Cote d'Azur

Ár:   2390 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Erika80, Módosítva: 2019. január 28.

Christian Dior Joy parfüm utánzat

Erika80

2019. augusztus 21.

2019. február 2. :Amit írni fogok az ugyanúgy szól az eredetijének is. Egyetértek, hogy retro feelingje van ennek a parfümnek. Első illatolásra számomra bergamottos-mandarinos-virágos illat. Később picit mélyül, jobban előtérbe kerül a virágos jellemvonása, bár nem egyértelműen a rózsa illata. Sokkal finomabb vagy mondhatnám igazibb rózsás illatok vannak, ebben sokkal inkább a cédrusos-rózsás vonal jön ki a bergamottal és a pézsma ad neki egy érdekes mélységet, amitől talán olyan "régiesnek" (egyesek szerint poshadt rózsának) hat. Ettől függetlenül egy könnyed komfortillat. Nem egy extra parfüm az tény, de mégsem a mai tipikus illatkreálmányok vonala. A Dior Joy név alatt futó parfümtől én is valami mást vártam, azt gondoltam a beharangozott név alapján, hogy valami vidám, tipikusan fiatalos kompozíció lesz. Habár nem egy tinis stílusú aroma, ahogy az én kis agyacskámban feltételeztem, mégis akár vidám illatnak is mondható, mégis kissé komolyabb, komfortos, tavaszi-nyári illatot sikerült készíteniük. Igaz, hogy amint mondtam az eredeti illatra ugyanezt a véleményt tudom írni, tehát nem lesz kedvencem és nem tetszik annyira, hogy spóroljak rá, de így utánzatként beszereztem. Annyit megér, hogy próbálgassam amikor kedvem tartja.

Update: Egyre jobban belopja magát a szívembe. Még mindig azt mondom, az eredetijére nem költenék, főként, hogy ennek is olyan jó tartóssága van, hogy azt nem is mertem feltételezni. Már nem érzem rajta, hogy régies lenne. Valamiért annyira megtetszett ez a kellemes virágos, felemelő, megnyugtató, nőies illat, hogy egyre szívesebben viselem. Bőrön is elégedett vagyok a tartósságával, ruhán meg pláne. Napok múltán is érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

adrica

2019. január 31.

Rózsa, szantálfa, mandarin, és nagyon régi érzéseket hozott elő bennem. 80's évekbeli igazi retro feelingek kavaroktak bennem. Mivel én nem én vagyok, de nagyon tetszik épp azért mert kellemes emlékeket idézett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 31.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Citral, Coumarin, Limonene, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool
Színezékek: CI 45410