Desert Essence

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Yecaep, Módosítva: 2015. január 5.

Kategória:   Samponok

Stella1993

2018. július 30.

Nekem is iHerbről van. Nagyon kellemes az illata, és én a hatásával is meg vagyok elégedve. Majdnem derékig érő hajamhoz kis mennyiséget használok belőle, így is tisztít eléggé és engem nem zsírosít. A hajvégeim mintha kevésbé lennének szárazak, mióta ezt használom. Tetszik :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 30.

Prnr

2018. február 24.

Egyetértek, hogy ez csak annak lehet jó, akinek nagyon száraz a haja. Ha csak ezzel mosok hajat, akkor száradás után is kicsit úgy néz ki, mintha össze lenne tapadva a hajam, szóval úgy szoktam használni, hogy első mosásnál ez, aztán egy másikkal fejezem be. Viszont így biztos, hogy nem fogom újravenni. Az illata egyébként nagyon-nagyon jó, sajnálom, hogy a végeredmény kevésbé. Nem akarom lepontozni, mert az én hajtípusomnak nem megfelelő, viszont aki venni akar, annak érdemes ezt megfontolni :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 24.

Adnilem

2017. október 11.

Imádom! Teljesen véletlenül akadtam rá az iHerb nevű oldalon. Olyan sampont kerestem, ami tápláló és kímélő egyben. Nekem nem okoz zsíros hatást, nagyon szép fényes és puha a hajam tőle. Kevés is elég és tele van tápláló összetevőkkel. Már úton van a második flakon. :)
Az illata számomra nem teljesen kókuszos, inkább nagyon finom édeskés virágillat. Nagyon tartós az illata. napok múlva is érezni a hajamon. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 11.

evare

2016. október 8.

Ezt tényleg csak azoknak ajánlanám, akiknek nagyon száraz és kezelhetetlen a hajuk, különben zsíros hatást érünk elé vele.
Épp ezért keverni szoktam más samponokkal. Kb. egyharmad kókuszos sampont teszek hozzájuk, és fejbőrbe nem, csak a haj hosszára teszem.
De az illata és a minősége..... SZUPER!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 8.

De az illata és a minősége..... SZUPER!

Carillon

2016. május 14.

Iherbről már sokadszorra rendeltem.Iszonyat jó sampon.Ódákat tudnék róla zengeni.Egész család használja és egyformák a tapasztalatok.Szóval a kókuszos illat az alap :) Nagyon kevés elég belőle, ez egy nagyon szuper koncentrátum.Nem kell utána kondicionáló,mert könnyű,könnyen fésülhető és fényes lesz tőle a haj.Nem zsírosodik a hajam gyorsan utána és alaposan tisztít.Nagyon szuper sampon.Megéri az árát elhihetitek.Nálam nagyobb kísérletezőt szerintem nem igen találtok :) A wu2 től az Amway samponokig mindent :) és ez nagyon bevált.A hajamra és a bőrömre vagyok a legkritikusabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 14.

Antioxidánsok: Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Propanediol, Glycerin

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Az édeskömény magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, az EWG pedig az antioxidánsok közé sorolja. Paula Begon szerint az antioxidáns tulajdonságát leszámítva nem kifejezetten javasolt összetevő, mert bőrirritáló és fényérzékenyítő hatással is lehet a bőrre.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.