Prada

Ár:   15 500-30 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: csildiko60, az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2017. augusztus 28.

Ár:   15 500-30 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml

Kiadás éve: 2007

Illatcsalád: virágos-fás-pézsmás

Fejjegyek: afrikai narancsvirág, narancs, mandarin, neroli
Szívjegyek: írisz, mastic, galbánum
Alapjegyek: vetiver, vörös cédrus, tömjén, benzoin

Prada Infusion d'Iris EDP /régi verzió/
Ár: 3500 , Eladó: nicole74
Állapot: fújós, Helyszín: Szombathely, fizetés: postán maradó+500Ft
Ár: 2100 Ft / 3500 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel
Kisangyalcsillag

2019. január 11.

Update: letaszították a trónról... sok sok év után. Ez van. Boucheron Iris de Syracruse és Chanel 31 rue cambon most a két íriszes kedvenc, bár az utóbbiban nem dominál annyira az írisz.... azért imádom nagyon. Szóval véget ért a 12 éves szerelem... új ajtók nyíltak ki.. és milyen jó is ez...😁😁😁Fel is teszem üvegében és gyűjtök a Chanel-ra😂😂

Régen:
Számomra A PARFÜM. Így nagy betűkkel. Megjelenésekor egy kis mintát vettem belőle... örök szerelem lett❤Jó régen volt(2007) és még mindig tart. Hű vagyok🤣. Természetesen vannak más illataim is.. De Ő az első. Csakis ősszel, télen használom, de illatélményért mindig beleszagolok az üvegbe🤣, és olyankor mindig megelégedve nyugtázom magamban, hogy igen... nem véletlen ez a régi szerelem😊😍.
Én általában nem tudom szétbontani az illatokat összetevőkre. Nyilván párat érzek és felismerem... De ennyi. Fogalmam nincs például hogy a benzoinnak milyen illata van🤣🤣
Mindenesetre ebben az illatban tökéletes az összhang. Fás, poros, púderes írisz fantasztikus puhaságba finomodva.
Az Absolu verziója is megvan, az is csodás... kicsit csajosabb, de nekem.. tényleg... ez a szerelem.Próbáltam pár niche illatot is ebben a kategóriában...😬huhh, nem is értettem😬mindegyik túlzás volt, akárcsak az áruk😕. Persze az is lehet, hogy nem a megfelelőkkel próbálkoztam. Mondjuk a Nasomatto China White kivétel, mert attól konkrétan hanyatt estem... az a poros, púderesség...hűha... megér egy jó pár misét 🤣🤣🤣🤣🤣De annak az ára...😬😬

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 11.

Régen:

Szantobeata

2018. június 22.

Nem tetszik...fújósom volt,nővéremnek adtam...alapvetően az összes íriszes parfüm távol áll az ízlésemtől...nem a parfüm hibája,ízlések és pofonok...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 22.

mariann33

2017. november 16.

Mintha nem is Prada lenne,mert ezt még nagyon jól összerakták!Úgy mint az egész Infusion-sorozatot.
Személy szerint én a Candy után nem érzek késztesést egy Prada illat kipróbálására de ez és az Absolue is szuperül sikerült(az édesebb de ugyanez).Nem érzem magamon sem íriszesnek sem púderesnek,az ilyen illatokra szoktam mondani hogy egyben van,mert megfoghatatlan.Nagyon szeretem viselni,egyedi illat,az üvege egyszerűen tökéletes az illathoz és elegáns is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 16.

elvanui

2017. október 25.

Nem szerettem meg igazán soha, nekem Hermés írisze jobb, fémes-kegyetlen babaarcával és frigid szívével, de amiért megérdemli a csillagait, az ez: egy csodás, elvont, csakis minőségi anyagokkal dolgozó, csakmertmegérdemledalapon elvégzett, elbűvôlően haszontalan papírmerítő kurzus illata. Ami, kérem, mi, ha nem a luxus maga?!
Már ezért megérte megcsinálni, bár nem viselném.
Ja, és én itt kivételesen nem hinném, hogy a reissue pokolra való lenne, csak tartósságban észleltem különbséget.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 25.

Már ezért megérte megcsinálni, bár nem viselném.

Luna1024

2017. augusztus 20.

A 2007-es változatból birtokolok 1 ml-s mintát, a 2015-ös verziót még nem ismerem. A nemrég rendelt mintacsomagomból Ő a kedvencem Emporio Armani She-je után. :)
Hadd kezdjem azzal, hogy amikor először próbáltam, kiszakadt belőlem egy meglepett sóhaj: rajtam ugyanis ez az illat szinte egy az egyben Bvlgari Omnia Green Jade 2.0 (ahogy azt már Timi alább említette)! Vagy mondhatnám azt is, hogy a Green Jade egy Infusion d’Iris 2.0, ugyanis - mint azt az imént felfedeztem - ez a Prada illat 2 évvel előbb jelent meg, mint a Bvlgari. Csak remélni merem, hogy a Green Jade nem koppintás eredménye, de annyira imádom azt az illatot, hogy erre gondolni sem szeretnék…
Szóval mint írtam, rajtam a két illat megdöbbentően hasonló, minimális különbséget fedeztem csak fel közöttük. A Green Jade talán „harmatosabb”, egyben krémesebb pisztáciás írisz, míg az Infusion d’Iris 2007 ugyanaz az illat, azonban csöppet fásabb kiadásban. :) Mindkettő puha, gyönyörűszép komfortillat, de az Infusion d’Iris valamivel szárazabb, emiatt nekem inkább az átmeneti évszakok illata, a nyári hőséggel a Green Jade kompatibilisebb.

Azt kell mondjam, ez az illat megérdemli a népszerűségét, ugyanis igazi Armani She-, Bvlgari Omnia Green Jade- és Narciso Rodriguez EDT-szintű tökéletes komfortillat! Puha, nőies elegancia, inoffenzív és szofisztikált formában tálalva. Nem kiabál, nem akar kitűnni a tömegből, inkább amolyan „ápolt vagyok és jó illatom van” illat, de mégsem unalmas. Nem tudom jobban kifejezni - a többiek úgyis szebben leírták már előttem -, de a lényeg, hogy ha komfortillatot keresel, ez az elsők között legyen, amit kipróbálsz! :)
Nekem valamiért a Green Jade egy fokkal közelebb áll a szívemhez, és nagy meglepetésemre tartósság szempontjából is lekörözi Prada-ék illatát… Ugyanis e téren rajtam az Infusion d’Iris nem jeleskedik, amit nagyon sajnálok, lévén ez egy gyönyörűszép illat, szeretném érezni még-még-még! :( Azt is sajnálom, hogy ez a 2007-es verzió már alig fellelhető (még Ebay-en se nagyon látok belőle elérhető példányt!), de azt remélem, hogy a 2015-ös változat is van legalább ilyen jó, és nem rontották el teljesen... Ezt azt Infusion d’Iris 2007-2015 összehasonlítást mihamarabb véghez szeretném vinni (vagy hogy mondjam… :D), így mindenképp várható ide egy vélemény-frissítés. :)
Ha lehetne 6 csillagot adni, a Green Jade annyi lenne, az Infusion d’Iris pedig „csak” 5. :D Prada-tól számomra Ő a legjobb, nagy-nagy kedvenc, ajánlom jó szívvel! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 20.

Timi8

2017. június 18.

Én nagyon szeretem. A 2015-ös verziòval rendelkezem, és bár nekem még volt szerencsém a régi keveréshez is, nem sìrom vissza, talán még jobban is tetszik ez a mostani. Nagyon lágy illat, kicsit mandulás ìrisz rajtam. Enyhén pùderes és kissé zöld is. Nem csajos, nem dögös, nem merész sem vagány, nem is babás-lolitás... De tökéletesen kiegyensùlyozott, letisztult, természetes, megnyugtatò. Nem kifejezeztten parfümillat, "csak" egy kis ápoltságillat szerintem, de mégis hordoz magában egy visszafogott eleganciát és magabiztosságot ad. Nincs nagy szillázsa, sztem nem lehet tùlfùjva sem csìkos hùzni, de talán ennek az illatnak nem is az a rendeltetése. Bőrközeli, de tartòs szerintem.
Azoknak is nagyon ajánlom alternatìvaként akik a Bvlgari Green Jade-ra vágynak de nem lelik sehol. Stìlusában, jellegében számomra ugyanazt adja. /Anyum nagyon szereti a Green Jade-t, jelenleg is van neki. Nos, rajta kìsérteties a hasonlòság ezzel. Ùgyhogy hajrá!/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 18.

senskin

2017. június 12.

Levagyok nyűgözve. Lehet, hogy ezek után Prada csodáló leszek. Hiszen a parfümkörutaim alatt nem találkoztam még ennyire egyedi, Íriszhercegnővel. Maga a tökély, az esküvői fátyol selymessége, " az igen, akarom" megerősítése. Örökre. Mindig. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 12.

narcissus

2017. április 4.

Számomra színtiszta szerelem. Azt vettem észre, hogy legtöbbet ezért a parfümömért nyúlok a mindennapokban a legtöbbször! Elvarázsol, de nem nehéz, nem nyom agyon senkit: sem engem, sem a környezetemet. Kifújáskor lágyan körbefon a virágillat, főleg a narancsfa virága, majd az írisz átható, gyönyörű illata tényleg infúzióként csepeg az ereimbe. Különlegesen szép érzés! Aztán kiteljesedik az illat, és az maga a varázslat. Legtovább a púdert érzem a bőrömön, elegáns, nem tolakodó, de valami fenséges felsőbbrendűségérzést ad. Nagyon csillagos ötös!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 4.

galagonyanya

2017. március 14.

Szerintem teljesen felesleges hegyeket megmozgatni, hogy régi Infusion-t találjon az ember. Annyival nem jobb az újnál, amennyivel többet kérnek érte, akárha folyékony arany lenne, pedig nem az; egy jól összerakott, íriszes tisztaságillat, semmi több. Azt a bizonyos füstösséget sem úgy kell elképzelni, mintha mit tudom én, felgyújtottak volna valamit: rajtam egyfajta poros jellege van az illatnak úgy a harmadik és a huszonhetedik perc között. Ennyi. Egyebekben kellemes, puha íriszillat, és tartósságát illetően, nem az a foggal-körömmel ragaszkodós fajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 14.

Rebje

2016. december 14.

Púderes, fás illat megfüstölve. Először mikor beleszagoltam egy bébitusfürdőre emlékeztetett, elkápráztató lágy tisztaságillat. Majd pár perc múlva jött a markánsság, a füstös, fás jegyek. Nem vagyok oda a füstüs illatokért, az YSL opiumot leszámítva, de ez nagyon tetszik. Szuper átmenet, nem túl durva és mégsem egy egyszerű púderes parfüm. Még ismerkedünk, de elsőre nagyon bejön, beinditott valamit bennem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. december 14.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Coumarin, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Linalool
Színezékek: Yellow 10 Lake / CI 47005

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Barnás sárga.