Prada

Ár:   15 500-30 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: csildiko60, az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2017. augusztus 28.

Ár:   15 500-30 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml

Kiadás éve: 2007

Illatcsalád: virágos-fás-pézsmás

Fejjegyek: afrikai narancsvirág, narancs, mandarin, neroli
Szívjegyek: írisz, mastic, galbánum
Alapjegyek: vetiver, vörös cédrus, tömjén, benzoin

RITKASÁG! Prada Infusion d'Iris Parfüm - CSERE is!
Ár: 21.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 100/55ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost
Prada Infusion d'Iris Parfüm FÚJÓS
Ár: 5 ml 2000 Ft, 10 ml 3800 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal

HelloSziaIvett

2021. február 20.

Főként azért érdekelt mert nagyon sokan hasonlítják a green jadehez ami már nem kapható. A jade nagy kedvencem lett, picit hideg, picit púderes, elég zöld illat.
Az Iris összességében púderes írisz az elejétől a végéig. Mintát szereztem belőle hála Silence-nek :) első fújás elvarázsol. Egy az egyben jade, gondoltam magamban, milyen szép hideg illat. Aztán a maradék jadeből fújtam a másik csuklóra. Na így már feltűnő volt a különbség.
A jade meleg illat, és összetettebb, változékonyabb mint az iris. Az iris kifinomult de hideg és lineáris. Folyamatosan szaglásztam őket, leszáradásban is mások.
Nyitásban a jade alkoholos, az iris nem, kifujáskor is finom hűvös virág illata van. Ami nekem meglepő hogy a jade sokkal sokkal tartósabb rajtam. Az iris 2 óra után már csak jelzés szintjén volt ott, a jade pedig erősen dominált 4-5 óra után is.
Kár érte, szép illat, és hasonlít a green jadehez, de ezzel a tartóssággal és árral engem nem vett meg.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 20.

rozuska

2020. december 14.

Up to date: 10 éve nem értettem ezt az illatot, fémesnek és furcsának találtam. Most, közel 40 évesen az egyik legcsodálatosabb illatnak tartom. Mostanában kezdek megdöbbenni azon, hogy milyen illatok tetszenek nekem, illetve, hogy melyek azok az illatok, amelyekkel azonosulni tudok.

Valamikor régen: Nekem valamiért a '90-es évek jutnak róla eszembe. Számomra egy igazi anyaillat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. december 14.

parkaitimi

2020. október 24.

Szerintem inkább 40-től felfelé állja meg a helyét, de ott nagyon. Erős és tartós, de mégsem tolakodó.
Engem a tavaszi szellőben szárított, frissen mosott ruhákra emlékeztet, de fiatalokon öregesnek hat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 24.

Lenaeri

2020. augusztus 6.

Megérett az idő, hogy írjak róla. Nagyon nehezen barátkoztunk össze, de több hónapnyi erőltetett próbálkozás után valóban megszerettem. Annyira más, mint a most megszokott illatok. Számomra olyannyira különc, mint a Hermes parfümök. Viszont rájöttem, hogy ez nem hátrány, hanem előny.
Nemcsak egy szappanos tisztaságillat, hanem társul hozzá valamiféle pezsgés, valami plusz.
Sokáig érzem magamon, rajtam elég tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 6.

Sokáig érzem magamon, rajtam elég tartós.

Agnyecko

2020. július 30.

Itt vettem krémmánián utolsó 10 ml-t egy régebbi kiadásból. Az illat nekem is nagyon tetszik, szívesen használnám is, mert nagyon az én stílusomhoz illő, visszafogott, krémes-szappanos, ápoltságot, finomságot, jó értelemben vett természetességet sugalló, nyugalmat árasztó, (nekem) mély illat, olyan nőnek, aki lapos cipőben és smink nélkül is pontosan tudja, milyen értékei vannak és aki magasról tesz a manapság csőstől zúduló, üres külsőségek hajszolására.
Nekem még az is megfelel, hogy csak én, meg a férjem érzi, amikor csak úgy magához von, amikor épp elmennénk egymás mellett.
De az, hogy mindez tart mondjuk 1-2 órán keresztül, az azért nagy csalódás.
Az újabb verzió úgy hallom, még ennél is gyengébb.
Nincs szívem nagyon lehúzni, úgysem gyártják már.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 30.

De az, hogy mindez tart mondjuk 1-2 órán keresztül, az azért nagy csalódás.
Az újabb verzió úgy hallom, még ennél is gyengébb.
Nincs szívem nagyon lehúzni, úgysem gyártják már.

Katazsina

2020. június 14.

Adok neki még esélyt, ma ezt viselem a munkahelyen és barátkozom vele. A mai véleményem: diszkrét, picit édeskés samponos illat, nem bántja az orromat, sőt valószínűleg másét sem, mert nem egy erőteljes darab (számomra ez nem negatívum) . Még mindig se nem púderes, se nem friss, de vállalható. Mai nap után +1 csillag.

Update 2: az első véleményemet kitöröltem, teljesen mást gondolok most róla: nagyon finom és különleges ez az illat, csak elsőre volt furcsa, talán azért ,mert nem szokványos. A tartóssága ( vagy inkább annak hiánya miatt) 4 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 14.

abodri

2020. június 12.

Isteni, tiszta írisz illat. Annyira nőies, lágy, kellemes orrbamászó csoda :) Eltalálták az összetevők arányát, egyik sem nyomja el a többit. Én nem érzek hatalmas különbséget a régi és az új verzió között. Van mind2, egyiket az egyik csuklómra fújtam, másikat a másikra. Szinte elenyésző a különbség. Nem hivalkodó, bárhová használható parfüm, bármilyen ruhához, bármelyik évszakban és napszakban. :)
Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan az egész szériát kivonják a forgalomból. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 12.

Serpentina

2020. március 12.

Ez a parfüm mutatta meg számomra, hogy bármennyien szeretik, - és egyébként másokon nincs különösebb problémám vele, - én és az írisz valószínűleg soha nem leszünk legjobb barátok. Legalább is ilyen nagy hatósugárban és töménységben biztosan nem.
Kezdetben a tipikus, tömény húsvéti locsolókölni ugrik be róla, ami a férfi családtagjaim által már gyerekkorom óta kísért minden tavasszal.
Aztán rövidesen letisztul, - szó szerint megjelenik előttem az írisz 3 dimenziósan, - aminek minden egyes részletét ki lehet érezni a nektáros virágjától kezdve a leveléig. A citrusossága és a többi elem ehhez képest nagyon enyhe, - mintha szándékosan csak díszként, egy nem túl jelentős kísérőelemként lenne a csokorban.
Az biztos, hogy levakarni nem lehet egyhamar. Még fürdés után is legalább egy napig érezni a bőrön. Tehát annak, aki szereti, nem valószínű, hogy gondot okoz a tartóssága.
Húsvétra talán az egyik legminőségibb és legköltségesebb választás, - erre tökéletes, máshová viselni az én részemről nem túl előnyös. Túlharsogja, taszítja a bőröm kémiáját, - ezt a fajta kesernyésebb, tavaszias édességet nem nekem találták ki, rajtam minden más komponensét figyelembe véve is csak egy kis extra csavarral megtoldott locsolókölni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 12.

Kisangyalcsillag

2019. január 11.

Update: letaszították a trónról... sok sok év után. Ez van. Boucheron Iris de Syracruse és Chanel 31 rue cambon most a két íriszes kedvenc, bár az utóbbiban nem dominál annyira az írisz.... azért imádom nagyon. Szóval véget ért a 12 éves szerelem... új ajtók nyíltak ki.. és milyen jó is ez...😁😁😁Fel is teszem üvegében és gyűjtök a Chanel-ra😂😂

Régen:
Számomra A PARFÜM. Így nagy betűkkel. Megjelenésekor egy kis mintát vettem belőle... örök szerelem lett❤Jó régen volt(2007) és még mindig tart. Hű vagyok🤣. Természetesen vannak más illataim is.. De Ő az első. Csakis ősszel, télen használom, de illatélményért mindig beleszagolok az üvegbe🤣, és olyankor mindig megelégedve nyugtázom magamban, hogy igen... nem véletlen ez a régi szerelem😊😍.
Én általában nem tudom szétbontani az illatokat összetevőkre. Nyilván párat érzek és felismerem... De ennyi. Fogalmam nincs például hogy a benzoinnak milyen illata van🤣🤣
Mindenesetre ebben az illatban tökéletes az összhang. Fás, poros, púderes írisz fantasztikus puhaságba finomodva.
Az Absolu verziója is megvan, az is csodás... kicsit csajosabb, de nekem.. tényleg... ez a szerelem.Próbáltam pár niche illatot is ebben a kategóriában...😬huhh, nem is értettem😬mindegyik túlzás volt, akárcsak az áruk😕. Persze az is lehet, hogy nem a megfelelőkkel próbálkoztam. Mondjuk a Nasomatto China White kivétel, mert attól konkrétan hanyatt estem... az a poros, púderesség...hűha... megér egy jó pár misét 🤣🤣🤣🤣🤣De annak az ára...😬😬

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 11.

Régen:

Szantobeata

2018. június 22.

Nem tetszik...fújósom volt,nővéremnek adtam...alapvetően az összes íriszes parfüm távol áll az ízlésemtől...nem a parfüm hibája,ízlések és pofonok...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 22.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Linalool
Színezékek: Yellow 10 Lake / CI 47005

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Barnás sárga.