Dior

Ár:   19 990 Ft és 26 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: xameee, az összetevőket feltöltötte: p3trababa, Módosítva: 2020. július 20.

Ár:   19 990 Ft és 26 990 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-vanília

Illatösszetétel: jázmin, csillagánizs, vanília, édesgyökér

Ladybee

2020. július 18.

Nem tudom, hogy az IFRA szabályozás vagy valami költség csökkentési próbálkozás okozta ezt, de ez már nagyon nem ugyanaz, mint 10-15 évvel ezelőtt. Elképesztően puha, kifinomult, elegáns pézsmás, vaníliás leszáradása volt. Bíbor bársony. Hihetetlen egy illat volt. Egy fújás beterítette a szobát, minden erőszakosság nélkül. Maga a nőiesség egy illatba zárva. 24 órás tartósággal edt-ként. Nekem ez volt A DIOR.
Én nem használtam. Most már használnám alkalmi illatként, de sajnos ez már nincs sehol. Ami most van, annál a Poison Girl többet tud. Leszáradásnál jobban emlékeztet az eredeti Hypnotic Poison edt-re, mint ez a termék. Nyugodtan kivonhatják a forgalomból. Jobban hasonlít egy utánzatára jelenleg, mint régi önmagára. Tartósság tekintetében is... :(

Up: Jól lehúztam, csak mert elszomorít. De végülis 30 mili volt meg belőle. A nagyját elfújkáltam végülis. Volt benne egy görcsös akarás, hogy hátha kijön belőle valahogy az, ami volt. De most eszembe jutott, hogy amikor megvettem a Douglasban, előtte fújtam egyet a csuklómra a kint lévő teszterből, mert nem bírtam kivárni, hogy hazaérjek vele. 😀 És hazafelé úton, a buszon már-már szégyelltem magam, hogy ilyen jó illatom van. Persze, akkor még vártam a csodát. De amíg nem keserítette meg az élményt, hogy ebből nem lesz olyan, mint 10 évvel ezelőtt volt, addig egész jó parfümnek tűnt, na. Felpontozom én ezt.
De azt tartom, hogy van ennél sokkal jobb megoldás puha, vaníliás leszáradás ügyben. Nem csak a Poison Girl (edt), a Dolce Gabbana The one is sokat tud etéren és a Lancome Hypnose is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 18.

Yeticica

2020. július 17.

Finom, pihepuha, púderes-krémes, rajtam mandulás-vanilias illat, ami edt létére hosszú órákra körbeburkol. (Alaia Blanche edp kúszott be
a gondolataim közé, gondolom a púderességre nem túl kvalifikált nózim hozta össze a hasonlatot... Azt imádom, ezt szeretem). Az üvege, mint minden hasonló 'méregbájitalnak', gyönyörűséges, nincsenek rá szavak!
Hosszas ismerkedés és mérlegelés után, mi el én inkább Pure Poison lány vagyok, átengedem másnak, ezt a mennyei kis üveget, bár lehet megbánom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 17.

Krisztiiii

2020. július 16.

Szerintem ez az illat az, amit valaki nagyon imád vagy nagyon utál. Én személy szerint imádom. Kell hozzá egy stílus és egyéniség hogy valaki ezt használja. Nem tudom hasonlítani más parfümökhöz mert annyira egyedi. Különleges alkalmakkor is megállja nálam a helyét.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 16.

silence

2020. április 13.

Ez az illat egy varázslat, egy csoda, nem véletlen, hogy több, mint 20 éve töretlenül a toplisták élén áll.
Isteni finom téli, meleg, gourmand illat, ami a Karácsony meghittségét idézi.
Fantasztikusan gyengéd, puha, simogató, testet-lelket melengető illat, amibe olyan jó mélyen bele lehet burkolózni....
Édes, de nem cukormázas, hanem olyan ”puhán, púderesen édes”, barackos-kókuszos csemege, virágokkal karöltve (szerencsére rajtam egyik virág sem érvényesül) aminek a mandula ad egy kis kesernyésséget, a vanília édes érzékiséget, a szantál és a pézsma pedig megadják a krémes és hosszantartó alapot.
Évek / évtizedek óta oszlopos tagja a gyűjteményemnek, már rögtön megvettem a megjelenése után (1998-ban), évekig spórolósan beosztottam az akkori 30ml-s üvegcsémet, és bár ritkán használtam, de amikor elfogyott, nem sokáig bírtam a hiányát, újra és újra kellett vásárolni.
Annyit hozzátennék, hogy a megjelenés óta valamit változtathattak az összetevőin, mert már nem érzem annyira átütő erejűnek és hatalmas szillázsúnak, mint a legelsőt....
Igen, a megjelenés után szinte “hipnotikus méreg”nek is beillett, annyira bombasztikus hatósugárral rendelkezett, a mai formulában már sokkal gyengédebb, simulékonyabb és alkalmazkodóbb.
Szerintem ezzel előnyére változott, míg az első kiadás sokakat szinte taszított, addig így új formában sokkal közkedveltebb lehet.
Az évek folyamán beszereztem a Poison kollekció összes darabját, de a legkedveltebb a mai napig ez az Hypnotic Poison EDT és a Poison Girl Unexpected.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 13.

Isteni finom téli, meleg, gourmand illat, ami a Karácsony meghittségét idézi.

Lenaeri

2020. március 22.

Egy éve van a birtokomban és valamiért ezidáig nem sikerült megszeretnem. Megvettem az összetevői és a férjem iránta való rajongása miatt.
Néha-néha próbálkoztam vele, hátha... De nem. Félretettem, van sok másik a készletemben.
A napokban volt egyféle hiányérzetem valamiféle édes, sütis parfüm miatt. Eszembe sem jutott. Aztán megláttam a fiókom mélyén.
Újraíródott a kapcsoldatunk. Én sem értem... :-)
Ma már imádom!! Hiába szeretik sokan, magamon kívül még soha nem éreztem senkin. Nagyon különlegesnek tartom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 22.

Újraíródott a kapcsoldatunk. Én sem értem... :-)

Kodi

2020. február 11.

Hajlamosak vagyunk elcsépeltnek hinni, mert itt szaladgálnak köztünk mindenféle Chatier Hipnotic-ok és drogériás próbálkozások Christina Aguileirától, ezt az illatvilágot nincs aki nem ismerné, csak legfeljebb még nem tudja magáról. De a legszebb fűszeres-vaníliát a Hypnotic Poison adja, ami olyan selymesen simul az ember bőrébe, hogy meg kell tőle bolundulni, hirtelen nem is tudok hasonlót. Van ebben minden, talán még máig harcoló német alakulat is, de így lesz harmonikus egész. Neki meg lehet bocsátani a linearitást is, kár is lenne ha feladná ezt a szélsőségesen szép vaníliát, miközben egy pillanatig sem válik dömperré. Jól kapizsgál az, aki szerint rokon a Kenzo Amour, igen talán még az tudja ezt a melengető sál érzést visszaadni a maga rizses módján. Edt létére a HP nagyon tartós, egész nap érzem magamon, még este zuhanyozás után is képes felélénkülni az ember bőrén. Szomorúan olvasom, hogy már ő sem a régi és sokan panaszkodnak a reformulált verzióra. Kár érte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 11.

Heine

2020. január 19.

Nem tudok olyat mondani, amit még nem írtak le, de megpróbálom: ez olyan, mint belemerülni egy kád meleg karamellába, vagy mint rumos kakaót szürcsölgetni egy hüttében a kandalló mellett. Egyik élményben sem volt részem, de valahogy úgy képzelem el, hogy ilyen illatuk van. Nagyon finom, enyhén fűszeres vanília, tökéletesen egyensúlyozik a süteményillat és a finom kesernyés fűszerek közt. Egy pillanatra sem fojtogató, de határozottan megjegyezhető és nyomot hagy.
Valószínűleg ezért ez a legtöbbet dicsért parfümöm. Rengeteg kísérletezgetésembe telt, mire kialakult a mesterhármas: amor amor, la nuit tresor edt és hypnotic poison: ezekkel gyakorlatilag nem telik el nap bók nélkül. Sajnos nem tartós, ezért egy tízmillis fújós szokott lenni a táskámban, de a hatósugara szerintem ideális: nem fojtasz meg mindenkit magad körül, mégis, aki melletted van, érzi, és általában megjegyzi, hogy finom. Fontos amúgy, hogy ne inhalálja a szagodat az egész terem, ahol tartózkodsz. Engem például kávézókban szokott kikészíteni, ha parfümszagot szívok be a kávé mellé, de az is idegesít, hogy ha egy nő távozik a teremből, de a parfümje marad -ez leírva elegánsnak és emlékezetesnek tűnik, gyakorlatilag csak annak a jele, hogy túlfújtad magad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 19.

blondiebunny

2020. január 2.

Nekem abszolút szerelem, finom kókuszillatot áraszt, ami még a leszáradást követően is sugárzik. Azt hiszem, még sokáig nem cserélem le <3

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 2.

kissagi19

2019. december 31.

Eddig a Poison Girl volt Diortól az abszolút szerelem, viszont pár napja utazás során megálltunk a szolnoki M-ben egy kis pihenőre. Ott megillatoltam őt, és elvarázsolt. A sok barbinyálat szagolgattam, a férjem egy egyikről konkrétan hányingert kapott. Indulás előtt még megpillantottam a kis roller pearl kiszerelést, és adtam neki egy esélyt.
Csodás, meleg, bújós illat. Vaníliás mandula, cseppnyi ánizs. Hideg időhöz való, én minden nap kencézném. Puha pulcsi, csinos kabát, elegáns cipő... Engem megvett kilóra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 31.

Classic

2019. december 29.

Mivel a Dior Pure Poison a kedvenc illatom, így figyelmet fordítottam a márkacsalád többi tagjára is, jelen esetben a Hypnotic Poison-re. A golyós változatát vettük meg tegnap a férjemmel, rendkívül kifinomult, elegáns női illat. Korábban használtam Christina Aguilera By Night parfümjét, ami szerintem nagyon hasonlít Hypnotic Poison-re, a magam részéről alig tudok némi különbséget tenni a két illat között. Rajtam tartós ez a parfüm, egy élmény nézni a kis golyós üvegcsét is, ez volt az utolsó, amit megvettem. Igen, a kevesebb több elv is is tetten érhető. Inkább egy-egy drágább illatunk legyen, de az bármikor elővehető, mint kétszáz pacsuli. Nálam a parfümök tesztelésének fő szempontja a kora reggeli, hajnali próba: ha álmosan, fáradtan is jól esik befújnom magam a parfümmel, akkor az az én illatom, ha nem esik jól, akkor többnyire kimondom a varázsszót: viszontlátásra. Nálunk már áll a karácsonyfa, lengyel származású vagyok, és a lengyeleknél hagyomány, hogy (jóval) karácsony előtt feldíszítik a fát. Gyönyörű, enyhén színjátszó, gyöngyházfényű boák díszítik, és ez az illat lengi körül a lakást....meseszép az egész...

Megrendeltem az 50 ml-es kiszerelését. Karácsonykor ünneplem a születésnapomat, a szüleimtől többek között pénzt kaptam ajándékba, így úgy döntöttem, hogy maradandó értékre költöm, és természetesen e parfümre esett a választásom. Hogy ehhez a parfümhöz kell-e ruha, hangulat, esemény? Nem, nem kell. Habár tudom, hogy alapvetően alkalmi illatnak tartják. Ám kérem szépen, nem nehéz igazi nőnek lenni kisestélyiben, tűsarkúban, vörös rúzsban, a színházi páholyban...a részletek sokkal inkább a hétköznapokban rejlenek, hiszen ezekből van a több, ez az átlagos. És igen, ha ekkor is sikerül nőknek lennünk, nőknek maradnunk, hiszen mindig azok vagyunk, nemcsak különleges alkalmakkor, akkor ez a parfüm mindennap ott kell, hogy legyen rajtunk. Még ha az udvaron teszünk-veszünk hétvégén, farmerban-pulcsiban, akkor is, egy fújás kell a nyakba, egy a mellkasra... S végső soron nem elérhetetlen, az ára sem feltétlenül indokolja ezt, névnap, születésnap, karácsony, nők napja, Valentin nap, anyák napja, éppen elegendő alkalom, hogy az ember magáénak tudhassa.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. december 29.

Antioxidánsok: BHT