Egyéb

Ár:   70 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Cherry Garden   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: lazolkov, Módosítva: 2019. július 6.

Ár:   70 000 Ft
Lelőhely:   Cherry Garden

Illatjegyek: bergamott, vizes magnolia, füstölő, pacsuli, labdanum (rockrose), virginia cédrusfa, nagarmotha (Cypriol olaj), benzoin, tömjén

Tarzicia

2020. március 25.

Az illatjegyek alapján sejtettem, hogy csak jó lehet, de nem gondoltam, hogy ennyire.
Az eleje egy rövid ideig citrusos, picit zöld, örökzöld, fenyőillatú, már-már kámforos-mentolos, aztán ezt a karaktert sokáig megtartva, lassan kialakul belőle egy édes-fás-balzsamos-tömjénfüstölős illat. Néha olyan illatfoszlányt fedeztem fel benne, mint amikor a vizes fa, az az illatos, gyalult fajta, mint egy stég a tóparton, a tűző napon kiszárad. A tömjén itt nem a megszokott, mert hagyományos füstölőre hasonlít, szerintem ettől lesz kicsit maszkulin az összhatás. A fásság mellett végig érezhető valami levegős jelleg, amitől nem könnyed vagy törékeny lesz, hanem üdítően szellős. Hiába édes, emiatt sose lesz tömény.
Jól összerakott, egyedi kompozíció, egyszerűen élvezetes. Tényleg felfedezhető benne egyfajta mitológiai hangulat. Minősége kiváló, hatósugara is pont kellemes, nem tolakodó, csak szépen, kitartóan jelen van.
Mint illat nekem tetszik, de magamon nem tudom elképzelni. A karakteres fás-füstölős jellege miatt szerintem férfiakon lehet az igazi. Ettől függetlenül bőven megérdemli az öt csillagot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 25.

lazolkov

2019. július 6.

A bergamott, fényes és hihetetlenül könnyed, majd melegebb árnyalatok érkeznek, egy vitorlás hajón, mely vízi magnólia esszenciájában szeli a habokat, gazdag füstölők mindenütt ameddig a szem és az orr ellát, valamennyi érzékszervünk pörög, nem győzzük halmozni ezeket az érzéki élvezeteket. Füstölők, cédrus, cypriol olaj és benzoin gyanta kvartettje dolgozik keményen, majd felbukkan a láthatáron a labdanummal ölelkező pacsuli és tudjuk megérkeztünk Odüsszeusz nyomdokain haladva Ithakaba, az ókori Hellén városba. Gyanták füstje békésen száll az örökzöldek lombkoronája között, nesztelen mozgás, mint a felhők vonulása, melodikusan elolvad a levegőben, elolvadok én is ebben az álomban. Édes és meleg pillanat. Érzem, hogy mindenem kívül van, kívül a fákban, az égen, a házamban, a kertemben. Nincs lelkem. Szabad vagyok, nincs akarat, csak a végcél, Ithaka. Átfúj rajtam a szél, átsüt a fény és a meleg a testemen, erdőillat. Nincs bennem semmi ellenállás. Megérkeztem. Ithaka feltárja a költészet és az illatszer kapcsolatát, melyet CP Cavafy által írt költemény ihletett, és először 1911-ben jelent meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 6.