Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: winnie, Módosítva: 2013. május 23.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Linea Mediterranea érzékeny bőrre kifejlesztett arckréme átfogó védelmet nyújt a légkörből érkező káros anyagokkal szemben, sőt megóvja a speciális törődést igénylő rozaceás bőrt is. Nem tartalmaz irritáló anyagokat, finom állagú és kellemes virágillatú, használata igazi kényeztetés nap mint nap. A készítmény megnyugtatja, hidratálja és magas fokú védelmet biztosít a bőr számára, valamint javítja a viszkető és a vörösödésre hajlamos bőr állapotát.

winnie

2013. május 17.

Mondjuk úgy, hogy lepasszolta nekem Édesanyám a krémet, mert neki nem vált be. Sosem hallottam erről a márkáról, de a tégelyen lévő internetes elérhetőség könnyebbé tette a dolgom. Egy olasz honlapra navigált, ahol rengeteg kozmetikumot lehet kapni, megtaláltam őt is 30 euro körüli összegért, de mivel olaszul nem tudok, angolul pedig nem volt elérhető, beütöttem a keresőbe. Ki is dobott egy német nyelvű leírást, ekkor láttam, hogy az egyik globális, könyvekkel foglalkozó cég honlapja az. Rákerestem a magyar verzióra, és nagy nehezen rátaláltam. :)
A krémről magáról én sem tudnék ódákat zengeni, hiába a sok zöld összetevő. A textúrája nagyon lágy és selymes érzetet hagy a bőrön. Az illata szerintem nem virágos, de kellemes, hasonlít valamelyik régebben használt arckrémem illatához. Kétség kívül azonnali hidratálást biztosít és kevés kell belőle, azonban valami miatt az érzékenyebb területeken kicsit csípi a bőröm. Ez lehet az alkohol vagy a parfüm is. Felkenve nagyon intenzíven illatozik, ami zavaró egy idő után, mert elég tartósan teszi mindezt. Ennyi pénzért hiányolom belőle a fényvédőt, ezért összességében azt kell mondjam, hogy olcsóbban is találhatunk így vagy sokkal jobban teljesítő arckrémet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. május 17.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Maltitol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító valamint bőr- és hajkondícionáló hatású összetevő. Növényi eredetű összetevő, ezért a leggyakrabban natúrkozmetikumokban találkozhatunk vele.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.