Dolce & Gabbana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 23.

Lelőhely:   parfümériák, online

Parfüm illatcsalád: orientális-virágos

Parfüm összetevők: szantálfa, pézsma, bergamott, jázmin

Ár: Megegyezés szerint , Eladó: emitaylor23
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Sopron, fizetés: megbeszélés szerint
Keresem Dolce & Gabbana Sicily
Ár: Meg.szerint , Eladó: Lina6
Állapot: 5 milit, Helyszín: Salgotarjan, fizetés: Banki ut

Chrissy

2021. június 22.

Kezdem a Fragrantica leirasaval, mivel nincs leirva az osszes illatjegy fentebb.
"Sicily by Dolce&Gabbana is a Floral Aldehyde fragrance for women. Sicily was launched in 2003. The nose behind this fragrance is Nathalie Lorson. Top notes are Banana, Honeysuckle, Orange Blossom, Bergamot and Aldehydes; middle notes are Nutmeg, Jasmine, Hiacynth, Hibiscus and Rose; base notes are Musk, Sandalwood and Heliotrope".

Ezek ismereteben lehet szepen jellemezni ezt az illatot, amelyik az egyik kedvencem. Az uvege szogletes, egyszeru, szinte puritan, uveg-arany-fekete, retro stilus, megis elegans, idotallo. A hosszabb fekete kupak, a hatalmas fenyes arany SICILY felirat, alatta a szolid csupanagybetus, kisebb DOLCE & GABBANA felirat gyonyoru osszhangban orzik az aranyszinu folyadekot, amely ma mar ritka kincs, nehezen beszerezheto kuriozum.
Soha nem jartam meg Sziciliaban fizikai valomban, de valahanyszor ott voltam lelekben, mikor ezt az illatot fujtam magamra.
Csodalatos illata van, erzem benne a foldet, a fuvet, a fat, a viragokat, a gyumolcsoket es a napsutotte sziklakat is, a vulkant, a homokos strand illatat es a tengert is.
Szappanos-mézes az inditasa, nagyon erdekes csavarral, egy kis banan tompitja az edesseget es ad egy tompa, csendes nyugodtsagot a citrusos bergamot-nak, a narancsvirag lagysagat alatamasztja es nem engedi, hogy a lonc mezedes illata eluralkodjon. Igy egyutt ez az egesz edes-viragos egyveleget alkot, ami kisse nehez lenne, igy aldehidekkel kap egy legies jelleget, konnyedebb toluk az egesz, es ettol lesz a Sicily annyira megkapo szerintem. Mert egyebkent tomeny, sulyos retro illat lenne, de igy viselheto es nagyon-nagyon tartos, korbeveszi az embert es ettol egy tengeren fekvo gyonyoru szigetnek erzem magam (mint amilyen Szicilia), aminek kulon atmoszferaja van.
Felejthetetlenne teszi ezt az illatot a fuszerezese is, szerecsendio, rozsa es jazmin adnak neki sok-sok melegseget es persze az elengedhetetlen pezsma, amitol puha olelest ad az illat. A szantalfa fas, meleg, orientalis jelleget kolcsonoz. A jazminnal egyutt pedig ódon, szinte poros jelleget visz az egeszbe, igy kerul bele tortenelem, igy kerul bele a föld, a termekeny talaj, amin Szicilia megszuletett.
Ez valoban egy mestermu, uvegbe zartak egy szigetet, egy eleterzest.
Ezt az illatot akarmikor erzem, amikor csak eszembe jut, mert felejthetetlen. A boromon egy utazas viselni, ahogy mindig mas arcot mutat es folyamatosan valtozik, megis mindig Szicilia. Ahogy ott valtozik a taj, ugy valtozik az illat, hol homokos tengerpart, hol napsutotte szikla, hol gyumolcsliget, hol vulkanikus pusztasag, hol pedig buja viragos novenyzet.
Mindossze 2 fujas elegendo egy egynapos utazashoz, de a parnamon es a ruhamon ezen tul is erzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 22.

Ez valoban egy mestermu, uvegbe zartak egy szigetet, egy eleterzest.

Verona5

2019. július 20.

Nagyasszonyos mézédes buja kábszer - egy igazi Maléna! :)
lmádom!
Örülök, hogy még fellelhető volt pár milli erejéig és rájárhatok a fufumra néha-néha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 20.

Nagyasszonyos mézédes buja kábszer - egy igazi Maléna! :)
lmádom!

Shelly

2019. július 8.

Tini koromban, réges-régen kaptam belőle mintát, akkor nekem túlzottan édes-mézes volt és nagyasszonyos, azóta viszont sokat változott az ízlésem, és azon kaptam magam, hogy kívánom! :D Vágyakozok utána! Monica Bellucci gyönyörű nő, tökéletesen illik Dolcéékhoz, a parfümhöz, az olasz életérzéshez. Szeretem a szappanos beütésű illatokat, a fehér virágokat szintúgy. Nekem még a régiből volt mintám, szeretnék tenni egy próbát az újabb verzióval is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 8.

Yeticica

2019. március 17.

Finom, kifejezetten szappanos, de eroteljes illat. Feherviragos. Keresem a szavakat. De nem nagyon talalom oket. Ami igen ritkan esik meg velem (mivel egy grafoman parfuman lennek). Nem mozgatott meg bennem az eg egy adta vilagon semmit. Finom. Ha kapnek ajandekba, szivesen elfujnam, bar nem nagyon tudok olyan alkalmat, ahova passzolna. Az egyik parfumbaratnom, akitol kaptam egy kis adagot ebbol a szepsegbol, LP koncertre fujta ezt magara (kulteri esemeny). Na oda tokeletes valasztas volt szerintem. Na de mikor megyek en LP koncertre???!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 17.

Panatta

2019. január 1.

Hát..kb. amikor nem az alkalomhoz és ruhához használok parfümöt, hanem a parfümhöz keresem a ruhát és az eseményt.
Ez mind pozitív, mind pedig negatív értelemben. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 1.

Ez mind pozitív, mind pedig negatív értelemben. :)

andrea91

2018. május 31.

Nem véletlen hogy nem írtam értékelést még... Harmadszor vettem meg. Nem azért mert elfogyott, hanem mert kétszer eladtam.
Hogy mitől olyan hogy mégis kellett? Hát ez az, nem tudom. Ez egy retro szappan illata kb, fogalmam sincs miért nem tudok meglenni nélküle.. valahogy mégis vonz....

ÉS egyébként nekem nem fáj a reformulálás sem, azt is nagyon szeretem. Van különbség, de nem érdemes a Monzaira várni ha adja magát a másik, az is nagyon jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 31.

Palomita

2018. február 9.

Mindig is nagy érdeklődéssel fordultam a megosztó illatok felé, és azokban is elismerem a művészi értéket, amik nem nyerik el a tetszésemet, vagy nem egyértelműen.
Ezért történhetett, hogy húszéves koromban - lassan tíz évvel ezelőtt - beszereztem egy 25 ml-es Sicilyt. Igazi olaszos temperamentumú se veled, se nélküled kapcsolat fűzött hozzá: hol megőrültem érte, hol ki nem állhattam. De azokon a napokon, amikor tudtam viselni, magassarkút vettem fel, kihúztam magam és ünnepeltem a nőiességemet.
Gyönyörű ez az illat, tele ambivalenciával és lázadással: tömény, barokkosan súlyos fehérvirágok minimalista üvegben és csomagolásban. Nem akar beállni a sorba, nem akar tetszeni senkinek, fütyül a konvenciókra és az elvárásokra. Kívülálló ő, akárcsak Szicília szigete Olaszországban, és a csodás Monica Bellucci a Maléna c. film poros tengerparti kisvárosában.
Egy kedves krémmániásnak köszönhetően holnap újra a birtokomba kerül egy kisebb kiszerelés ebből a fantasztikus illatból. És tudom, nem fogok vele mindenkinek "tetszeni", de akinek nem jön be, annak szerintem igazából én sem akarok :)

Végre itt illatozik a csuklómon :) hálás vagyok, hogy újra érezhetem, és így öntős miniből talán még finomabb. Nagyon fogok rá vigyázni, minden cseppje igazi kincs.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 9.

Luiselotte

2017. július 16.

Tömény, vibráló nőiesség és harmónia.
Olyan szépen muzsikál a bőrömön, hogy muszáj belőle vennem egy 50 ml- t legalább.
Egy fújás is egész nap elkísér, a legfinomabb tiszta szappan és napsütés illatot árasztva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 16.

Tömény, vibráló nőiesség és harmónia.

Piri11

2015. november 30.

Nina29-nek köszönhetően, egy irinyó-pirinyó mintát kaptam belőle. Ez az "illat" az én bőrömön egy régi WC illatosítóra hajaz, arra a fajtára, amit a WC kagylóba kellett tenni. Fú, borzalmas, sajnálom, de ő nagyon nem :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 30.

Bebebuell

2015. július 12.

Imádom. Őrjítő az illata. Vad, szenvedélyes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 12.

Imádom. Őrjítő az illata. Vad, szenvedélyes.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Lyral, Limonene, Cinnamal

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.