Diptyque Paris

Ár:   44 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: somesz, Módosítva: 2021. április 21.

Ár:   44 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Fejjegyek: füge levél, füge

Szívjegyek: zöld jegyek, kókusz

Alapjegyek: fügefa, fás jegyek, cédrus

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Borbalia

2021. szeptember 27.

Életem első niche parfümje (a Puro Fico mellett), szerintem én is ugyanattól az Orsitól vettem, mint Tig :) Úgyhogy én is nagyon hálás vagyok érte, köszönöm! Na most személyes beszámoló következik :D Először a Neroliban próbáltam ki az EDT változatot, ha jól emlékszem, halvány foszlányaim vannak ezzel kapcsolatban, mivel elég hamar elillant a teszt papírról is, viszont az rémlett, hogy kellemesnek kellemes. Mikor lehetőségem nyílt egy fújós mintát beszerezni az EDP-ből, akkor hirtelen az jutott eszembe, hogy jobb, ha csak egy keveset kérek, mert talán ilyen wc illatosító hatása lesz rajtam (mint sajnos sok friss, zöld jegyes parfümnek). Hát nagyon nem az lett.. Ez valami csoda, mintha egy mediterrán füge erdőbe léptem volna. Egyetértek az előttem nyilatkozókkal szinte mindenben, ez egy komplex, kifinomult illat: először mély, harsogó zöld, földes, fás fügefa és fügefalevél illat, mintha tényleg valami árnyékos, hűs, nyirkos füge lugasba léptem volna a nyári hőségben. Majd ez az egész szép fokozatosan átváltozik egy meleg testközeli, lágy, krémes, enyhén kókuszos, bársonyos illattá. Nagyon intim tényleg, a bőrömre fújva csak fél óráig lehet érezni max, de akkor is csak kizárólag testközelből. Ezt kifejezetten sajnálom, természetesen ruhán, hajon talán 1 napig is érezhető, viszont akkor is intim marad.. A botrányosan kicsi tartóssága ellenére sem tudom lepontozni, az én fantáziámat nagyon megmozgatta ez az illat. Viszont pont emiatt tényleg lehetne olcsóbb is. Jelenlegi ismereteim szerint a leggyönyörűbb fügés illat (legalább is nekem), pedig sok fügés parfümöt próbáltam már. Egyébként abszolút uniszex, de nőkön valóban vagányabb. Olvastam olyan véleményt is (talán az EDT-nél), hogy miért akarna bárki fügefalevél szagú lenni? Akkor jöttem rá, hogy én itt sosem magát a parfümöt minősítem, hanem azt, hogy milyen harmóniában van a bőrömmel. Egy parfümöt sem tudnék szerintem úgy véleményezni, hogy függetlenné teszem saját magamtól. A parfüm arra van, hogy bőrön viseljék, és pont attól olyan érdekes, mert mindenkin máshogy érződik, idővel folyamatosan változik, és hiába harsogó fügefalevél illatú a Philosykos, valahogy így bőrön mégsem az jut eszembe, hogy na tessék megint egy elvont, értelmezhetetlen, felesleges niche illat, mert valahogy összhangban vagyok vele, úgy mint mások a designer, vagy gourmand illatokkal. Hangulatfüggő is lehet ez egyébként, mindenesetre nekem ez inkább egy ilyen mediterrán, természetközeli, intim, nyári illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

Madi

2021. április 21.

Imádom ezt az illatot! A Diptyque fügés gyertyájával kezdődött a rajongás, azt követték lakásillatosítók szintén füge illatban, majd jött ez a parfüm is, ami sajnos nagy csalódás, mivel a tartóssága (rajtam legalábbis) nulla. 1-2 óra és vége, kereshetem, hogy hová fújtam, pedig az EDP-t választottam rögtön elsőre, mondván legyen elég kevés is és legyen tartós. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, mivel ez a fügés csoda benne van a top 5 kedvenc illatomban, de ilyen árkategóriában többet várok egy parfümtől.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 21.

silence

2021. április 21.
Még mindig a leges-legszebb fügeillat, amivel valaha találkoztam, pedig sok fügés parfümöt próbáltam azóta is!
Másodszor vásárolom újra :)
Rajtam is rendkívül tartós, a reggeli fújás 10 - 12 órán keresztül tart!

2020. augusztus 20.
Nagyon sokáig kerestem a nekem való füge illatot, míg végre a Diptyque fügéjében rátaláltam....
Meghökkentően eltalált füge illat! Egyszerűen fantasztikus, az egyik legtermészethűbb alkotás!
Benne van a még éretlen, zöld füge, a fügelevél és a fás illat egyaránt, pici kókusszal megbolondítva.
Aki járt már Görögországban, tudja miről beszélek! Egy az egyben a fügelugasok illatát idézi.
Kifújáskor szinte ropogósan, harsogóan zöld, fanyar illat, ami a kókusz hatására bőrön krémessé válik…... nagyon egyedi, különleges.
Igazi unisex parfüm... fiúkon - lányokon egyaránt el tudom képzelni....... a “természet gyermekeinek” tudom ajánlani!
Engem teljesen elbűvölt, rögtön első tesztelés után szerelem lett, és persze addig nem nyugodtam, amíg nem vettem egy 75ml-s üveggel.
Az EDT-jét nem próbáltam, rögtön ezzel az EDP-vel kezdtem, így különbséget tenni nem tudok, de sokan mondják, hogy az is nagyon finom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 21.

2021. április 21.
Másodszor vásárolom újra :)
Rajtam is rendkívül tartós, a reggeli fújás 10 - 12 órán keresztül tart!

2020. augusztus 20.

Tig

2021. március 19.

Kedves Krémmániás eladótól vásároltam belőle fújóst, nagyon köszönöm, Orsi! :) Imádom a fügét, a fügefát, a füge levelet, mindent, ami füge, az illatát (szagát), látványát, mindent. Más híres fügés illatot nem szagoltam, de kisko lenti véleményéhez hasonlóan nem is vágyom ezután másra. :) A barátom kedvence ez a mini kis gyűjteményemben, pedig ő abszolút nem szereti a parfümöket (legalább is ezt mondja magáról). De ezt még magára fújni is képes volt!!! Fás-zöld-laktonikus, ahogy rajtam működik, egyszerre nem édes és nem nem-édes. :) Szerintem irodában is működőképes. Rajtam tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

leaseydoux

2021. február 25.

Napsütés + Philosykos = instant boldogság. Olivia Giacobetti nem csak azért egy zseni, mert megalkotta ezt az illatot, hanem azért is, ahogy eladta nagy sikerrel háromszor is ezt a koncepciót. Respect:))
ui.: én a reggeli fújást elég masszívan érzem egész nap.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 25.

ui.: én a reggeli fújást elég masszívan érzem egész nap.

kisko

2020. november 24.

Nem ismerem a többi nagy niche fügés illatot, de ez az EDP annyira tökéletes, hogy nem is vágyódom utánuk. Komplex, kerek, zöld, friss, krémes, összehasonlíthatatlanul finom. A fügelevél illata felülmúlhatatlan, nem engedi beédesedni. Minden évszakban működik.
Egyedüli gondom a tartóssága, ilyen árkategóriában szerintem ez nem fér bele, hogy 3-4 óra után bőrközeli már az illat. Emiatt nem venném meg teljes áron, de majd meglátjuk, ha elfogy, mennyire epekedem utána. Ruhán tartós, néha a bőrömről már eltűnik, de újra felcsendül a ruháról, másnapra még finomabb szinte.
Én magam nem érzem ki külön a kókuszosságot, csak egy meleg (nem édes) krémességet, de kaptam már olyan kommentet, hogy mi ez a fantasztikus kókuszillat rajtam :)
Beszereztem egy üveg TBS Italian Summer Fig-et (nem gyártják már sajnos) mert elég közeli dupe, és azt nem sajnálom fújkálni itthonra a covidos itthonlevésben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 24.

Trixi

Korcsoport: >54
2020. szeptember 4.

Ő a második fügeillatú parfüm, amit ismerek. Az első Nicolai Fig Tea-ja, amit üvegben is birtoklok, és pont ezen a nyáron nyúlok érte sokszor, amikor annyi kellemetlen idei nyári kiadású parfümbe botlottam. Ebből a Diptyque illatból csak mintám van, és neve alapján nem is tudtam, hogy fügéhez lesz szerencsém, bár a görögös hangzású név alapján azért valami mediterránt sejtettem. Nem annyira édes, mint a Fig Tea, határozottan zöldebb (és nem teás), frissebb, nem a már szinte lepottyanó, barna füge édes zamatát érzem, de mindenképp a fügét érzem benne leginkább. Összetettebb illat, mint a Fig Tea.Tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 4.

VickyV

2018. szeptember 25.

Irigylem szokat, akiken kókuszos utóhatása volt a Philosycosnak! Bár rajtam is az lett volna. Ehelyett viszont már az érkezésekor kipróbáltam a munkahelyemen, és teleportálhattam egészen egy nedves, mohás falevélszagú erdőbe. Ha volt ilyen vicceskedés, hogy sós ételekből ízéb fagyit csináltak, akkor nálam ez a parfüm a kategóriája vicceként viselkedik rajtam. Sehol egy füge, meg kókusz, csak szúrós, nedves avarszag. Belenyúltam a tutiba:D azért adok két csillagot, mert a kezdeményezés valami más irányába tetszik, és mert jó hír, hogy máson működik:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 25.

RitaL

2018. augusztus 22.

Hát rajtam egyáltalán nem működik :) de annyira nem, hogy az már vicces. Kifújáskor isteni, harsanósan zöld illat... kb öt percig, amikor is az egész teljesen eltűnik, és átadja a helyét egy halovány kókuszosnaptej-illatnak.... kb másfél óra erejéig, mert akkorra az is nyomtalanul eltűnik :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 22.

Amea

2017. július 13.

Napsütötte bokorról frissen szedett, lédús füge. Annyira realisztikus, annyira mediterrán!
Nekem nyári parfüm, tengerrel meg sós levegővel, napsütéssel és kávézó teraszára frissen kihozott, de máris olvadozó fagylalttal. El sem tudom képzelni a pesti nagyvárosi zajban, egy szürke berlini őszben vagy egy esős, rózsaillatú angol tavaszban.
Összehasonlításképp a Fico di Amalfi citrusosabb, frissebb, könnyebb és sajnos rajtam kevésbé tartós is. Ez fásabb, kerekebb illat. És nagy szerelem, minden csillagot megér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 13.

Antioxidánsok: Tocopherol, BHT