Dabur Vatika Korpásodás Elleni Sampon Citrommal, Joghurttal, Teafa Olajjal, Mentával

Dabur

Ár:   1540 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   bioboltok, DM   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Suklaakeiju, Módosítva: 2013. május 16.

Lelőhely:   bioboltok, DM
Kategória:   Samponok

A Vatika Refreshing Lemon korpásodás elleni sampon citromot, joghurtot, teafa olajat és mentát tartalmaz a gyönyörű és korpamentes hajért. Nem károsítja a hajat és a fejbőrt sem. Varázslatos illata sokáig érezhető. Napi hajmosásra is alkalmas.

CandyFloss7

2015. február 9.

Igaz kicsit drága és nehezen fellelhető, de szerencsére már a dm-ben is árulják és akciókat is ki lehet fogni. Én 50% kedvezménnyel vettem meg (700Ft) viszont valószínű, hogy újraveszem ha teljes árat is kell fizetnem. Míg más samponokból egy hektót ki kellett nyomnom, addig ebből nagyon kevés is elég, mivel nagyon sűrű az állaga és 3x annyi ideig kitart mint más samponok, és ez különösen tetszik benne. :) Szépen tisztít, jól habzik, nem irritál, táplált és fényes lesz tőle a hajam. Az illata finom citromos és 2 nap múlva is érződik. (Az Enriched Coconut Hair Oil-al együtt használom egyébként.) Remélem több vatika termék is fellelhető lesz a drogériák polcain a közeljövőben, mert nekem nagyon beváltak. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 9.

Suklaakeiju

2013. szeptember 28.

Mikor megrendeltem, naivan azt hittem, hogy ebbe nem tesznek mérgeket, de sajnos ebben is benne vannak a mumusok, emiatt nem veszem újra. Páromnak vettem. Én csak egyszer próbáltam ki, akkor kellemes volt használni, nem kellett balzsam (a legtöbb sampon után használok). Párom használta el, akinél egy flakon után nem vettem észre javulást. Samponnak jó, de nem csodaszer, viszont így drágállom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 28.

Hidratálók: Dimethiconol

A görögszéna magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint magas coumarin tartalma miatt az összetevő magas koncentrációban allergizálhatja a bőrt.

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tartósítószer és antimikrobiális hatású összetevő. Az összetevő magas hatékonyságú helyi hatású gombaölő szer, mely különösen a fejbőr korpásodásáért is felelős Malassezia nevű gomba ellen bizonyult hatásosnak  - ezt in vitro és in vivo tesztekkel is alátámasztottákAz összetevővel leggyakrabban a különféle korpásodás elleni szerekben találkozhatunk.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.

Joghurt. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló és bőrvédő hatású összetevő.  A Paula Begoun szerint nem készült még olyan kutatás, mely bizonyította voltna, hogy a joghurt helyileg használva hatásos lenne a bőrön, viszont a fogyasztása negatívan befolyásolhatja az atópiás dermatitiszban szenvedők bőrét.