Dora Natura

Ár:   4200 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: imbeth, Módosítva: 2020. április 2.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

"Másfélszer több hatóanyag-tartalmú mint a 13 gyógynövényes bőrbalzsam így egy még koncentráltabb, egyes területeken még hatékonyabb bőrbalzsam született. Jojoba-, édesmandula-, és avokádó olajból, orbáncfű-, cickafark- és körömvirág kivonatokból került bele több."

Az alábbi problémákra alkalmazható:

• atópiára, ekcémára hajlamos bőr
  • makacs koszmó
  • aranyeres panaszok enyhítése, megelőzése
  • napégés
  • szőrbenövés megelőzése, kezelése
  • horzsolások, sebek kezelése, hámosítása
  • keratosis pilarisra hajlamos bőr hidratálása
  • allergiás eredetű bőrkiütések (pl.: fémallergia)
  • kirepedezett, cserepes ajkak, kéz- és lábfej
  • vegyszerek, kemikáliák okozta irritáció

eszterszekely

2020. április 21.

Pont feldobta a krémmánia néhány napja ezt a terméket és bár egy vélemény alapján nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, de valahogy Imbeth sorai mégis meggyőztek hogy kell ez nekünk. :)
Találkoztam már a márkával interneten de nem különösebben kaptam fel rá a fejem, mostanában a natúrkozmetikumok piacán is óránként megjelenik egy új gyártó.
Nyilván nem tudok még hosszútávú hatásról beszámolni de megelőlegezem a 5 csillagot, mert: szuperek az összetevői, a csomagolása bár műanyag de ezzel együtt is nagyon igényes, higiénikus pumpás megoldásal, könnyen adagolható, kevés elég belőle, nagyon könnyen beszívódik, rövid ideig hagy csak zsíros réteget, ami egészen meglepő ha ismerjük a különböző természetes olajok és vajak tulajdonságait amiből ugye ez a termék is áll. Valahogy megoldották ezt a dolgot ami remek, mert nagyon utálom (ki nem?) a bőrömön pangó zsíros réteget amivel mindenen nyomot hagyok amihez hozzáérek.
Szerintem 50 ml-ért ez egy egészének kedvező ár.
Alapvetően ekcéma elleni küzdelemhez fogjuk használni. Nekem a kezemen vannak időnként kiújuló foltok a kisfiamnak pedig a hátán. Ez utóbbira már natúr olajakat, vajakat, mindenféle krémet és sajnos még szteroidos kenőcsöt is bevetettünk, mindegyik csak átmentei javulást hozott, ha hozott egyáltalán. Ez viszont a kezemen már az első használat után bíztató eredményt hozott. Megnyugtatta, puhította a piros foltokat. Az intenzív gyógynövényes, masszázs olajra emlékeztető illata szerencsére nagyon gyorsan elillan.

Update: Marad az 5 csillag, mert egy fantasztikus krém, de azért megvannak a határai. Szépen karban lehet tartani vele az ekcémás foltokat, napi többszöri kenegetéssel! de el nem mulasztja. Az első pár alkalom után nagyon látványos volt a hatása mind a kisfiam hátán mind az én kezemen aztán egy ponton túl már nem hozott további javulást. Az itt feltüntetett árhoz képest majdnem 2 ezer forinttal drágább most, úgyhogy nem vagyok róla meggyőződve, hogy újra fogom venni ha elfogy, márpedig elég gyorsan fogy...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 21.

Szerintem 50 ml-ért ez egy egészének kedvező ár.

imbeth

2020. április 2.

Ezt a terméket hálából és mások segítésére töltöttem fel.

Azt hiszem ez egy olyan időszak, amikor az emberek többségének irritált a bőre, nagy eséllyel akkor is, ha próbált odafigyelni, hogy ne legyen később nagyobb probléma.
Volt speciális bőrbalzsamom, illetve gyógyszertári krémekkel is próbálkoztam, de annyira száraz és sebes lett a kezem a fertőtlenítőktől, hogy már komolyan fájdalmas volt létezni is vele és nem igazán sikerült javulást elérni. Ráadásul elkezdett ekcémám is lenni, úgy hogy még soha nem volt...
Már többször szemeztem ezzel a termékcsaláddal, itt-ott mindig elém bukkant, mégis két nappal ezelőtt rendeltem először, túllépve az egyébként számomra sajnos igen magas árakon.
Egyelőre egyedül az Eszenciát próbáltam ki a csomagból, hiszen elsődlegesen célzottan a kezemre kerestem valamit, még mielőtt még nagyobb lenne a baj.
És a bőröm imádja! ...megnyugodott.. már az első használattal szépen hidratált.
Alapvetően elég kritikus vagyok és nem vagyok ömlengős típus, de már az első két-három kencézéssel valóban többet sikerült elérnem, mint az összes eddigi próbálkozásommal együtt véve.

Az krém állaga szerintem tökéletes, ilyen kellemessel még nem is találkoztam, praktikus kis pumpás csomagolása van, amivel szépen lehet adagolni és nagyon higiénikus.

Valamennyi zsíros érzetet hagy a felvitele után, de még így is kevesebbet, mint sok más nem "nehéztüzérségnek" kitalált termék.
Az illata nekem elég furcsa, de mivel gyógynövényes, illetve betölti a funkcióját, ezen túl tudok lépni.

Mindenképpen fogok még updatelni, hiszen még csak most barátkoztunk össze, de megelőlegezek 5 csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 2.

Ezt a terméket hálából és mások segítésére töltöttem fel.

És a bőröm imádja! ...megnyugodott.. már az első használattal szépen hidratált.

Antioxidánsok: Tocopherol, Squalene
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract