Diptyque Paris

Ár:   35 400 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: Rhodesian Ridgeback, Módosítva: 2020. augusztus 19.

Ár:   35 400 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A diptyque az alapítói révén többször nyúlt már ázsiai témához (Tam Dao, Eau Duelle, Volutes), így a világ művelt parfümszerető közönsége izgatottan várta, mikor és hogyan dolgozza fel a Kelet „folyékony aranyát”, az „istenek fáját”, az oudot. A diptyque az észak-laoszi természetes oudot választotta (a Palao ezen oudféleség neve) és gyönyörűen építkezik köré. Szokásához híven nyugati érzékenységgel csodás kontrasztokat képez a parfümben: minden keleties jegy mellett ott rejlik egy másik, kevésbé hangsúlyos, mellyel kitűnő harmónia jön létre. Rózsa és oud, cypriol és tömjén, vanília és szantálfa, cisztusz és pacsuli. A diptyque ismét nagyszerűt alkotott.

Főbb illatjegyek: rózsa, labdanum, vanília, rum, dohány, pacsuli, kámfor, szantálfa, laoszi oud.

2015-ben megjelent illat

Rhodesian Ridgeback

2020. augusztus 18.

OUD kerülőként írom, hogy ez egy nagyon szép illat. Az Oud Ispahan legjobb és sokkal megfizethetőbb, elérhetőbb alternatívája. Az egyik legkellemesebb oud középpontú parfüm, amivel eddig találkoztam. TF Oud Woodja és a Creed Royal Oud-ja számomra a legszebb, leghordhatóbb OUD parfümök. De ez még azokhoz képest is 1-2 szinttel magasabban van. Tartósságában, performance-ában és még árban is. Ha niche, akkor a Dyptique az egyik olyan parfümház, aminek jó az ár-érték-minőség aránya. Nincsenek árban úgy elszállva, mint mondjuk a Roja Parfüms.
A rózsa nagyon finoman, szolidan van jelen és nem nagyasszonyosan, azért férfiak is nyugodtan viselhetik. Természetesen késő őszi, téli illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Tarzicia

2018. november 4.

Egzotikus, szépen megkomponált illat, az oudos parfümök közül szerintem kiemelkedő.
Különleges oud-rózsa kombináció, összetett, nem melengető borostyános fajta, hanem érzéki, elegáns és sötét.
Az összetevők harmonikusan egészítik ki egymást, semmi élesség, tolakodó vagy túlburjánzó akkord.
Képzeljünk el egy kört, a kör közepén az oud áll, és a többi illatjegy kézen fogva többször körbetáncolja. Az egész alaphangulatot az oud adja meg, ez állandó, az illat mégis folyamatosan változik, mindig meglepetést okoz, hol az egyik jegy, hol a másik kerül előtérbe, miközben a többiek is jelen vannak.
Kezdetben az oud szinte még hűvös, földes-fűszeres, aztán nemsokára előjön az édes mélyvörös rózsa, utána a dohány, ettől szinte bőrös-füstössé válik. A rózsa lassan intenzívebb lesz, mélyül és lágyul az egész, az oud kissé gyengül, de se a vanília, se a pacsuli nem lesz sok. A leszáradása sem édes, búcsúzóul rajtam már csak a szantál marad.
Az oudot én általában kerülöm, nem szeretem, és mindenhol kiszagolom, mint malac a szarvasgombát, most is csak a rózsa miatt tettem egy próbát, és nem bántam meg. Az oud itt ugyan főszereplő, de nem zavaró, mert egyrészt más típusú (laoszi oud), ami nem olyan markáns, másrészt a sok füstös jegy, az édes rózsa, a szantál és a többiek szépen megszelidítik, keretbe foglalják. Eddig ez az első oudos parfüm, amit el tudok képzelni magamon, pedig volt szerencsém már néhányhoz.
Az ouddal ismerkedők, vagy az oudért nem lelkesedők bátran tehetnek vele próbát.
Azoknak a nőknek ajánlanám, akik nem rettennek meg a fűszeres füstösségtől, és azoknak a férfiaknak, akiket nem aggaszt a rózsa kissé nőies édessége.
Nem hasonlítanám pl Montale számtalan erős és szintetikus oudos művei közül egyikhez sem (bár az Aoud Queen Roses határeset), inkább Armani Privé Rose d'Arabie stílusú és színvonalú.
Nagyon természetes, jó minőségű, tartóssága átlagon felüli.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 4.

Nagyon természetes, jó minőségű, tartóssága átlagon felüli.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.