Dettol

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A krémet feltöltötte: nikol134, az összetevőket feltöltötte: horanett92, Módosítva: 2018. június 19.

Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A dettol Antibakteriális Kézfertőtlenítő gél víz nélkül elpusztítja a baktériumok és vírusok 99%-át, így ideális utitárs.

Nittuska

2016. április 18.

Jó! Nem ragad. Állaga géles..
A szaga picit erős de hamar elillan

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 18.

Jó! Nem ragad. Állaga géles..
A szaga picit erős de hamar elillan

szalmonik

2016. január 12.

Nélkülözhetetlen a táskámban!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 12.

Nélkülözhetetlen a táskámban!

Milla

2015. november 8.

Mindig van a taskamban, sokszor tett mar jo szolgalatot. Konnyen felszivodik, nem ragad. 5*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 8.

Vivi92

2015. augusztus 23.

Nekem is kórházi csomagból van egy 50 ml - es. Szerintem jó sokáig elég, mert egy nyomásra pont annyi ugrik ki, amennyi kell. Gyorsan beivódik, puha lesz tőle a bőröm és kicsit citromosnak érzem az illatát. Ezt itt nem tudom hogyan lehetne feltüntetni, de a leírás szerint az összetevők 63 g etanol 100 g folyadékban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 23.

Lolychan

2015. augusztus 17.

Édesanyám kapta ajándékba kórházi csomagban, de mivel nem használ ilyesmit, így nálam landolt (sokat utazom, főleg iskolaidőben, nagy hasznát veszem a kézfertőtlenítőknek). Nagyon jó fertőtlenítő, nem ragad és rögtön szárad. Sajnos, csak itthon tudom használni, ha táskába teszem egy idő után kifolyik a zárt tubusból. :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 17.

Bajbus

2014. június 24.

Kórházi csomaggal kaptuk ajándékba és nagyon szeretem! A legjobb kézfertőtlenítő, amit valaha használtam. Finom az illata, nem alkoholos inkább olyan szappanos. Ahogy szétkezem a kezemen, már meg is száradt. Semmi ragacsos utóhatás, csak finom illatú fertőtlenített kezek. :) Ha elfogy tuti újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 24.

kryptonklary

2014. január 22.

A kedvenc kézfertőtlenítőm, nem ragad, és az illata is nagyon jó. Pillanatok alatt megszárad, megéri az árát!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 22.

Alkoholok: Ethyl Alcohol

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.