Dermaflora

Ár:   849 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: siss, az összetevőket feltöltötte: Andrea456, Módosítva: 2020. március 12.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Aloe vera kivonata hidratálja és értékes hatóanyaggal látja el a hajat. Gyengéd, friss illatú. Lágyan tisztítja a hajat, kíméletesen távolítja el a szennyeződéseket. A haj könnyen kezelhetővé válik. Irritáció mentes.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

millamanesz

2023. október 19.

Sajnos egyáltalán nem vált be. Nagyon szárítja és összegumancolja a hajam, ekcémás lett a fejbőröm és az arcom is, elviselhetetlen volz a viszketés a használata után. Az argán olajos samponjuk felvitele után is ugyanezt tapasztaltam. 1 hónapig probálkoztam a termékkel. Viszont szerencsére a többi Dermaflora Aloe termék teljesen bevált. Hajmáshoz Alterra 7gyógynövény és Alterra Gránátalma termékcsalád jött be

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. október 19.

nevaneva

2023. január 15.

Másodszor vettem és remélem, most már megjegyzem, hogy többet ne.
Egy napig csodaszép és puha tőle a hajam, de másnap már szárazsampon kell és ez azért nagyon gyenge teljesítmény, még egy napot szokott bírni a hajam még a legrodszabbnak ítélt samponjaimmal is.
Nehezen habzik, amit amúgy megbocsátanék, a natúr samponoknál ez gyakori. De emiatt nagyon gyorsan fogy. Ráadásul időnként minden dörzsölés ellenére is vissza-vissza kell térnek egyes fejrészeimhez, mert úgy érzem, hogy változatlan állapotban hagyta őket a sampon, azért ilyet is ritkán tapasztalok. Nem tudom, mit tenne egy valóban koszos fejbőrrel-hajjal.
Nem irritál, ez az egy pozitívuma van. Felesleges terméknek tartom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 15.

Másodszor vettem és remélem, most már megjegyzem, hogy többet ne.
Nem irritál, ez az egy pozitívuma van. Felesleges terméknek tartom.

Cserkember

2022. július 26.

Habár a szennyeződést alaposan kitisztítja a hajamból, a korpát nem viszi semennyire se és valahogy szárítja is nagyon a hajamat. Nekem kb. 3 használat után elfogyott a fele, különben nem éreztem a fejbőrömön. Ez az első " mentes " samponom, így nem nagyon van tapasztalatom velük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. július 26.

Csobanka

2022. június 13.

Sziasztok! Engem eléggé meglepett, hogy ennyire rosszak a vélemények. Lassan egy éve használom ezt a terméket, terhesség előtt kb 2-3 naponta, most 3-4 naponta elég. Előtte rengeteg sls mentes terméket próbáltam és nekem ez vált be a legjobban, durva gyógyszereket is szedtem amiktől hullott a hajam és nagyon zsíros volt mindenem de közben meg pl.: töredezett a hajam. Én szeretem az illatát, jó az ára, bár sokat kell használni belőle és alaposan mosni a hajat vele de ecet nélkül is működik, többnyire balzsammal használom. Ritkán hajvégápolót is teszek a végére de nem szükséges alapvetően.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 13.

Macskaszajko

2022. június 2.

Oldalt rövidre nyírt, középen kb. 15-20 cm hosszú, nagyon dús és hullámos hajam van. Kizárólag ezt a sampont illetve a Isana Hair Intenzív hajbalzsamot használtam az utóbbi két hónapban a fejbőröm és hajam ápolására. 100% pamut pólóval óvatos törlés és meleg levegő nélküli szárítás volt még a rutin része. Ennyi idő után az észrevételek a termékkel kapcsolatban:

Pozitívumok:
+ megszabadított a korpásodástól
+ ritkább hajmosás (nekem 3 nap helyett 6 naponta elég most már)
+ nem kell belőle több alkalmanként, mint más samponból
+ nincs több szálló, könnyen kócosodó haj
+ olcsó
+ könnyen beszerezhető
+ megfelel a CG method feltételeinek
+ jó az illata

Negatívumok:
- nem habzik (emiatt kicsit nehezebb elhinni, hogy rendesen tisztít)
- kötelező utána a balzsam

FRISSÍTÉS:
2 éve írtam ezt a kommentet, azóta más véleménnyel vagyok róla. Akkor első mentes samponként meglepően jónak találtam és 5 csillagot adtam neki. Most elveszek belőle 3-at. Miért? Habár az első 2 hónapban tényleg jónak tűnt, nem sokkal később elkezdett elképesztően szárítani amin a balzsam sem segített. Viszketett a fejem, sokszor a zsíroshaj érzet hajmosás után is megmaradt. A flakont elhasználtam, de azóta is rossz emlékek jutnak eszembe amikor meglátom boltok polcain. :/

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 2.

Pozitívumok:
+ megszabadított a korpásodástól
+ ritkább hajmosás (nekem 3 nap helyett 6 naponta elég most már)
+ nem kell belőle több alkalmanként, mint más samponból
+ nincs több szálló, könnyen kócosodó haj
+ olcsó
+ könnyen beszerezhető
+ megfelel a CG method feltételeinek
+ jó az illata

Negatívumok:
- nem habzik (emiatt kicsit nehezebb elhinni, hogy rendesen tisztít)
- kötelező utána a balzsam

FRISSÍTÉS:

idonthaveaname

2022. február 14.

Rettenetesen kiábrándító. 'Mentes' samponként vettem, de használni szörnyű, nem az a baj, hogy nehezen habzik, de nem is érzem, hogy jutna az hajamra az anyagból, emiatt sokkal többet kell nyomnom ebből az amúgy nagyon híg állagú samponból az én kevés és vékony hajamra is. A hatása pedig kritikán aluli, konkrétan egy egész napot sem bír ki a hajam. Eleve zsírosodásra hajlamos, de azért 2 napot ki szokott bírni, ezzel nem, pedig pont amiatt vettem, hátha ezzel hosszú távon kevéssé fog zsírosodni. Nem ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 14.

pillangokisasszony

2022. január 3.

Cgm-hez kerestem mindenmentes sampont, ezt valaki ajánlotta, de nekem sajnos nem vált be. Azt még meg lehetne szokni, hogy nem habzik, de olyan, mintha nem tudnám rendesen kimosni a hajamból, marad rajta egy furcsa réteg, és már másnapra lelapul és zsírosodni kezd. Még talán próbálkozom vele párszor, hátha én csinálok valamit rosszul, de egyelőre sajnos csak 2 csillagot tudok neki adni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 3.

BRebi

2021. december 8.

Sajnos nekem se vált be, szintén viszketést okozott és nem tisztított eléggé.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 8.

Sajnos nekem se vált be, szintén viszketést okozott és nem tisztított eléggé.

GIN

2021. november 18.

Sajnos nekem nem vált be. Pedig árban szuper és összetevők alapján is.
A végére már viszketett a fejbőröm és korpás is lettem. Elhasználom tusfürdőként.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 18.

Sajnos nekem nem vált be. Pedig árban szuper és összetevők alapján is.

Boglarka0329

2021. július 17.

Szulfát-, alkohol- és szilikonmentes sampont kerestem, hogy be tudjam építeni a CGM-rutinomba. Örülök, hogy erre esett a választásom, jól tisztít, nem szárít, és elég jó árban van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 17.

Antioxidánsok: Hydroxyacetophenone, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Propanediol
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.