Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Odil, Módosítva: 2013. január 9.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hajápolók

Henna kivonata és kondicionáló anyagai frissé, selymessé, csillogóvá teszik a hajat.

Odil

2013. január 31.

A fodrászkellékesben csábított el rá a kedvenc fodrászkellékes nénim, emlékeztetve, hogy a hennás színezőt mennyire szerette a hajam. Gondolkodtam, mert amennyiben a henna vörös árnyalatot ad a szőke loboncomnak, azért valaki szenvedni fog (én például ilyen szempontból elég fix valakinek számítok, a többiekről még később döntök), ám mivel nem volt keratinos Serical, aminek a kipróbálásáért jöttem, mégsem mehettem haza olyasmivel, ami már "megvolt".
Ötszöri használat után elmondhatom, hogy amit a száraz vagy beavatkozásokkal szárított hajú egyének igényelnek, azt megadta. Jó tartású, puha, fényes, nem zsírosodó, hidratált haj, ami nem is veszít ezen tulajdonságaiból a hajmosás utáni napon, emellett pedig valóban komolyan foglalkozik a töredezéssel - nekem ez a legfontosabb. Az illata kicsit lelomboz, olyan, mint egy fodrászbolté, ami azért a Serical Latte után szívszaggatóan silány, ám a családom és Nagycica legalább nem fuldoklik az émelygősségétől. Egy darabig megtartja a haj, ám így már a legkevésbé sem zavaró.
Amennyiben hosszabb távú együttműködésünk során negatívumot tapasztalok, feltétlenül megírom, egyelőre kedvenc.

Ud. A minőségével a tégely alja felé közelítve is elégedett vagyok, de annyira megundorodtam már az illatától, hogy nem akarom újravenni. Ez csillaglevonást nem jelent értelemszerűen, csak sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 31.

Hidratálók: Propylene Glycol

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!