Panthenol Forte

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kismadár, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2012. október 13.

Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Hajápolók

A Panthenol Forte hajbalzsam összetevői regenerálják, hidratálják a károsodott hajat. A nagy mennyiségű dexpanthenol, ginzeng- és zöldtea kivonat visszaadja a haj vitalitását, elősegíti a növekedését, fényt, tartást ad neki. Rövid időn belül mérsékli a hajhullást.
A víz alapú balzsam nem nehezíti el, nem zsírosítja a hajat, könnyen felszívódik.

Kiszerelés: 230 ml

2014. január 17.

Néhányszor használtam eddig, a samponnal együtt, arról leírtam az értékelésemet a samponnál. Tetszik ez a balzsam, nem kell belőle túl sok (hónaljig ér a hajam, vékony szálú, tövénél zsírosodásra hajlamos, de a végei elég szárazak és amúgy gubancolódásra hajlamos), könnyen eloszlatható, nem nehéz kiöblíteni, utána könnyű kifésülni a hajamat és szárítás után szép fényes. Nem érzem, hogy elnehezítené a hajat. Nekem nagyon tetszik, megkapja az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 17.

veronika_alfoldi

2013. július 20.

Nekem vékonyszálú hajam van, de semmi problémám nincs vele. :) A samponjával együtt tökéletes :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 20.

Kitti8

2013. július 13.

Vékonyszálú hajra nem a legjobb. Nem tudtam rendesen kifésülni a hajam, de az illata viszont nagyon kellemes. Ettől függetlenül nem használom újra, erre a hajtípusra nem megfelelő,de szerintem a többire nagyon jó lehet. Kicsit híg is, de ápolta a hajam az igaz, ezért 4 csillag meg az illatáért, azért mínusz, mert sajnáltam utána a kitépett hajszálaim fésülés közben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 13.

Fenolia

2013. június 21.

A samponjával együtt használtam, de ezt nem kedveltem annyira meg. Nekem elég hosszú a hajam és ez a balzsam kevésnek bizonyult rá. Nehezebben kezelhető és kifésülhető volt a hajam, mint szokott lenni, de amit észrevettem, hogy most egyáltalán nem töredezett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 21.

svivko

2013. március 30.

Kellemesen sűrű, enyhén mammer illatú balzsam, amit gyógyszertárban (is) lehet vásárolni/rendelni kb 1400 Ft-ért. Rendkívül jól terül-már-már szilikonosan-, de cseppet sem segít a kifésülhetőségben, vagy a hajvégszárazságban. Elhagyásával úgy éreztem, hogy jobb a hajamnak ha a csak a Panthenol sampont használom, mert a balzsamtól kócosabb, szárazabb, seprűsebbek voltak a végek. Az alkoholra gyanakszom, bár nem vagyok hozzáértő, de fél éve csak natúr gyógysampikkal mosom és kenem a hajam, így szerintem elég hidegzuhany volt neki ez a sok kemikália...
Viszont most figyeltem fel csak a lenti kommentekre, hogy fejbőrre kenve is használható lehet(?). Én egyenlőre ilyet csak a Faith In Nature levendulás balzsammal kíséreltem meg, és az be is vált, sőt! Viszont elég érzékeny és a samponjától már sebes a fejbőröm 3 hét használat után, de próba nélkül nem fogom megtudni, amíg nem jön meg a FIN csomag, kipróbálom, hátha segít. Addig is kettő csillagot adok neki. A második egy reménycsillag, hogy valamire még jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 30.

Mildi

2013. február 20.

Az én szálkás hajamra ez elég gyenge. Már az állaga is túl híg, nincs benne elég "zsír". A ár-érték aránya miatt kap tőlem elégséges osztályzatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 20.

Ricky001

2013. február 13.

Sajnos nekem cseppet sem használt. Rossz állagú a sampon is, a balzsamtól vártam volna annyit, ha már sérült hajra ajánlják, hogy egy selymes hatást ad használat közben, de olyan érzés - számomra - mintha WU2-t használnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 13.

mstindigo

2013. január 22.

Wishes javaslatára végül megvettem a samponjával együtt, és ennek már nagyon örülök. Annak ellenére, hogy leginkább natúr termékeket használok, a fejbőröm ki tudja miért, egyszer csak elkezdett begyulladni, mint egy szőr(haj)tüsző gyulladás, ami viszketett, és ha megkapartam, egyből kisebesedett, és rengeteg ilyen apró seb, gyulladás lett rajta. Így ezt vettem meg a samponjával együtt. Mostanra, 2 hét alatt szinte teljesen begyógyult a fejbőröm. A vékonyszálú, festett, picit száraz hajam is nagyon szereti, tényleg nem nehezíti el, viszont nem is száll össze-vissza. Egyébként nem is szárítja a hajat szerencsére, az enyémnek is nagyon jó, ahogy nézem, eddig a zsírosabb hajúaknak vált be, de én szívesen ajánlom hajfestéstől kiszáradt hajúaknak is. Sajnos dúsabbnak nem tűnik tőle, de könnyen ki tudom fésülni, és nagyon puha lesz tőle a hajam. Igazából még semmitől sem nézett ki dúsabbnak, és így is várakozásaimon felül teljesített, szóval abszolút 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 22.

ercsike76

2012. október 18.

A samponjával együtt használom. Nem zsírosít, amit külön szeretek. Nem tömör zsíros állagú hanem krémes, kenhető. A hajam egyből becuppantja és lemosás szárítás után pillekönnyű lesz a hajam tőle. Jól hidratál. Ha elfogy újraveszem tutira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 18.

wishes

2012. október 13.

Valami isteni, rég tette már balzsam ilyen puhává a hajamat, és ényleg nem nehezíti vagy zsírosítja az arra amúgy sajnos elég erősen hajlamos hajamat. Az INCI 4. helyén álló panthenolért pedig külön respect!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 13.

Antioxidánsok: Tocopherol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Panax Ginseng (Ginseng) Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.