Best of Beauty 2019

Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. szeptember 9.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Szúnyog- és egyéb rovarcsípések kellemetlen tüneteinek (viszketés, duzzanat) megszűntetésére alkalmas készítmény. Kizárólag természetes hatóanyagokkal.

Kiszerelés: 30 ml

agi.greendaygirl

2013. szeptember 1.

Nekem nem szúnyogcsípésre kellett, bár majd arra is ki fogom próbálni. Egy darázs csípett meg az egyik ujjamon, ami ettől hatalmasra bedagadt, fájt, égett, kicsit viszketett. A gyógyszertárban antihisztaminos tabletta mellett ezt adták még rá. Előtte fenistillel kentem, de persze az semmit sem ért, még a szúnyogcsípésen sem segít, nemhogy ezen.. Szóval azt nem tudom, hogy gyógyította- e az ujjamat, de az biztos, hogy amikor bekentem vele a bőrt, sokkal kellemesebb, elviselhetőbb volt az egész, és a hatása eléggé sokáig tartott. Nagyon jó kis krémnek tartom, ha ezen a brutál darázscsípésen is segített, el tudom képzelni, hogy a szúnyogcsípést hamar gyógyítja.
Erős citrusos- levendulás illata van, ami elég intenzív, mondhatni agresszív. Lehet, hogy ez valakit zavar, engem speciel nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 1.

Hidratálók: Propylene Glycol

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak