Egyéb

Ár:   3695 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Amaerilde, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Skinoren krém a pattanások kezelésére szolgáló gyógyszer, amelyet a beteg bőrfelületen kell alkalmazni. A krém megakadályozza azoknak a baktériumoknak a növekedését, amelyek lényeges szerepet játszanak a pattanások kialakulásában. Csökkenti a bőrsejtek elszarusodását is, amely miatt a bőr pórusai eltömődnek és fekete és fehér mitesszerek képződnek. Az akne (pattanás, mitesszer) gyulladásos és nem gyulladásos formáinak, illetve az ún. melazma (a bőr sötét elszíneződése) kezelésére szolgál.

Összetevők: Azelainsav,  Benzoesav,  Glicerin 85%,  Cetearil-Oktanoát,  Arlatone 983S,  Cutina Cbs, Propilénglikol,  Tisztított Víz

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

abicicaaa

2019. november 17.

A hormonalis eredetu, stressz okozta pattanasokkal nem tud mit kezdeni. Pont. Minden mast eltuntet.
Szamomra mas miatt lett csoda, holy grail, nem tudok nelkule élni.
Rettenetesen lassan gyógyulnak a pattanasok utan maradt foltok, nagyon hosszu hónapok kellenek hogy teljesen elhalvanyuljanak, fogalmam sincs miert, pedig kifejlett arcapolasi rutinom van hamlasztokkal es minden egyebbel.
Ez a krem egy het alatt eltunteti a friss pattanasok nyomait :) egy het alatt. Szamomra ez csoda, meg soha nem tapasztaltam ilyet. Viszont csak es kizarolag a frissekkel ilyen hatasos, amint megjelenik a pattanas, kenem, es a pukli eltunese utan egy hettel mar hult helye a foltnak. A regi foltokon is segit kicsit, de messze nem olyan wow hatasu.
Nem szaritja a zsiros boromet.
Igazi szerelem.
Update: az utobbi idoben mar nem hasznalt annyira, a tubus vegen jartam, az allaga is fura lett. Ekkorra mar tul voltam a felbontastol szamitott 6 honapon. Most szereztem be az ujat, es a csoda visszatert! Tanulsag: ennel a kremnel igenis fontos, hogy lejarat utan kidobjuk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 17.

Szamomra mas miatt lett csoda, holy grail, nem tudok nelkule élni.
Nem szaritja a zsiros boromet.
Igazi szerelem.

Stenico

2019. október 21.

Egesz arcra hasznalom, estenkent. Jol beszivodik, kicsit csip, de nem veszes. Egyaltalan nem szaritja a T-vonalon zsiros boromet. Folyamatos hasznalat mellett par het utan erzek nemi javulast, a mitesszerek kisebbek lettek az orromon/allamon. Kialakuloban levo aknera is jutott belole, ami joval kisebbre notte ki magat mint amire szamitottam. Mindenkeppen erdemes raszanni az idot es hosszu tavon tesztelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 21.

balkri

2019. augusztus 20.

Bőrgyógyásztól kértem segítséget az államon megjelenő patika és a miteszereimre, amiket gyönyörűen lehúzott, sokkal szebb lett a bőröm. Persze mellette fényvédő használok! A már meglévő barna foltjai már is szèpen halványítja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Yavanna

2019. augusztus 6.

Nekem eddig az egyik leghatásosabb kence a pattanások ellen, teljesíti az ígért hatást és nekem ez általában már elég ahhoz, hogy megadjam egy terméknek az 5 csillagot, de sajnos iszonyatosan zsíros, fénylő lett tőle a bőröm, úgyhogy az összképen nem sokat javított. (Viszont én azt nem tapasztaltam, hogy szárítana, pedig sok véleményben panaszkodnak erre)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 6.

mkdorina

2019. június 15.

Gyulladt aknékra, és kialakulóban levő hegekre írta fel a bőrgyógyàsz. Siralmas állapotban volt az arcom, gyűlöltem tükörbe nézni. Kb.4-5 hónapja használom nagyon türelmesen. Csak esténként kenem fel, reggel fényvédőzök. Rengeteget javult a bőröm, sokkal több lett az önbizalmam, ahogy látom a javulást. Újabb pattanások azóta nem jöttek, bár nekem hormonális okok is voltak a háttérben. A piros foltokat, amik az aknék után keletkeztek majdnem teljesen eltüntette, a hegek méretén is csökkentett. Rengeteget javított a bőröm állapotán. Nem adom fel, továbbra is szorgalmasan fogom kenegetni, de erősen gondolkodom, hogy a jövőben kipróbálom az arccsiszolást, kizárólag bőrgyógyásznál. Sajnos megmaradt egy két heg.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 15.

Fruzsi320

2019. június 12.

Jó kis cucc, lehúzza a gyulladt aknés pattanásokat, de türelmesnek kell lenni mert néhány napba is telhet mire teljesen eltűnnek.
A kialakulóban lévő pattanásokkal szemben is felveszi a harcot, viszont elég sokszor és vastagon kell vele kenegetni. Ilyen esetekben, ha van rá lehetőségem, akkor egész nap fent hagyom a bőrömön, de éjszakára mindenképpen.
Nekem is bőrgyógyász írta fel. Valóban nem csodaszer, de kap egy 5-öst tőlem, mert nagyon sokszor kihúzott már a bajból! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 12.

weiwei

2019. május 14.

Endokrinulógus írta fel a cisztás pattanásaimra. Azt mondta, hogy csak a pattanásokra kenjem célzottan, ami kb. az arcbőröm 70%-át lefedi. 2 hónap után, mintha valamivel kevesebb lenne a pattanás, de ennél azért nagyobb változásra számítottam. Sokan írják, hogy gyorsabban felszívódnak a kis rohadékok tőle, én ilyet nem tapasztaltam. Habár mintha kevesebb hegem lenne, mióta használom.
Nem egy csodaszer... :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 14.

Nem egy csodaszer... :(

nemvagyokrobot

2019. április 28.

Évekkel ezelőtt a bőrgyógyász írta föl nekem, azóta szinte folyamatosan használom. Kezdetben antibiotikumos kenőcsöt kaptam kúra gyanánt, azt kentem este, ezt reggel. A kúra lejárta után sem hagytam el a Skinorent, mert nagyon látványosan segített a hegeket halványítani, illetve a gyulladást gyorsabban (de sajnos nem nyomtalanul) levinni. Már kb. 3 éve minden este használom, újonnan kezdtem hámlasztani is, utána este kihagyom. Napi kétszer inkább csak a hétvégéken kenem, mert napközben zavar a bőrömön.
Az első időszakban csípett és nagyon szárította is a bőröm, de kitartottam mellette és megérte. 1-2 hét alatt hozzászokik a bőr és utána nem szárított már soha. Az a titka, hogy nem szabad vastagon felkenni.
Annak, akinek hozzám hasonlóan barna pigmentfoltokat, hegeket hagynak a pattanások ez a krém nagyon jó segítség! A háziorvos is fel tudja írni, egy tubus nekem majdnem 1 évig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 28.

Kayla

2019. április 16.

Bőrgyógyász írta fel, már legalább két tubussal elhasználtam belőle. Tapasztaltam én is viszketést, de nem jelentkezett minden használatkor. Egyszer véletlenül rákentem a nyakamra és elfelejtettem lemosni. Nagyon viszkettem és hosszú ideig, azóta pedig figyelek, hogy a nyakamra ne kerüljön. Ez valószínűleg mindenkinek egyéni, ki kell tapasztalni, hogy a bőröd melyik területei érzékenyebbek rá. Az arcomon például csak ritkán, rövid ideig jelentkezik enyhe viszketés.
Az én pattanásaimmal megbirkózik, sokkal kevesebb jön ki az arcomra, a gyulladtakat pedig kordában tartja. A bőrképem is szebb - mintha egyenletesebb lenne a felülete, kevesebb tág pórussal. A bőrömön mattra szárad, nagyon szép lesz tőle.
Minden este és gyakran reggelente is használom. Nagyon megszerettem, tudom, hogy biztosan megoldást nyújt nekem a bőrhibáimra. Ezen kívül talán csak egy másik krém használata hozott ilyen látványos, azonnali eredményt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 16.

Debko

2019. április 16.

Nagyon megoszló véleményeket olvasok lentebb a krémről. Tapasztalataim alapján mintha nem is ugyanazt a krémet használnám.. Nekem egyáltalán nem csípi a bőröm, miután alkalmazom. 1,5 hete használom, de még a szárító hatását sem vettem észre.. Mivel a bőrgyógyász ajánlotta mellé a fényvédőt, így én is beszereztem hozzá az Eucerin sun oil SPF50 napfényvédő krémet. Eddig sajnos még nem vettem észre az arcomon, hogy javult volna a krémtől, de még nem adom fel, remélem pár hét után már látszódni fog az eredmény!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 16.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.