Dorka Szappan

Ár:   1310 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tamaska, Módosítva: 2018. március 26.

Kategória:   Szappanok

Krémes állagú samponszappan természetes összetevőkből

Gyengéd tisztító, kíméletesen tisztítja a hajas fejbőrt és bársonyos bőrfelületet ad. A fejbőrben lévő szennyeződéseket megköti és méregteleníti. A hajas fejbőr természetes megújulását segíti azáltal, hogy serkenti az anyagcserét, mindeközben táplálja ásványi anyagaival a fejbőrt. Finom szemcséi mechanikai hámlasztók, szinte észrevétlenül, kíméletesen eltávolítja a zsírt a megfáradt fejbőrről. Normál és zsíros bőr ápolására kiváló minőségű kozmetikai agyaggal gazdagított.

orsesz

2019. november 3.

Bár eddig is az sls és társaitól mentes natúr vonalon mozogtam, de samponos flakont nem sikerült kiváltani, az egyik zero waste fb csoportban javasolták nekem ezt a szappant, egyből rá is kerestem itt: akkor még csak 5 csillagos vélemények, inci rendben. Ráadásul magyar termék, még videó is van a hajmosásról, egyből levett a lábamról, még aznap megrendeltem. Az egész doboznak nagyon jó illata volt, hát még a szappannak.

Pár szót a hajamról röviden: majdnem derékig érő, természetes színű, szögegyenes,dús de vékony szálú (emiatt könnyen kócolódó), hamar zsírosodó tövű hajam van, ezért fontos, hogy olyan sampont használjak, ami csökkenti a zsírosodást, de közben nem szárítja szét az egyébként makk egészséges hajam hosszát.

És akkor jöjjenek a tapasztalatok: Természetesen ahogy lenni szokott, ha vmi tökéletes másoknak, nekem nem válik be. A fejbőröm ugyan nagyon szerette, szinte éreztem, hogy fellélegzik, ki is tolta a 1 nappal, de a hajam hossza nagyon rossz lett tapintásra és fakó is lett, még a kollégák is megjegyezték, hogy most vmi nem oké a hajammal (pedig mindig dicsérni szokták, hogy milyen szép fényes és selymes). Ki se mertem engedni, inkább befontam mert nem tetszett. Mindent úgy csináltam, ahogy le volt írva sőt, a végén már növeltem az almaecet arányát, amivel azt értem el, hogy marta a fejbőröm, de a hajamból akkor sem jött ki a szappan. Érdekes módon vizesen nem is éreztem, hogy maradt volna rajta szappan de szárazon már olyan volt mint ha szappanmaradvány lenne rajta.
Kézmosásra elhasználtam, de ezt a funkciót olcsóbb szappanok is betöltik, ehhez luxus újra venni. Nem volt annyira borzasztó, mint a manna samponszappanja, mert attól még a hajam is hullott, ezért eggyel több csillagot kap, mint az, de ettől függetlenül hatalmas csalódás. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 3.

fonalaslany

2019. július 14.

Valószínűleg én vagyok az ufó, de nekem abszolút nem vált be. Ugyanúgy használom, mint az eddig kipróbált samponszappanokat, de komolyan, fürdéshez jobban beválik. Próbáltam a kis organza zsákkal (amiről van véleményem, de itt nem fejteném ki), kézzel habosítva, pamutcsipkébe csomagolva mint a többi szappanomat, egyenesen a fejbőrön habosítva.. hátha a technika nem jó, de sajnos ugyanarra jutottam. Oké, jól habzik, jól tisztít, nem szárítja agyon a hajat, nem kell utána semmi extra ápolás. Ezek pozitívumok. De: az illata, szaga, nevezze ki ahogy akarja, nagyon érezhető a száraz hajón is, hiába mosom frissen, olyan illatot áraszt magából a hajam, mintha egy hete nem mostam volna. Az ecetes öblítés-áztatás után nedvesen nem éreztem szappanmaradványt, viszont szárítás után csomókban viaszosnak, ragacsosnak, csúszósnak érzem a hajam. És sajnos látványra is olyan, mintha nem mostam volna meg. Lelapul, zsíros érzetű, és a mar említett szagok.. Sajnálom, mert a többi Dorka szappannal nagyrészt elégedett vagyok, és más samponszappanoknál nem tapasztaltam ezt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 14.

EnCsibe

2018. december 1.

Ma este volt a teszt, eddig meglepően jó! Szerettem volna valami természetes alternatívát a hajmosásra is, de eddig egy sampon szappant próbáltam ki, és az nem vált be. De ez... ecetes öblítés után csak úgy siklott a hajamban a fésű, pedig össze vissza kellett fújkálnom előtte hajkifésülő balzsammal, de most még az sem kellett, bár nem is akartam bevetni. Szóval kíváncsi leszek milyen lesz a továbbiakban, de egyenlőre az én hosszú szőke hajam elégedett, és én is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 1.

linda0315

2018. június 29.

Csodálkoztam, hogy itt újoncként találkozom a Dorka Szappan termékeivel, de nagyon megörültem neki. Én nemrég kaptam ajándékba Dorka Szappan termékeket. Olyan ismerősömtől aki tudja, hogy odafigyelek a tudatos vásárlásra. Nekem nagyon érzékeny bőröm van a szemhéjamon pedig kontakt ekcémát figyeltem meg és be is igazolt az állandó hámlást kimutatta egy vizsgálat, hogy kobalt ami pl a szemhéjfestékben van allergiás vagyok, szóval nem használhatok bármit a fejemen :-). Szóval egy kis organza zsákban kaptam és azt javasolták mossam meg a hajam úgy, hogy ebben a zsákocskában tartom a szappant fürdés-hajmosás közben. Nagyon jó volt! Ebben a zsákban még jobban habzott az amúgy is jól habzó szappan. Finom sűrű textúrájú habot kaptam olyan volt mint régen amikor még hajmosásra a habzásfokozókkal dúsított ipari szemét samponokat használtam. De ez csak egy hajmosó szappan. Ami még szuperebbé tette, hogy a félhosszú hajamból ecetes öblítés nélkül ki tudtam mosni a szappanmaradékot. Utána csak olajozni kellett az olajaimmal. Nem is tudtam, hogy ilyen szappan létezik már de ezt is biztos meg fogom venni ha elfogy a Fahéjas Truffle szappanuk mellé. Megadom a maximumot mert nagyon kellemes csalódás volt egy ilyen kis cégtől. Megéri az árát mert sokáig is tart több mint egy hónapig úgy hogy hetente vagy 5 naponta mosok hajat átlagosan.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. június 29.

Tamaska

2018. április 23.

Több próbálkozásom volt már hajmosó szappannal de eddig csak ez vált be. Vékony szálú hosszú szőke festett hajam van ami zsírosodásra hajlamos. Eddig minden szappan még ha ecetesen öblítettem is a végén beleragadt és szárazon kifésülhetetlenné vált és a szappanmaradék benne maradt. Azonban ez a szappan megváltás volt. Először nem mertem megvenni a sok csalódás után de a Dorkaszappan oldalán a termék ajánlóban találtam egy videót, ahol pontosan bemutatják a szappanos hajmosást ezzel a szappannal. Na az meggyőzött, hogy legalább adjak egy esélyt ennek a terméknek. Bejött azóta csak ezt használom és nem cserélek senkivel. A korpát a sárga agyag tartalma szerintem segít kordában tartani és ha még lassabban is mint a Head and Shoulders de szépen elmúlik. Most már elég ö naponta megmosni a hajam és nem kell ecetes öblítést sem erőltetnem ha éppen nagyon sietek. Könnyű marad a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 23.

Emulgeálószerek: Sodium Olivate, Sodium Cocoate
Tisztítószerek: Sodium Olivate, Sodium Cocoate
Illatanyagok: Linalool, Citral, Geraniol, Limonene

Citromfűből kivont illóolaj, melyet a CosIng besorolása szerint illatanyagként és maszkoló (kellemetlen illat, íz elfedése) anyagként használnak a kozmetikumokban. A Lush honlapja szerint az aromaterápiában a citromfű olajat antidepresszánsként és hangulat javítóként használják, a kozmetikumokban pedig fertőtlenítő, tonizáló és dezodoráló hatása van.