Kövess minket Instagramon is! :)


Humphrey's Corner Oil Controlling Toner
Ár: | 1500 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 237 ml | Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Tág pórusok |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: rekag, Módosítva: 2018. március 12.
Ár: | 1500 Ft | |
Kiszerelés: | 237 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | Tág pórusok |
TERMÉKLEÍRÁS
Alkoholmentes citrusos tonik, mely hatékonyan ápolja és tonizálja a bőrt, minimalizálja a pórusokat, eltávolítja a felesleges olajat a bőrről, valamint kontrollálja a faggyútermelést. Láthatóan mattá teszi a bőrt és segít megelőzni a bőr kifényesedését.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
gy
,
Vegetable Glycerin
,
Spiraea Ulmaria (Meadowsweet) Extract
,
Pyrus Malus (Apple) Seed Extract
,
Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
gy
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
gy
0
0
,
Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract
a
,
Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
a I eo I h I gy
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract
eo
,
Allantoin
gy
0
0
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
Hydrogenated Castor Oil
ti I eo I eu
1
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ethylhexylglycerin
,
Citrus Medica Limonum (Lemon) Oil
,
Citrus Aurantifolia Dulcis (Orange) Peel Oil
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
BorostyanSzámomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
krémajánló
Nem egy csodaszer, de mivel alkoholmentes és nagyon szépek az összetevői, így azért szívesen használom. Az illata engem egy picit zavar, mert inkább a csodamogyoró illatát érzem és kevésbé a citrusokat, de szerencsére hamar elillan. Teszi a dolgát, egy picit mattít is, de nem szárít, valószínűleg nem veszem újra, inkább kipróbálok egy másik alkoholmentes tonikot, de egynek jó volt. A szép összetevők miatt kap 4 csillagot.



Nem egy csodaszer, de mivel alkoholmentes és nagyon szépek az összetevői, így azért szívesen használom. Az illata engem egy picit zavar, mert inkább a csodamogyoró illatát érzem és kevésbé a citrusokat, de szerencsére hamar elillan. Teszi a dolgát, egy picit mattít is, de nem szárít, valószínűleg nem veszem újra, inkább kipróbálok egy másik alkoholmentes tonikot, de egynek jó volt. A szép összetevők miatt kap 4 csillagot.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Ascorbic AcidGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Allantoin
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Vitaminok: Panthenol, Ascorbic Acid
Emolliensek: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Panthenol, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Hydrogenated Castor Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate 20, Hydrogenated Castor Oil
Tisztítószerek: Polysorbate 20, Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.
A réti legyezőfű kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő. Paula Begoun nagyon jó összetevőnek tartja, mivel szalicilsav-származékainak köszönhetően kiváló gyulladásgátló hatással rendelkezik. Cseranyagai elősegítik az összehúzódást és a sebgyógyulást.
Az orvosi körömvirág kivonata. A körömvirágnak számos pozitív hatása van a bőrünkre, antibateriális, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, bőrápoló tulajdonságú. Kozmetikumokban mindezen hatások együtteséért alkalmazzák, noha a hivatalos megfogalmazás szerint csak bőrápolónak nevezik. Gyakorlati tapasztalatok szerint nagy koncentrációban alkalmazva az igénybe vett bőrt kiválóan regenerálja. Használatakor vigyázzunk a fészkesvirágzatúakkal kapcsolatos allergiákra.
Az ún. német kamilla vagy matricaria kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning), a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
A kínai teacserje minimálisan feldolgozott, csak szárított (fehér tea) levelének a kivonata. Zöld társához hasonlóan kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő.
Lásd zöld tea levél kivonat.
A levendula kivonata. Paula Begoun szerint a levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes hatása is. Viszont semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a levendula hasznos lenne a bőr számára, sőt több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló és fényérzékenyítő, valamint a levendulában található linalool sejtmérgező. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a levendulát.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
A citrom héjának a kivonata. Tonizáló, bőrjavító (skin conditioning) és emollient funkciói vannak.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató, puhító és bőrvédő hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.
Ricinusolaj. Bőrpuhító (emollient) anyag, emulgeálószer, felületaktív anyag és sűrűség szabályozó. A ricinusolajnak a bőrön ragadós érzete lehet.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
A citrom olaja. A citromolajat a gyümölcs levéből nyerik. Antiszeptikus, revitalizáló és stimuláló hatása miatt kozmetikumokban gyakran használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.