Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hopihecske, Módosítva: 2012. július 12.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajfestékek

Mehandi henna, mely magas minőségű, tiszta henna, amit hajfestésre és testfestésre egyaránt ajánlanak.

Pinky

2013. március 21.

feketét szoktam venni belőle. nagyon szép szint ad, a hajam minősége is jó tőle, szinte ragyog a hajam utána. sokáig tartja a színt, volt, hogy 3 hónap után lett csak barnás vöröses árnyalata ( persze már évek óta festem feketére, ugyanezzel)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 21.

hopihecske

2012. június 26.

Egy ideje már nem festem kémiai festékkel a hajam. Az Antalvali láz persze engem is el el kapdos, és olyankor kidobok mindent és natúran kezdek élni...sajnos nincs lehetőségem az ő hennájukat használni, így eldöntöttem, hogy lush hennával festem a hajam.Meg is rendeltem (caca noire), azonnal kipróbáltam. Első alkalommal 2 órát volt a hajamon, tovább nem mertem hagyni, nehogy túl fekete legyen. Az eredmény kiábrándító volt. A lenőtt részt egyáltalán nem fogta meg, a hajamat kiszáritotta, a szine kopott volt. Ami furcsa volt nekem, hogy két óra után még a bőrömet sem akarta befogni. (?????) Második és harmadik alkalommal sem lett túl jó az eredmény. Talán lett némi szinem, de egyáltalán nem az a szép hennás vörös.

Így megvettem a sarki indiai árústól ezt a hennát, gondoltam egy próbát megér. Két tasakkal vettem, egy burgundit és egy gesztenyét. Forró vízzel kevertem, felkentem, 2 órát hagytam. Szépen megszáradt, nem húzta a hajamat mint a lush sárbúrája.Az eredmény eszméletlenül SZÉP sötét vörös haj(hajfestékkel értem el utoljára ilyen szép színt), fényes, nem viszkettem tőle, nem csípte a bőrömet. Hajam mosáskor hullott, de egyébként is több kijön ilyenkor.

Nagyon remélem, hogy nem valami szennyezett vackot kenek a fejemre. Egyetlen hátránya, hogy ha megmosom, úgy megy a színe, hogy csak valami kiselejtezett törölközőbe tekerhetem a fejem...Plusz azonnal le kel mosni, ha kézre vagy karra csöppen, mert befogja a bőrt. A szinét viszont szépen tartja, talán kevésbé is kopik mint a kémiai hajfesték.(heti 3x hajmosás)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. június 26.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!