Dermaflora

Ár:   849 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: siss, az összetevőket feltöltötte: Andrea456, Módosítva: 2020. március 12.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Aloe vera kivonata hidratálja és értékes hatóanyaggal látja el a hajat. Gyengéd, friss illatú. Lágyan tisztítja a hajat, kíméletesen távolítja el a szennyeződéseket. A haj könnyen kezelhetővé válik. Irritáció mentes.

Andrea456

2020. május 3.

Frissítés: félretettem, és ma ezzel mostam meg a hajkefémet. Erre a célra tökéletesen bevált.

Márciusban öt használat után abbahagytam a kísérletezést, mert nemcsak hajmosás közben, de utána, fésüléskor is egy kisebb maréknyi hajamtól vehettem búcsút. A fejbőröm nem bántotta, ennyi idő alatt a korpásodást is szinte teljesen megszüntette, elég volt belőle egy-egy mosáshoz egy teáskanálnyi, de hiába szépek az összetevői is, mire elfogyna, már nem nagyon lenne mit mosnom vele :(.

Az aloe miatt választottam ezt a sampont (a 2. összetevője), mert van cserepes növényem, és az már sokszor bizonyított. Bár csak háromszor használtam (egy alkalommal kétszer mosom meg a hajam), ami nem olyan sok, de: az első mosásnál tényleg nem akar annyira habzani (kb. egy teáskanálnyi mennyiséghez engedek egy kevés vizet és úgy viszem fel a hajamra), ám másodjára, már olyan, mint a szulfátos samponokkal volt. Érzem, hogy alaposan tisztít, de nagyon gubancol, egy kemény kupaccá változtatja a hajam balzsamozás előtt, és sajnos a balzsammal sem sikerül teljesen kigubancolni, így jöhet a gubanctalanító spray.
A korpásodáson már segített (még nem tűnt el teljesen, de már csak akkor vehető észre, ha alaposan megvizsgálom a hajam), az illata pedig pont olyan, mint amikor az aloémból vágok, és a levét/zseléjét rákenem a bőrömre. A hajmosások számát még nem sikerült csökkenteni.
Egyelőre használom tovább, hátha a gubancolás is javulni fog, ha nem, akkor biztosan nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 3.

Deepy

2020. április 29.

Az aloés dezodorával együtt vettem meg, óriási reményekkel. Ott már leírtam, hogy az mennyire leszerepelt, sajnos ugyanez elmondható erről a samponról is. Pedig nagyon igyekeztem, hetekig használtam. Nekem egyszerűen nem tisztította meg a hajamat, bármennyit is tettem rá és bármeddig öblítettem, pedig egyáltalán nincs durván zsírosodó hajam, és nagyon piszkos sem szokott lenni. Borzalmas, igénytelen zsírcsomó lett a fejemen, ráadásul valami furcsa szaga is volt. Kifésülni nem lehetett. A töve merő zsír, a végei szárazak, egyszóval nem az én termékem. Sajnáltam, mert könnyen beszerezhető és nem is drága. Így tusfürdőként használtam el, samponként 1 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 29.

adrienn999

2020. április 21.

Az aloet többnyire szereti a bőröm, azért vettem meg. Kommersz samponokhoz képest sokkal jobb az összetevő lista, igy került kipróbálásra. Alapvetően zsiros a hajam, és hosszú is, ergó a vége száraz. A zsir miatt minden másnap mosok hajat, igy jobb ha gyengédebb a sampon.
Ezt pár hete használom, mérsékelten habzik, egy percig rajta szoktam hagyni, mielőtt kimosom.
Mosás után tiszta, puha és fényes tőle a hajam (nem a szilikonos értelemben), és viszonylag jól fésülhető is balzsam nélkül is. Remélem hosszú távon is beválik.
Egy csillagot amiatt vonok le, hogy a 3. helyen egy sárga EWG összetevő van - bár nem tudni milyen koncentrációban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 21.

pont

2020. április 3.

annyira gyengéd és kíméletes, hogy konkrétan 2 alapos mosás után is zsíros maradt a hajtövem. mehhh

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 3.

Agnyecko

2019. július 11.

Irritált, viszkető és korpásodó fejbőrömre vettem, a viszektés teljesen megszűnt és a korpásodás is mérséklődött, de azért nem szűnt meg. Meglepően jól habzik, és szerintem kellőképpen tisztít is, de persze a 2-3 naponta szükséges hajmosások gyakoriságát nem csökkenti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 11.

LolitaLolly

2019. április 28.

Sajnos nem vagyok vele annyira elégedett. Az illata finom, de alig habzik. Tudom, hogy ez alap az ilyen minden mentes termékeknél, de nem igazán érzem emellett azt -vagy inkább ennek ellenére, hogy tisztítana is. Egy sokkal olcsóbb Baleas, szinten minden mentes sampon jobban megoldja ezt a feladatot. Nem szívesen nyúlok hozzá, max ha nincs más mert elfogyott, de azért próbálkozom még.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 28.

Mooca

2019. március 8.

Nem rossz. Az összetétel miatt vettem. 2 flakonnal elhasználtam nem vált be, hosszú távon nem jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 8.

Minguc

2019. február 23.

Az utóbbi 1 évben próbálok átállni a minden mentes kozmetikumokra. Ezt a terméket a viszonylag kedvező ára miatt vettem meg. Heti két hajmosás mellett nekem egy 250-300ml sampon álltalában fél évig elég. Ennél a samponnál jöttem rá, hogy miért. Amikor hajat mosok akkor álltalában 1x mosom meg a hajam samponnal és még a hagyományos hajmosós dörzsölést mellőzve is tiszta lessz a fejbőrőm és a hajszálaim töve is. Ennél a terméknél nem elég az 1x-i besamponozás hanem akár 2x3x is megkell mosni, hogy ténylegesen tiszta legyen a hajam és ne hajszárításnál jöjjek rá, hogy vannak kimaradt helyek. Nagyon könnyen elveszik a fejen ez a sampon és még ha jó is az ára de 2x olyan gyorsan fogy mint egy hagyományos minden vagy nem minden mentes sampon. Nem szeretek pénzt kidpobni (ahogy ételt sem) ezért nem landolt rögtön a kukába.Illetve nem szeretem amikor az emberek úgy írnak egy termékről hogy 1x-2x próbálják ki azt.Nem tartom megbízható tapsztalatnak. Elhasználtam de nem érte meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 23.

Nizza

2018. augusztus 19.

A tusfürdőjéhez hasonlóan a samponnak is remek állaga és illata van, kifejezetten jó használni. Másodszori samponozáskor annyira habzik, hogy megszégyeníti a szilikonos, SLS-es samponokat. Annyira érzékeny a bőröm, hogy ha nem lenne kímélő, azonnal kiszáradna, bevörösödne, bekorpásodna, de ehelyett tisztít és ápol. Könnyen zsírosodik a hajam, de ezzel a samponnal +2 nappal kitolható a következő hajmosás időpontja. A tusfürdőjével együtt nekem a kedvenceim lettek: ha nem jutok hozzá, hiányzik az illata, állaga, hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 19.

Dumitutoj

2018. július 25.

Igazából nem is tudom, hogy hány csillagot adjak ennek a samponnak...
A mindenmentessége miatt vettem meg, de már az is feltűnhetett volna, hogy "minden hajtípusra" ajánlott. Pedig ilyen szerintem nincs. Ez olyasmi, mint a gyógyszer, ami "mindenfajta" vérnyomásra jó...
Az illatát szeretem, kicsit gyógynövényes. Viszont nagyon sokat kell belőle használni, mert mintha eltűnne a fejemen. Még ezzel is kiegyeznék, mert nem olyan drága. Ami viszont nagyon nem tetszik, hogy rettenetesen kiszárította a hajamat. Már mosás közben is érezni, hogy szalmaszerű lesz tőle az állaga, de egy nap után pont úgy is áll, mint a szélborzolta szalmaboglya.
Nekem eddig a Rossmannos Alterra vált be legjobban, attól szép fényes volt a hajam, vissza is térek hozzá, ilyet pedig nem veszek többet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 25.

Igazából nem is tudom, hogy hány csillagot adjak ennek a samponnak...

Antioxidánsok: Hydroxyacetophenone, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice