Dove

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák, hipermarketek   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Shine*, Módosítva: 2015. május 10.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Hipoallergén szappan, mely nem tartalmaz illatanyagot és parabént, hogy megadhassa érzékeny bőrnek mindazt a törődést, amire szüksége van.

Bőrgyógyászatilag tesztelt..

albyn

2019. május 4.

Hadd mondjam el a szappan védelmében, hogy a "Sensitive Skin" feliratú a "Pure&Sensitive"-vel ellentétben nem olyan büdös! Mármár valóban illattalan, és nem is száraz, mint a másik. Krémes, laza habot képez, egészen könnyen lehet vele szappanozni.
Babafürdetésre és -hajmosásra is használtam, nem sírt, amikor a szemébe ment.

Upd.: tegnap beszereztem egy sima "sensitive" feliratút is. Malajziában gyártják... 😊 Ugyanolyan, mint a sensitive skin.

Upd. 2.: Ez az a szappan, amihez mindig visszatérek. Most már a régi, büdös fajtát nem is nagyon találni.
Mivel igyekszem egyszerűsíteni és tudatosan átgondolni, mire van tényleg szükségem, vsz. ez a szappan lesz az, ami a folyamatos profiltisztítás után megmarad a családban (nagy szilárdszappan-felhalmozó vagyok). A legnagyobb előnye számomra, hogy nincs intenzív illata, mert a gyerekeimmel való várandósságaim óta különösen nem szívelem az (émelyítő) illatokat. Ráadásul eddig ez az egyetlen szilárd szappan, aminél nem tapasztaltam, hogy intim területen használva megváltozna az illata, ami korábban látensen mindig zavart. A közeli kínai boltláncnál 220 Ft-ért beszerezhető; ha nem a négyesével összecsomagoltat vesszük, még a borítása is minimális és papír, ráadásul zárt, higiénikus, így a zw-törekvésekbe is egész jól beilleszthető. Nincs benne mikroműanyag. Rövid, és egészen zöld pöttyös az összetevőlista. Utazáshoz ideális, egyrészt, mert nem folyadék, másrészt mindenes: kézre, testre, arcra, intim területen (nem lúgos a pH-ja, de nem is tejsavas, hogy rontsa a saját termelést), gyerekfürdetésre, a hajuk mosására, illetve én magamnak is használtam már több ízben hajmosásra, sima vizes öblítéssel. Működik arra is, de azért a hajam vmivel kócosabb lesz, illetve utána külön le kell mosni a szappantömböt magát. De: nem adott érdemben rosszabb eredményt, mint az Alverde kókuszos tömbsamponja, amitől kicsit többet vártam. Találtam hozzá egy nagyobb méretű, háromrészes, műanyag szappantartót utazáshoz, amiből könnyű lesz kiemelni, külön kitehető szappantartóként, le is csepeg. Ami negatívum: nem CF a cég (magát a készterméket nem tesztelik állatokon), illetve "multi", ha ez valakinél hátrányt jelent, nem is helyben gyártják; valamint aluminát tartalmaz (ami alumínium-oxid), színezéket (fehérre) és cinkoxidot, ami ezzel növeli a szervezet mostanában elterjedt cinkterhelését (legalábbis Stadelmann szerint). Kicsit nehéz "beindítani" a szappant, de néhány alkalom után már jól forog 🙂, és szinte az utolsó maradékáig felhasználható [(baba)fürdővízben feloldva akár úgy is], ami szintén lehet valakinél szempont a hulladékcsökkentésben.

Upd. 3.: Meleg vízben jobban habzik, mint hidegben, abban szinte alig. Viszont, fürdésnél a hálós pamaccsal, bő vízben felhabosítva majdnem olyan vastag habot ad, gyakorkatilag ugyanolyan élmény, mint a tusfürdő. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 4.

Babafürdetésre és -hajmosásra is használtam, nem sírt, amikor a szemébe ment.

HNReni

2019. január 23.

Nagyon jó az illata. Nem szárít. Én leginkább arc és smink ecset, smink szivacs tisztítására használom, mert nagyon jól tisztít. De tusolni is szoktam vele, amikor úgy érzem, hogy kell egy kis extra tisztaság. Jobban tisztít, mint egy átlag tusfürdő szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 23.

pcksz

2018. május 20.

Kézmosásra használom, teljesen elégedett vagyok vele. Csak minimálisan szárít, egy ici-pici illata van, de nagyon kellemes. Kicsit gyorsan fogy, de egyrészt nem drága, másrészt nem kaparom szét tőle a kézfejemet a használata után, úgyhogy teljesen megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 20.

senskin

2017. október 6.

Masszív állagú érdekes szappan. Friss illattal a jól megszokott Dove minőségben. Arcmosáshoz is kiváló. Semmilyen irritációt nem okozott, krémes lágy. Nem csípi a szemet. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 6.

szalontai

2017. április 24.

még arcmosásra is tökéletes, pedig az én bőröm eléggé "hisztis" jó, hogy megtaláltam!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 24.

eperjeske

Korcsoport: >54
2017. január 8.

Ilyen kommersz szappanokat csak kézmosásra használok, és a patikai pontokért szerzem be, nem pénzért veszem őket. Így nem nagy veszteség, ha valamelyik nem válik be. Ez sem! Én örültem neki, amikor dobozon át megszaglásztam, hogy nincs az a közönséges, édeskés Dove-illata, de a valóság azért túlzás! Valami fura szaga van, bár szerencsére nem erős. Nem is tudom leírni ezt a szagot! És az állaga is nagyon furcsa! Szinte száraz! Nem a szokásos szappan-szerű anyag. Ráadásul az én kezemet szárítja, ami egy sensitive terméknél nem fogadható el! Huzamosabb használat után annyira szárít, hogy már pikkelyesen száraz a kézfejem! Most dobom ki!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. január 8.

Milka

2015. június 13.

arcra használom, aminek mosása közben igen nehéz mély lélegzeteket venni, következésképpen az illata mellékes, ami ugyan nem a legjobb, de azért a hányásszagtól igen messze áll. olcsó, nem bántja az érzékeny, rozáceás bőröm és nem is szárít, jól tisztít, mindezt - ha emlékezetem nem csal - komoly 220 Ft-ért teszi. sokadjára veszem újra és teszem ezt a jövőben is / zárójelben jegyezném meg, hogy a márkától az egyetlenként, mert egyébként nem vagyok Dove-kedvelő /

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. június 13.

evivilikyra

2014. október 25.

Nekem nagyon bevált.Tusfürdő helyett használom.Nem szárit.Egy pici illata van,de az nem zavar,sőt örülök neki , hogy nincs benne az a bizonyos "Fragrance", meg sok minden más "szemét" dolog.Ötös :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 25.

Kylee

2014. szeptember 23.

Kipróbáltam, de szinte rögtön teljesen kipattogzottam tőle, rengeteg apró pattanással (és még alig egy hete voltam kozmetikusnál :( ), és az egész fejem bepirosodott tőle. Igaz, nem szárított, de furcsa, szivacsos tapintású lett tőle az arcom. Ettől megválok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 23.

norszyta

2014. január 18.

Hányás szaga van :( Undorító !

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 18.

Hányás szaga van :( Undorító !

Lauric Acid ti I eu 4 1