Dr. Kelen

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   bioboltok, drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: M_Reni, Módosítva: 2014. augusztus 28.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák
Kategória:   Fényvédők

Valódi újdonság, flakonba zárt tudomány, hogy akkor is gyorsan barna legyen a napon, ha kevés ideje van. Bőre rövidebb idő alatt lesz természetes módon barnább SPF 10 fényvédelem mellett. A különleges összetételű naptej növényi komponense a bőr természetes barnulási folyamatát gyorsítja. Használatakor a bőr a napsugarak hatására nagyobb mennyiségben termel olyan természetes anyagot (melanint), ami a normál barnulási folyamatnál is megjelenik a bőrben.

Önbarnítót nem tartlamaz! Tartósítószer-mentes. Hypoallergén összetételű.

Kiszerelés: 100 ml

Mokani

2019. augusztus 11.

Véletlen vettem, a 30-as társát akartam.
Sűrű, de használ!
Leégtem -mindig leégek az első napozáskor (fehér a bőröm..)-, viszont ezzel és a Napégés géllel jól viseltem!
Ráadásul alig hámlottam és egy héten belül bebarnultam - míg más termékkel általában lehámlok, aztán újra fehér leszek... Legközelebb is veszem, de biztos ami biztos, a 30-as változatát :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

Véletlen vettem, a 30-as társát akartam.
Sűrű, de használ!

Kinleyni

2018. május 16.

Nem olyan rég használom, de már mondhatom, hogy nálam megütötte a mércét.
Napérzékeny vagyok, napozás után mindig viszketek, a napvédőtől függ, hogy nagyon vagy éppen csak. Néha még kiütéses is leszek, de szerintem ez is a napvédő függvénye, hogy mennyire teljesít...
Szóval ez egy sűrű állagú, semleges illatú krém, ami tényleg segíti az amúgy elég nehezen sikeredő barnulásom. Selymes fényt hagy maga után a bőrön, viszont nem színez sárgára mint egyes testvérkéi. Nagyjából vízálló, egy-két pancsolást kibír.
Nem lettem tőle se kiütéses, és a viszketésem is elviselhető volt, szóval kiválóan teljesített.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 16.

Nem olyan rég használom, de már mondhatom, hogy nálam megütötte a mércét.

sztike

2017. július 3.

A 100 ml tényleg nem valami sok, de nekem speciel (164 cm, 50 kg) elég lesz jövőre is. Na persze ez a 100 ml nekem erős érintésvédelem alatt (aki hozzáér, annak kezét-lábát eltöröm) álló privát fényvédőm, önző módon nem adok belőle másnak. :D Nagyon fehér bőröm van, az utóbbi 10 évben képtelen voltam barnulni, pedig kiskoromban egy nap alatt néger lettem 50 faktor mellett is. Most úgy tudok valami színt előimádkozni, hogy 1 hétig csak ezzel napozok (nekem szigorúan csak a 30-as faktor jó erre a célra), így nem égek le, nem lesznek új szeplőim és pigmentfoltjaim, és még némi barnaság is jelentkezik. Utána nagy hálaistenkedéssel elteszem a maradékot a következő szezonra, és 1-1 órákra kifekszem minden nap karotinos naptejjel (6-10 faktor, drasztikusnak hangzik, de eddig még kb. az emberáldozatot nem próbáltam a barnulásom érdekében), amivel szépen építgetem tovább a színemet. Borzasztó hálás vagyok ennek a terméknek, mert máshogy esélyem se lenne barnulni, ráadásul ezzel nekem elég volt napi krémezés (Balatonnál tesztelve, azért tengerparton kaptam volna a képemre napi 1 krémezéssel), más fényvédő mellett meg szerintem egyenesen fakulok, úgyhogy millió hála a vegyészmérnöknek, őrizze meg jól a receptet, mert a genetikám jobb már biztosan nem lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 3.

Zsuzska1979

2016. december 2.

Én nagyon szeretem. Most hogy visszaköltöztem külföldre gyorsan rendeltem is még egy párat. Kár hogy csak 100 ml. Így gyorsan fogy. Kenni tényleg nehéz, de szépen barnulok tőle és nem égek le még az itteni sivatagi éghajlaton se. Ja és tényleg nagyon vízálló. Használtam már vízálló naptejet de ez bármelyiknél jobb. Szinte vízlepergető a bőrön.
Update: megérkezett amit rendeltem. Eddig 30 faktorosom volt, most 10 faktorost vettem. Ennek más az illata mint a 30asnak. És ennek a 10esnek az illatát egyszerűen imádom. Egész nap szagolgatnám. 😂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 2.

boshivaki

2016. június 28.

Jaj annyira csalódtam ebben a termékben :( Bulgáriai nyaraláson teszteltem, az egy hétre a 100ml-s flakon nem volt elegendő, napi 3x-i kenéssel. (Más naptej elég szokott lenni). A legnagyobb probléma, hogy szinte alig lehet eldolgozni a krémet, annyira sűrű, így sokkal többet kell használni belőle. Egyébként nem égtem le vele, még a déli napon sem, elég szépen barnultam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 28.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Sodium Lactate, Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Aminósav komplex. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló, és barnító hatású összetevő. Az összetevővel leggyakrabban önbarnítókban, szoláriumkrémekben és barnulást elősegítő naptejekben találkozhatunk.

B2 vitamin. Vízoldékony, könnyen felszívódó anyag. Szerepet játszik a bőr, haj, köröm egészségének megőrzésében. Narancssárga színe miatt színezőként is használják. Paula Begoun szerint nincsenek olyan kutatások, amik az mutatnák, hogy a bőrön használva van bármi hatása. Viszont van néhány arra utaló vizsgálat, hogy a riboflavinnak fényérzékenyítő hatása lehet.