Dita Von Teese

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   drogériák, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. október 8.

Lelőhely:   drogériák, parfümériák

Illatcsalád: virágos-fás-pézsma

Összetvők: rózsa, füstölő, bőr, fekete bors, koriander, szantálfa, pézsma, cédrus,

RITKASÁG! Dita Von Teese Erotique
Ár: 2700 Ft / 4500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost

Pajzs

2020. augusztus 12.

Csomag érkezett: fekete lakkbőr kesztyű zizegős selyempapírba burkolva, illatos fadobozban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

pomme

2020. március 27.

Sokkal durvább illatra számítottam az illatjegyek alapján, de kellemesen csalódtam. Rajtam ez bors, koriander, kicsi fa, kicsi bőr, kicsi füst (majdnem cigis). Amin meglepődtem, hogy van benne egy édeskés vonal, hogy ezt a rózsa produkálja, vagy valami más, azt nem tudom. Férj sem utálja, ami hatalmas szó, sőt, ő mondta, hogy ez elég fiús, lehet, hogy férfi parfümnek jobb lenne. Rajta (szerinte) túl csajos, de amúgy tetszik neki. Lágy, korianderes, fás, meleg, "magamnakvalós", majdnem kuckózós, ahogy eannamaria is mondta. Ha kicsit alakíthatnék rajta, én még toltam volna bele egy kis pézsmát. A tartóssága az valami tragédia, konkrétan nincs neki, pedig a Fleur Teese meg a Rouge is (főleg ez) nagyon tartós és erős illat. Elfújkálom a kis mintámat még, de valószínűleg veszek majd egy egész üveggel.

Update: kitört rajtam a koriander-láz, már kb. egy hónapja a Yohji Pour Femme első kiadását fújkálom a párnám alá, és imádom, annyira megnyugtat és olyan jókat alszom mellette, mint a bunda. Elkezdett enni a fene, hogy mégiscsak kellene nekem itthonra egy Womanity Aqua Chic is, mert az is korianderes (fújós van, úgyhogy ráér), de aztán bevillant, hogy itt van nekem Dita is. Na elő is vakartam a fiók mélyéről a kis fújóst és itt andalgok vele ebben a "szuper" medikánokkal megspékelt időben (nálunk ilyen a tél, Magyarországon meg havazott, szóval ezt a március végét nyugodtan nevezhetjük télnek mindenütt :D). Ennél melegebb időt (16 fok) szerintem nem bírna el, de most ebben a hidegben (itteni viszonylatban) nagyon jólesik ez a fűszeres-meleg finomság. Nem is bánom, hogy nem olyan erős, bújós illatnak elég ennyi hatósugár. Erotikusnak kicsit sem mondanám, inkább egy kandalló előtt a kanapén takaróba tekerve ülős, olvasgatós, tűzforró rumosteát ivós illatnak :) Őszre-télre szuper.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 27.

kvin

2020. január 7.

Eddig ezt a Dita szépséget még nem véleményeztem, de Agnesanna keserű csalódása után úgy érzem, hozzá kell tennem a magamét.
Egyrészt, hogy tőlem kapta azt a bizonyos fújóst, másrészt, hogy nem lehet elégszer mondani, hogy bizony-bizony a kémia és az egyéni ízlés mennyire becsapós dolog is tud lenni, ha másokra alapozva, vaktában kísérletezünk.
Értem a gyógyszeres, ragasztó szagot. Rajtam nem ilyen - és ahogy olvasgatom, máson sem - , de értem azt, hogy mit lehet annak érezni.
Nem könnyű illatjegyek, amiket tudni kell viselni: bőr, tömjén, egy rakat karakteres fűszer: bors és koriander, összességében oud-os fás jegyekben burjánzó füstös illat, aminek karcosságát egy csöpp rózsa lágyítja szirmok helyett rózsaolaj formájában puhán balzsamossá.
Rajtam az elején nagyon erőteljes a rózsa, amit nagyon nem szeretek, a tömjénnel egyetemben.
Apropó, ez az egyetlen virágos jegy benne, - tehát ez nem egy virágos parfüm - így igazából nem is tudom, milyen elvárásai voltak az előttem szólónak.
Előttem már olyan szépen leírták, így nem is ragoznám tovább, csak egyszerűen csatlakozom a pozitív táborhoz.
Miközben elkezdtem írni, egy ideig 3ason tanyázott, mert ahogy fentebb is írtam, a jegyei miatt nem igazán az illatom, az ígérete ellenére. Viszont a végére megértettem az erotika vonalat: férfiúi megjegyzést kaptam, hogy milyen finom illat érződik a szobámban (pedig csak egy spricc volt!), plusz olyan szépen bebőrösödött, hogy felkúszott 4 csillagra.
Ez nem burlesque színpadi, hanem felek közti intim, "amibelefér" lakkbőrös erotika.

Update: és másnap, kézmosások után még most is érződik... nyilván nem olyan intenzíven, de határozottan fellelhető a bőrömön.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 7.

Agnesanna

2020. január 5.

Hát én nem is értem, hogy mi ez, ... egy óriási csalódáson kívül.
Talán egy cseppnyi bőr és parányi bors kerülhetett bele, de annyira kicsi, hogy alig érezhető.
Virág és egyéb alkotórészek meg sehol.
5 ml-es mintát kaptam, de már az üvegében is alig volt érezhető, felfújás után is csak éppen, ha rátapadtam a bőrömre.
Rendkívül vérszegény, semmike illat, mintha mindent kispóroltak volna belőle.
Felfújás után enyhe ragasztó és gyógyszer keverékre emlékeztet, így aztán nem is sajnálja az ember, hogy alig érezhető.
Később már csak egy nagyon enyhe, unalmas bőrös jelleg érzékelhető, semmi más.
Nem is tudom, hogy mire adjak egy csillagot?
Talán az üvegére. :(
Remélem másoknak jobb tapasztalatai lesznek!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 5.

Hát én nem is értem, hogy mi ez, ... egy óriási csalódáson kívül.
Virág és egyéb alkotórészek meg sehol.
Rendkívül vérszegény, semmike illat, mintha mindent kispóroltak volna belőle.
Később már csak egy nagyon enyhe, unalmas bőrös jelleg érzékelhető, semmi más.
Nem is tudom, hogy mire adjak egy csillagot?
Talán az üvegére. :(
Remélem másoknak jobb tapasztalatai lesznek!

eannamaria

2019. október 16.

Bevallom fogalmam sincs , ki a névadó hölgy és azt is , hogy enyhe sznobériám révén az életben nem próbálkoztam volna ezzel az illattal .
DE ! Mire jók a FB parfümcsoportok ?
Aktuális kiárusítások alkalmával hívják fel a tagok figyelmét hasonszőrű , olcsón beszerezhető celeb-illatokra ,
minek következtében a csoport egy része hiszterikusan rohamozza meg a fővárosi és vidéki drogériákat és fosztja ki a készleteket.
Egy ilyen behatás következtében jutottam én is az első 20 ml-es kiszerelésemhez cirka 3 ezer forintért , és jött a döbbenet kifújás után :
szantál - a legszebb , bőr - ami végre nem savanyú .
A rózsát nem érzem , nem is bánom ; a tömjént enyhén szólva nem nagyon kedvelem - itt csodás sejtelmes füstösséget ad az illatnak.
A fássága mesés , misztikus és megnyugtató , szinte aromaterápiás hatású .
Nekem nem az erotika jut róla eszembe , bár az intimitást érzem belőle , leginkább egy téli estén a kandalló előtt a kedvesemmel.
Rajtam sem változik , cserébe eszméletlen tartós - szóval jól betáraztam belőle.

Ja , és szerintem is hordozza a mások által említett TF , illetve Comme des Garcons szín-vonalat !

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 16.

DE ! Mire jók a FB parfümcsoportok ?
szantál - a legszebb , bőr - ami végre nem savanyú .
A fássága mesés , misztikus és megnyugtató , szinte aromaterápiás hatású .

emb1p3

2018. július 25.

Update 4: úgy hallottam, hogy a Heretic Scandalwood ugyanez pepitában, fájdalmasabb árcédulával. Valaki tudja cáfolni vagy megerősíteni?

Update 3: Van itthon Avontól niche-ig minden, de ez az egyetlen 40 ml-s üveg, amit az elmúlt 2-3 évben tényleg elhasználtam, és ez akkor is nagy szó, ha a gyatra tartóssága is bőven közrejátszott benne. Már hiányzik... Vissza kell adom a csillagait.

Update 2: Halálra bosszant engem ez az illat. Fújtam már kabátra, hajra, csuklóra, táskaillatosító kendőre, ami csak eszembe jutott, hogy növeljem kissé az élettartamát. Gyalázatos. Szillázsa is szomorú, 3-4-et fújok magamra (ilyet aztán az életbe' soha semmivel, 1-2-t szoktam maximum, magam vagyok a diszkréció), és még úgy is csak az érzi, aki befurakszik az intim zónámba. Mínusz még egy pont, mert dühöngök. Csak ne tetszene ennyire, bár tovább tudnék adni rajta szívfájdalom nélkül...

Update: És el kell vennem egy csillagot. Bár tartósabb lenne az én bőrömön... De az a helyzet, hogy nem tudok elszakadni ettől a parfümtől így sem, pedig majdnem túladtam rajta. Meg kell kötni a kompromisszumot, egy hosszabb napon kétszer-háromszor is frissíteni kell az illatot, de végül is elfér a táskámban egy parfümszóró. Legyünk amúgy őszinték, jobb minőségű anyagokból készült, komplexebb illatok is hajlamosak ilyen illékonyak lenni, különösen a kedvenceim, pláne az én bőrömön, a L'Artisan Tea for two-ja, az Opus 1870, az Ormonde Woman. Nem vonhatjuk meg tőlük a tökéletlenséghez való jogukat. (Magunktól meg az ilyen átlátszó vigaszt, ugyebár...)

Rajtam a borsnak és rózsának nyoma sincs, a kelleténél kicsit tovább tartó alkoholos furcsaság után két stációja van: nem túl morcos, de kifejezetten karakán bőrös oud, ami szantálos-pézsmás-füstölős alappá halkul. Szóval bőrközeli, lineáris, minimalista illat, pontosan annyi nőies melegséggel, amit még magamon is el tudok képzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 25.

elvanui

2017. december 20.

Reménysugár. Nem csak azért, mert celebvonalon döbbeneteset üt, hogy egyáltalán van ilyen, hanem mert a lakkbőr akkord kivételével ez van a világon a legközelebb a régi nagy szerelmemhez, a kivégzett csodafinom Satellite Padparadschához. Tömjénes cédrus és némi szantál egyébként, azzal a kis lakkcipős oudos bőrrel, ami a csavar benne. Nagyon komfortos, nagyon elmélyedős, me-time illat. Jól érzem magam vele, önmagamnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 20.

eternity

2017. november 9.

A Dita illatok közül a legkülönlegesebb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 9.

A Dita illatok közül a legkülönlegesebb!

Terka25

2016. november 6.

Annyira vártam, itt cseréltem, nagyon sok jó értékeléssel, de nekem ez nagyon nem. Különleges illat az biztos, tartós is, de van benne valami ami bántja az orrom. Nekem ez öregasszonyszag, szó szerint szúr, karistol . Elnézést minden rajongótól, nyilván én nem vagyok hozzá felnőve, vagy nem tudom, de nagy a baj. Nekem a fekete Dita marad a nagy kedvencem, hát ízlések és pofonok. A különlegessége és tartóssága miatt kap 3-ast, ha még az sem lenne, nem tudnám értékelni. Bocsánat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 6.

laundryhepburn

2016. november 2.

Imádom ezt az illatot, igazán különleges, nem az a fullasztóan édes vacak, mint amit manapság sokan használnak. És még olcsó is. Rengeteg üveggel elhasználtam már belőle. Viszont sajnos nem gyártják többé. Lassan kivezették a drogériákból, én pedig pánikszerűen vásároltam fel a kiárusításnál polcon maradt darabokat. Nagyon szeretnék valami ehhez hasonló borsos-füstös illatot találni. :( Valakinek van ötlete?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Eugenol, Linalool, Limonene, Citronellol, Isoeugenol, Geraniol, Farnesol, Citral
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 5 Lake / CI 19140

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.