Dolce & Gabbana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 23.

Lelőhely:   parfümériák, online

Parfüm illatcsalád: orientális-virágos

Parfüm összetevők: szantálfa, pézsma, bergamott, jázmin

Ár: 6000 / 12000 ft , Eladó: neome
Állapot: Frissen fujva, Helyszín: Godollo, fizetés: Szemelyes atvetel godollon, vagy plusz posta

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Laurencia

2023. szeptember 21.

Kezdem én, aztán majd jön a Hanky.....
2023-ban ha "kinyitjuk" a divatház parfüm gardróbját, akkor azt a szomorú következtetést lehet levonni, hogy a Light Blue és Velvet Collection kiadásokon túl konkrétan le lehetne húzni a rolót!Jó,jó de miért nem írtad Laurencia a listádhoz a The One-t?
Jogos kérdés.
Azért, mert az új batch kódos reformulált verziókat már nem tartom érdemesnek erre.
Ide jutottunk, egy olyan brand esetében ahol 1999-ben Alberto Morillas letette az asztalra a By nevű őrületet, 2001-be elindult a Light Blue világhódító útjára Oliver Cresp megfogalmazásában, majd következett a 2003-as esztendő.
Legújabb parfümjét annyira grandiózusnak és sikerre várományosnak érezte a ház, hogy a reklámfilmhez felkérték Giuseppe Tornatore-t, rendezőnek, Ennio Morricone-t zeneszerzőnek és jött Monica Belucci.
Jött Monica fekete-fehérben, a designer páros által a testére álmodott fekete selymekben, a gyászoló özvegy szerepében és akkor lefostuk a lábunk szárát.
Az érzet?
Azt nem lehet elmondani normálisan, a Fragrantica egyik friss hozzászólásában azt írja valaki, hogy a Sicily az ami a Chanel 5 sosem tudott lenni és nem is lesz soha.Nem értek ezzel egyet, de tudom miért hangzik ez így el.
Kifújás az bizony zöld és aldehides, Amo szappan érkezik bergamott hintójában, ezt követően az illat egyre édesebb, füstösebb, buja és erotikus lesz, szépen átveszi lonc kapitány az irányítást, banán úrfi pedig ott vigyorog a háttérben szüntelen és pofátlanul.Egy percet sem pihen, lüktet, suttog az ember bőrén szinte önálló életre kel és 1 méterrel előbb jár mint a viselője.
Ez Olaszország, a kis sikátorok Velencében, elmenekülni, elfutni az élet és a felelősség elől pont ahogyan Szerb Antal megírta az Utas és Holdvilágban.
Mert Olaszországban egyszer mindenképp el kell vesznie az embernek valahogyan és ha nő vagy akkor kell egy kicsit divának lenni.Elsétálni Rómában a Trastevere mellett és mosolyogni ahogy a fiúk megtapsolnak a kávézók teraszán.Magassarkúban, könnyű virágos ruhában, napszemüvegben fogyasztani az Affogato-t.Adriano Celentano-t hallgatni a bérelt autóban, mert azt csak ott lehet igazán.Teli szájjal beleharapni a Maritozziba hogy szép tejszínhab bajuszod legyen rögvest.El kell menni Taorminába hogy a tenger sós vize és szellője átjárja a tested minden szegletét, citromot kell szedni az illatos kertekben és meg kell érteni a narancsvirág erejét.
Ez ugyanis ennek az illatnak a lelke, ez az a jegy, amit soha,sehol, semmikkor, senki nem tudott úgy tálalni ahogy Nathalie Lorson tette.
A megszüntetése legalább akkora vétek volt mint a By Dolce bűntette, pótolni nem lehet őket semmivel.
Volt egy refurmulált utódja 2018-ban jóval vérszegényebb kiadásban, majd eltűnt az is a Velvet Collection-ből, nem volt rá kereslet.
Nem fogyasztható gyorsan, üzenete van, mélysége, túl nyanyás a fiatalabb vásárlőerőnek.
Kiment a divatból, kimegyünk a divatból mindannyian akik máshogyan gondoljuk.
Én már régen erre vagyok ítélve.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. szeptember 21.

Kezdem én, aztán majd jön a Hanky.....
Jogos kérdés.
Az érzet?
Kiment a divatból, kimegyünk a divatból mindannyian akik máshogyan gondoljuk.
Én már régen erre vagyok ítélve.

eternity

2023. január 12.

Hogy ez a parfüm mennyire egy pozitív meglepetés nekem! Anno 20 éve (hajjaj de rég volt)-fiatal lány koromban illatoltam-és annyiban is maradt a dolog, mert én a piros kupakos D&G dög illatáért voltam oda-ez meg olyan wc frissítő szagnak hatott utána-akkor hozták ki.
Pedig dehogy az! Tényleg igaz minden itt korábban leírt jellemzője: nekem kicsit olyan is, mint az Oriflame mézes-tejes illatcsaládja, igen szappanos is, meg édes is, de friss is. A végére meg összeáll egy dögös illat, ami még nyomokban a Red Cap-re is emlékeztet. Tavaszi-nyári kötelező darabom lesz. (Ja persze már ez se kapható)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. január 12.

Chrissy

2021. június 22.

Kezdem a Fragrantica leirasaval, mivel nincs leirva az osszes illatjegy fentebb.
"Sicily by Dolce&Gabbana is a Floral Aldehyde fragrance for women. Sicily was launched in 2003. The nose behind this fragrance is Nathalie Lorson. Top notes are Banana, Honeysuckle, Orange Blossom, Bergamot and Aldehydes; middle notes are Nutmeg, Jasmine, Hiacynth, Hibiscus and Rose; base notes are Musk, Sandalwood and Heliotrope".

Ezek ismereteben lehet szepen jellemezni ezt az illatot, amelyik az egyik kedvencem. Az uvege szogletes, egyszeru, szinte puritan, uveg-arany-fekete, retro stilus, megis elegans, idotallo. A hosszabb fekete kupak, a hatalmas fenyes arany SICILY felirat, alatta a szolid csupanagybetus, kisebb DOLCE & GABBANA felirat gyonyoru osszhangban orzik az aranyszinu folyadekot, amely ma mar ritka kincs, nehezen beszerezheto kuriozum.
Soha nem jartam meg Sziciliaban fizikai valomban, de valahanyszor ott voltam lelekben, mikor ezt az illatot fujtam magamra.
Csodalatos illata van, erzem benne a foldet, a fuvet, a fat, a viragokat, a gyumolcsoket es a napsutotte sziklakat is, a vulkant, a homokos strand illatat es a tengert is.
Szappanos-mézes az inditasa, nagyon erdekes csavarral, egy kis banan tompitja az edesseget es ad egy tompa, csendes nyugodtsagot a citrusos bergamot-nak, a narancsvirag lagysagat alatamasztja es nem engedi, hogy a lonc mezedes illata eluralkodjon. Igy egyutt ez az egesz edes-viragos egyveleget alkot, ami kisse nehez lenne, igy aldehidekkel kap egy legies jelleget, konnyedebb toluk az egesz, es ettol lesz a Sicily annyira megkapo szerintem. Mert egyebkent tomeny, sulyos retro illat lenne, de igy viselheto es nagyon-nagyon tartos, korbeveszi az embert es ettol egy tengeren fekvo gyonyoru szigetnek erzem magam (mint amilyen Szicilia), aminek kulon atmoszferaja van.
Felejthetetlenne teszi ezt az illatot a fuszerezese is, szerecsendio, rozsa es jazmin adnak neki sok-sok melegseget es persze az elengedhetetlen pezsma, amitol puha olelest ad az illat. A szantalfa fas, meleg, orientalis jelleget kolcsonoz. A jazminnal egyutt pedig ódon, szinte poros jelleget visz az egeszbe, igy kerul bele tortenelem, igy kerul bele a föld, a termekeny talaj, amin Szicilia megszuletett.
Ez valoban egy mestermu, uvegbe zartak egy szigetet, egy eleterzest.
Ezt az illatot akarmikor erzem, amikor csak eszembe jut, mert felejthetetlen. A boromon egy utazas viselni, ahogy mindig mas arcot mutat es folyamatosan valtozik, megis mindig Szicilia. Ahogy ott valtozik a taj, ugy valtozik az illat, hol homokos tengerpart, hol napsutotte szikla, hol gyumolcsliget, hol vulkanikus pusztasag, hol pedig buja viragos novenyzet.
Mindossze 2 fujas elegendo egy egynapos utazashoz, de a parnamon es a ruhamon ezen tul is erzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 22.

Ez valoban egy mestermu, uvegbe zartak egy szigetet, egy eleterzest.

Verona5

Korcsoport: >54
2019. július 20.

Nagyasszonyos mézédes buja kábszer - egy igazi Maléna! :)
lmádom!
Örülök, hogy még fellelhető volt pár milli erejéig és rájárhatok a fufumra néha-néha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. július 20.

Nagyasszonyos mézédes buja kábszer - egy igazi Maléna! :)
lmádom!

Shelly

2019. július 8.

Tini koromban, réges-régen kaptam belőle mintát, akkor nekem túlzottan édes-mézes volt és nagyasszonyos, azóta viszont sokat változott az ízlésem, és azon kaptam magam, hogy kívánom! :D Vágyakozok utána! Monica Bellucci gyönyörű nő, tökéletesen illik Dolcéékhoz, a parfümhöz, az olasz életérzéshez. Szeretem a szappanos beütésű illatokat, a fehér virágokat szintúgy. Nekem még a régiből volt mintám, szeretnék tenni egy próbát az újabb verzióval is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 8.

Yeticica

2019. március 17.

Finom, kifejezetten szappanos, de eroteljes illat. Feherviragos. Keresem a szavakat. De nem nagyon talalom oket. Ami igen ritkan esik meg velem (mivel egy grafoman parfuman lennek). Nem mozgatott meg bennem az eg egy adta vilagon semmit. Finom. Ha kapnek ajandekba, szivesen elfujnam, bar nem nagyon tudok olyan alkalmat, ahova passzolna. Az egyik parfumbaratnom, akitol kaptam egy kis adagot ebbol a szepsegbol, LP koncertre fujta ezt magara (kulteri esemeny). Na oda tokeletes valasztas volt szerintem. Na de mikor megyek en LP koncertre???!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 17.

Panatta

2019. január 1.

Hát..kb. amikor nem az alkalomhoz és ruhához használok parfümöt, hanem a parfümhöz keresem a ruhát és az eseményt.
Ez mind pozitív, mind pedig negatív értelemben. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 1.

Ez mind pozitív, mind pedig negatív értelemben. :)

andrea91

2018. május 31.

Nem véletlen hogy nem írtam értékelést még... Harmadszor vettem meg. Nem azért mert elfogyott, hanem mert kétszer eladtam.
Hogy mitől olyan hogy mégis kellett? Hát ez az, nem tudom. Ez egy retro szappan illata kb, fogalmam sincs miért nem tudok meglenni nélküle.. valahogy mégis vonz....

ÉS egyébként nekem nem fáj a reformulálás sem, azt is nagyon szeretem. Van különbség, de nem érdemes a Monzaira várni ha adja magát a másik, az is nagyon jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 31.

Palomita

2018. február 9.

Mindig is nagy érdeklődéssel fordultam a megosztó illatok felé, és azokban is elismerem a művészi értéket, amik nem nyerik el a tetszésemet, vagy nem egyértelműen.
Ezért történhetett, hogy húszéves koromban - lassan tíz évvel ezelőtt - beszereztem egy 25 ml-es Sicilyt. Igazi olaszos temperamentumú se veled, se nélküled kapcsolat fűzött hozzá: hol megőrültem érte, hol ki nem állhattam. De azokon a napokon, amikor tudtam viselni, magassarkút vettem fel, kihúztam magam és ünnepeltem a nőiességemet.
Gyönyörű ez az illat, tele ambivalenciával és lázadással: tömény, barokkosan súlyos fehérvirágok minimalista üvegben és csomagolásban. Nem akar beállni a sorba, nem akar tetszeni senkinek, fütyül a konvenciókra és az elvárásokra. Kívülálló ő, akárcsak Szicília szigete Olaszországban, és a csodás Monica Bellucci a Maléna c. film poros tengerparti kisvárosában.
Egy kedves krémmániásnak köszönhetően holnap újra a birtokomba kerül egy kisebb kiszerelés ebből a fantasztikus illatból. És tudom, nem fogok vele mindenkinek "tetszeni", de akinek nem jön be, annak szerintem igazából én sem akarok :)

Végre itt illatozik a csuklómon :) hálás vagyok, hogy újra érezhetem, és így öntős miniből talán még finomabb. Nagyon fogok rá vigyázni, minden cseppje igazi kincs.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

Luiselotte

2017. július 16.

Tömény, vibráló nőiesség és harmónia.
Olyan szépen muzsikál a bőrömön, hogy muszáj belőle vennem egy 50 ml- t legalább.
Egy fújás is egész nap elkísér, a legfinomabb tiszta szappan és napsütés illatot árasztva.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 16.

Tömény, vibráló nőiesség és harmónia.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Lyral, Limonene, Cinnamal

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.