, de a gyártó tesztjei alapján 4%-os BS krém hatása hasonló, mint egy 2%-os BHA krémé. Az összetevővel főleg koreai kozmetikumokban találkozhatunk, ahol a BHA nem engedélyezett a lakossági kozmetikumokban.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A kínai szenna magjából nyert kivonat. A kozemtikumokban bőrkondícionáló hatása miatt használják, mivel igen magas a poliszacharid tartalma. A Truthinageing szerint az összetevő hasonló, mint a hialuronsav, ezen kívül remek összetevő száraz bőrre, mivel filmképző tulajdonsága révén segít a bőrben tartani a nedvességet, gyulladáscsökkentő hatása révén pedig a pattanásokra is jó hatással van.