Egyéb

Ár:   4100 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Amaerilde, Módosítva: 2021. november 24.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Skinoren krém a pattanások kezelésére szolgáló gyógyszer, amelyet a beteg bőrfelületen kell alkalmazni. A krém megakadályozza azoknak a baktériumoknak a növekedését, amelyek lényeges szerepet játszanak a pattanások kialakulásában. Csökkenti a bőrsejtek elszarusodását is, amely miatt a bőr pórusai eltömődnek és fekete és fehér mitesszerek képződnek. Az akne (pattanás, mitesszer) gyulladásos és nem gyulladásos formáinak, illetve az ún. melazma (a bőr sötét elszíneződése) kezelésére szolgál.

Összetevők: Azelainsav,  Benzoesav,  Glicerin 85%,  Cetearil-Oktanoát,  Arlatone 983S,  Cutina Cbs, Propilénglikol,  Tisztított Víz

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Mmmmm65

2022. június 19.

Terhesség miatti hormonális patikra írta fel a bőrgyógyászom. Bár olyan rondák és undik voltak, hogy teljesen passzívan álltam hozzá, gondoltam ez is egy újabb kence, mint az előző ajánlott krémek, szérumok, stb.
De ahogy használtam napi szinten szinte nagyon rövid idő alatt rendbe tette az arcom, nyakam, hátam. Igaz az első alkalmakkor éget, mint a fene, falat akartam kaparni annyira, de kb 20 perc után ez is megszűnik. Szépen lassan kell hozzászoktatni a bőrt, mert tényleg erős cucc. De türelem szép bőrt terem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 19.

Yavanna

2022. május 16.

Pattanások ellen mindig ezt vetem be elsődlegesen, akár naponta többször, ha nagyon rossz a helyzet (bár erre szerencsére mostanában nem volt szükség). Teljesíti az ígért hatást és mostanában szerintem változtattak kicsit az összetételén, mert már nem fénylik tőle az arcom, mint régen. (Azt nem tapasztaltam, hogy szárítana, pedig sok véleményben panaszkodnak erre)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 16.

BerryLoo

2022. május 6.

Acnes arcra írták fel, de nagyon érzékeny, törékeny a bőröm és csak jobban kisebesedett, amikor használtam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 6.

horvathborka

2022. május 4.

Nekem bőrgyógyász írta fel másfél éve akne problémára, egy szuper rutinnal pár hónap alatt rendberakta a bőröm. Aztán egy fél év múlva elkezdtem más hatóanyagokkal (retinol, nia, hámlasztás) kísérletezni, de akármilyen fokozatosan próbáltam bevezetgetni őket egyre romlott a bőröm állapota. Fél év kísérletezgetés után visszatértem az alap rutin+ skinoren kombóra, ami anno nagyon bevált és nagyon szépen megnyugodott a bőröm. Menstruáció és egy borzasztó stresszes időszak alatt sem csattant ki az arcom, csak 2 már régebb óta kijönni készülő patti jelent meg. Én maradok ennél a krémnél, az én bőröm imádja, szépen lassan, de biztosan eltünteti a pattanásokat, hegeket, én úgy vettem észre, hogy reggelre mintha felületi hámlasztást is csinálna a gyógyulófélben lévő pattanásokon. Mivel hosszabb ideje használom és sosem csalódtam benne, ezért megy az 5 csillag.

Még annyi, hogy nekem kb 3 hónapig elég egy tubus, viszont a felbontás utáni 1-2 hónapban a legütősebb a hatása.

u.i.: mivel bőrgyógyászhoz még magánba is egy hónap múlvára kaptam időpontot, a háziorvos írta fel nekem újra

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 4.

vikofrivia

2022. április 9.

Úgy írattam fel, nem voltam külön bőrgyógyásznál miatta. Én már tényleg mindent használtam a pattanások ellen, kezdve az akneroxiddal, majd külföldről berendeltem a Differint (ez segített a legtöbbet), később tretinoinoztam (több aktívot használok és nem tudtam kompromisszumot kötni vele, szóval testre használtam el, de majd szeretnék még vele próbálkozni anti aging miatt) és most jött ő. Szóval a helyzet nem olyan borzasztó, mérsékelten jön elő néha egy-két nagyobb pattanás, kisebbek gyakrabban.
Már izotretinoin kúrán is gondolkoztam, de gyerekkoromban is annyi gyógyszert szedtem folytonos betegségek miatt, hogy valahogy nem szívesen venném be.

Vasárnap lesz egy hete, hogy használom minden este, legelőször nagyon csipkedett, egyszer kipróbáltam hidratáló-skinoren-hidratáló szendvicsben, de féltem, hogy így nem az igazi, így maradt a toner utáni felvitel, mára már nem bántja a bőröm. Azért mertem minden este használni, mert előtte a G&G aPAD-ját használtam (ami nagyon bevált, ezért szerettem volna egy erősebb azelaint), gondoltam hiába "csak" származék, akkor is kell, hogy mérsékelje a kezdetleges kellemetlenséget a krémmel. És így is lett. Jelenleg nem használok semmi más aktív hatóanyagot mellé, majd fokozatosan szeretném visszavezetni őket.

A purging természetesen megjelent, majdnem sírva is fakadtam tőle, hogy ott ahol amúgy is csúnyább pattanásaim szoktak lenni előjött még 3-4. Az boldogít, hogy tudom dolgozik az a 20% azelain.
A másik fele az arcomnak, ahol ritkán van pattanás nagyon szép tiszta már most, plusz a mitesszeres részeknél eltűnt az a texturált bőr érzés, amit eddig csak glikolsavval tudtam elérni. A zsírosodást is mintha kicsit visszafogta volna.

Összességében látom benne a potenciált, hogy még többet fog segíteni, majd updatelni fogok róla a későbbiekben. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 9.

GabriellaE

2022. január 28.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Október-November körül a G&G Bbomb szabályosan
tönkre vágta az egész arcomat.. Horrorisztikusan néztem ki, az önbecsülésem a béka segge alatt volt… Pfuh. Vissza gondolni is borzalmas…. A lényeg,hogy 3 alkalom kozmetikus általi arctisztítás kellett hozzá,hogy eltűnjenek a mély,göbös, egész arcra kiterjedő fájdalmas(szó nincs rá mennyire fájtak) pattanások. A lényeg az,hogy ez sokat segített a pirosságon és a pattanás utáni foltokon. Szerencsére én be tudom szerezni vény nélkül,mert a családban van gyógyszertár tulajdonos,úgyhogy állandó helye lesz a rutinomnak. Szépen mattít, vissza fogja a zsírosodást is. Másnapra baba popsi sima lesz a bőröm. Az egyenetlenségeket is egy éjszaka alatt leradírozza az arcomról. Most elkezdtem használni mellette a G&G A-game 5-öt heti 2x,és azzal együtt nagyon jól működnek. Mindezek mellett természetesen megy a szentháromság (tisztítás,hidratálás,fényvédelem) Remélem soha többé nem lesz olyan a bőröm mint akkor 2 hónapon keresztül 😩😭

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 28.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Október-November körül a G&G Bbomb szabályosan

bkriszti329

2021. november 17.

Ugy vettem eszre, hogy hosszas hasznalat utan sajnos igazabol se nem artott, se nem hasznalt a krem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 17.

bnoncsi

2021. október 28.

Bőrgyógyász írta fel, semmi megjegyzést nem mondott hozzá. Eleinte nagyon égetett és szárított. Aztán elkezdtem vastag hidratálókrémet felkenni, miután “beitta” a bőröm. Így már kész felüdülés a bőrömnek. Nagyon puha és sima lesz reggelre, a bőrhibákat (pattanás, folt) is nagyon szépen fokozatosan megszünteti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 28.

wardeclaredonimperfections

2021. október 24.

Nagyon szeretem , izotretinoin(medinac,roaccutane,sotret stb) kezelés alatt vetem be néha,heti 1-2-3x éjszakára , hogy az így is előjövő pattanások egy kicsit haramabb múljanak el , illetve azon célból , hogy az általános pirosságot , gyulladás utáni hiperpigmentációt egy kicsit szépítse és ezeket bőven teszi. Maga a krém könnyen kenhető , szépen terül és csak nagyon kevés kell belőle. Erősen szárít és néha csíp , mindenképpen érdemes alá- és / vagy föléhidratálni. Nagy plusz,hogy az azelainsav szinte bármilyen hatóanyaggal kompatibilisen kombinálható , maximum irritáció jelentkezik , mint probléma. A szárítás és csípés okán 4 csillag.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 24.

Dalmi56

2021. július 23.

Régóta használom ezt a krémet, amikor jobban kijönnek a pattanások az arcomon, nyakamon.
Érzékeny bőröm van, én is tapasztalom a csipkedő, viszkető érzést, ha nagyobb bőrfelületet kenek be vele, így én ha nem muszáj, akkor csak pöttyözgetek vele, ahol kell.
Nagyon jó krém, nekem 2-3 nap alatt elmúlnak a kis szemtelenek. Viszont a nagy, piros "dumóknál" azt tapasztaltam, hogy ennyire nem hatásos, bár azokra nem tudom, mi az.... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 23.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.