Egyéb

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   Rossmann, patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: traniko, Módosítva: 2015. március 16.

Lelőhely:   Rossmann, patikák
Kategória:   Fog- és szájápolók

Hatóanyag: chlorhexidine digluconate 0,1% w/v, Alkohol tartalma: 7,2%

A Chlorhexamed oldat olyan gyorsan és megbízhatóan ható, széles spektrumú antibakteriális és gombaellenes hatással rendelkező szájöblítő, amely elsősorban a szájüreg és a torok bakteriális eredetű gyulladásainak kezelésére ajánlott.  A Chlorhexamed különlegessége, hogy a szájüregben tartósan kötődik a szájnyálkahártya és a fogak felszínéhez, ezáltal hatása hosszú ideig érvényesül.  A Chlorhexamed hatásos a ínygulladás, szájnyálkahártya gyulladása és a protézis alatti gyulladás gyógyításában, ugynakkor alkalmazható a torok – és garatgyulladás kiegészítő kezelésére is. Olyan esetekben, amikor a fogmosás akadályozott – álcsonttörés, kézsérülés stb. - miatt a Chlorhexamed biztosítja a megfelelő szájhigiéniát és gátolja a kellemetlen szájszag kialakulását. Fogorvosi műtétek, beavatkozások előtt és után a bakteriális csíraszámot csökkentő hatásával segít a gyulladásos megbetegedések elkerülésében.  Folyamatosan, hosszabb ideig csak orvosi vagy fogorvosi felügyelet mellett lehet alkalmazni.

Pecci

2020. május 20.

Nagyjából 800 Ft-ért vettem az Azúrban, és akkor használom, amikor a bölcsességfogam nő, és iszonyatos fájdalmat érzek a növekedés okozta gyulladások miatt. Bölcsességfogműtét után is használtam eredményesen.
Hatékony szájvíz, mert lehúzza a gyulladásokat (fog, fogíny), alkalmazható fogínygyulladás és vérzés esetén is, a fájdalmakat gyorsan csökkenti, a használat után sokáig marad friss a lehelet, a foglepedéket is eltávolítja. Nekem a tüneteket nagyjából 2 nap alatt enyhíti. Azzal vigyázni kell, hogy átmenetileg elveszi az ízértékelést, a nyelv és az ajkak megduzzadhatnak, bizsergő érzetet hagy maga után. Bivalyerős szer, csíp, mint a fene. Ár-érték arányban tökéletes, szívből tudom ajánlani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 20.

Madi

2018. szeptember 29.

Most fogyasztottam el egy üveggel, meglepően hatékony, pár nap után már érezhető az eredmény. Az íze nem vészes, szegfűszegre emlékeztet, meg az illata is. Olvastam, hogy befoghatja a fogakat, meg megváltozhat az ízérzékelés, szerencsére nálam egyik sem történt meg. Biztosan újraveszem.

Update: Második üveg végén járok, nagyon király. Kevésbé vérzik az ínyem is fogmosás közben és ha érzem, hogy afta van keletkezőben, azonnal öblögetni kezdek vele és ki sem fejlődik. Két nap és annyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 29.

TBeszter

2018. augusztus 20.

Hatalmas segítség volt, amikor fájt a fogam és napokat kellett várni, míg eljött az időpontom a fogorvosnál. Nagyon jól visszahúzza a gyulladást, ezzel a fájdalmat is enyhítette, volt, hogy alig vártam, hogy végre reggel vagy este legyen - amikor használhattam. Fogorvosi kezelések előtt és után tényleg fantasztikusan jó, az íze pedig kellemetlen, de ilyen helyzetben egyáltalán nem érdekes, hiszen erre tényleg inkább gyógyszerként érdemes tekinteni, mint szájvízre, ami pedig sokszor ezzel jár.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 20.

MrkAnita

2018. augusztus 7.

Beleolvasva a véleményekbe eléggé ledöbbentem. Ezt a szájvizet Magyarországon drogériákban is árulják? Csak mert itt Németországban minimum két kontrollforrással is találkozik az ember mielőtt elkezdi használni, első ugye a fogorvos, vagy dentálhigiénés szakember, a második a patikus.
Mindkettő elég határozottan felhívja a figyelmet, hogy a termék NEM állandó használatra lett kitalálva, gyakorlatilag egy hígított, folyékony állagú antibiotikum, maximum 2 hétig lehet használni. De még ha esetleg ezekkel nem is találkozik a felhasználó, betegtájékoztatót sem olvasnak sokan?

Egyébként tökéletes arra amire való.
Én a dentálhigiénikusom tanácsára professzionális tisztítás előtt és után használom néhány napig. Nagyon szépen, és gyorsan visszanyugtatja a kicsit meggyötört ínyt, a fogmosás közben jelentkező vérzést (ebben az esetben) már az első használattal megszűnteti.
Az íze szerintem egyszerűen förtelmes, de hát más gyógyszert sem szedtem még soha azért mert finom.
Simán el tudom képzelni, hogy az indokoltnál hosszabb alkalmazás esetén íz érzék kiesést és hasonlókat okoz, de ez nem a termék hibája.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 7.

Egyébként tökéletes arra amire való.

sailorluna

2018. augusztus 7.

életem megmentője. évekig szenvedtem a bölcsességfogaimmal, mire végre sikerült megszabadulnom tőlük. ez idő alatt rengetegszer begyulladtak, sokszor alig tudtam kinyitni a számat. ez a szájvíz nagyon sokat segített a gyulladás megszüntetésében, kisebb és nagyobb bajban is helyt állt, fantasztikus. nem lehet minden nap alkalmazni, rá is van írva a dobozra, csak szükség esetén szabad. az íze persze tényleg nagyon rossz, lehetetlen megszokni, de nem is arra találták ki, hogy finom legyen és a leheletet frissítse. legjobb cucc evör.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 7.

szandra1026

2018. június 26.

a Gel-t hasznalom belöle, nagyon jo.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 26.

a Gel-t hasznalom belöle, nagyon jo.

devababa

2018. május 27.

Ferjemnek vettem. Hasznos gyulladt foginyre, rovidtavon. Hosszutavon nem erzi az izeket. Arban oke. Neki segitett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 27.

PETRA820718

2018. január 29.

Nagyon szeretem, bàr nem hasznàlom mindennap, de nagyon hatàsos legyen szó gyulladt fogról, ínyről, szàjüregi problémàkról.Amiért külön szeretem, hogy torokfàjàs esetén is csodaszer, egy pàr öblögetés és mintha elvàgtàk volna.Vírusos időszakban is kivàló megelőző hatàsa van
Akkor hasznàlom csak amikor kell, de akkor remekül működik 😊.Újravevős!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 29.

Akkor hasznàlom csak amikor kell, de akkor remekül működik 😊.Újravevős!

e0106

2017. március 26.

Pár nap használat után szürkék lettek tőle a fogaim, amit utána csak a fogorvos tudott leszedni. A gyulladást csak rövid időre szüntette meg, gondolom tartósabb használat kellett volna, de az elszíneződés miatt ez nem kivitelezhető. Az íze egy fokkal jobb, mint a Curasept szájvízé, de a hatása messze elmarad tőle. Ja és használat után elég sokáig nem éreztem rendesen az ízeket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 26.

goldgirl

2016. november 8.

Olyan szájvizet kerestem, aminek nincs édes íze, ez pont olyan, jó vele öblögetni. Viszont észre vettem, hogy közvetlen utána/ vagy másnap nem érzek ízeket a nyelvem hegyével, ennek annyira nem örültem. El fogom használni mindenképp, de továbbra is keresem a tökéletes szájvizet, ami azt jelenti, hogy a mentolos íze mellett nincs édes gej íze, nem is értem minek bele, hiszen nem a finomsága miatt használjuk.

Ha valaki tud ilyen terméket, ne habozzon megírni :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 8.

Ha valaki tud ilyen terméket, ne habozzon megírni :D

Tartósítószer.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.