Egyéb

Ár:   3695 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Amaerilde, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Skinoren krém a pattanások kezelésére szolgáló gyógyszer, amelyet a beteg bőrfelületen kell alkalmazni. A krém megakadályozza azoknak a baktériumoknak a növekedését, amelyek lényeges szerepet játszanak a pattanások kialakulásában. Csökkenti a bőrsejtek elszarusodását is, amely miatt a bőr pórusai eltömődnek és fekete és fehér mitesszerek képződnek. Az akne (pattanás, mitesszer) gyulladásos és nem gyulladásos formáinak, illetve az ún. melazma (a bőr sötét elszíneződése) kezelésére szolgál.

Összetevők: Azelainsav,  Benzoesav,  Glicerin 85%,  Cetearil-Oktanoát,  Arlatone 983S,  Cutina Cbs, Propilénglikol,  Tisztított Víz

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

weiwei

2019. május 14.

Endokrinulógus írta fel a cisztás pattanásaimra. Azt mondta, hogy csak a pattanásokra kenjem célzottan, ami kb. az arcbőröm 70%-át lefedi. 2 hónap után, mintha valamivel kevesebb lenne a pattanás, de ennél azért nagyobb változásra számítottam. Sokan írják, hogy gyorsabban felszívódnak a kis rohadékok tőle, én ilyet nem tapasztaltam. Habár mintha kevesebb hegem lenne, mióta használom.
Nem egy csodaszer... :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 14.

Nem egy csodaszer... :(

nemvagyokrobot

2019. április 28.

Évekkel ezelőtt a bőrgyógyász írta föl nekem, azóta szinte folyamatosan használom. Kezdetben antibiotikumos kenőcsöt kaptam kúra gyanánt, azt kentem este, ezt reggel. A kúra lejárta után sem hagytam el a Skinorent, mert nagyon látványosan segített a hegeket halványítani, illetve a gyulladást gyorsabban (de sajnos nem nyomtalanul) levinni. Már kb. 3 éve minden este használom, újonnan kezdtem hámlasztani is, utána este kihagyom. Napi kétszer inkább csak a hétvégéken kenem, mert napközben zavar a bőrömön.
Az első időszakban csípett és nagyon szárította is a bőröm, de kitartottam mellette és megérte. 1-2 hét alatt hozzászokik a bőr és utána nem szárított már soha. Az a titka, hogy nem szabad vastagon felkenni.
Annak, akinek hozzám hasonlóan barna pigmentfoltokat, hegeket hagynak a pattanások ez a krém nagyon jó segítség! A háziorvos is fel tudja írni, egy tubus nekem majdnem 1 évig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 28.

Kayla

2019. április 16.

Bőrgyógyász írta fel, már legalább két tubussal elhasználtam belőle. Tapasztaltam én is viszketést, de nem jelentkezett minden használatkor. Egyszer véletlenül rákentem a nyakamra és elfelejtettem lemosni. Nagyon viszkettem és hosszú ideig, azóta pedig figyelek, hogy a nyakamra ne kerüljön. Ez valószínűleg mindenkinek egyéni, ki kell tapasztalni, hogy a bőröd melyik területei érzékenyebbek rá. Az arcomon például csak ritkán, rövid ideig jelentkezik enyhe viszketés.
Az én pattanásaimmal megbirkózik, sokkal kevesebb jön ki az arcomra, a gyulladtakat pedig kordában tartja. A bőrképem is szebb - mintha egyenletesebb lenne a felülete, kevesebb tág pórussal. A bőrömön mattra szárad, nagyon szép lesz tőle.
Minden este és gyakran reggelente is használom. Nagyon megszerettem, tudom, hogy biztosan megoldást nyújt nekem a bőrhibáimra. Ezen kívül talán csak egy másik krém használata hozott ilyen látványos, azonnali eredményt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 16.

Debko

2019. április 16.

Nagyon megoszló véleményeket olvasok lentebb a krémről. Tapasztalataim alapján mintha nem is ugyanazt a krémet használnám.. Nekem egyáltalán nem csípi a bőröm, miután alkalmazom. 1,5 hete használom, de még a szárító hatását sem vettem észre.. Mivel a bőrgyógyász ajánlotta mellé a fényvédőt, így én is beszereztem hozzá az Eucerin sun oil SPF50 napfényvédő krémet. Eddig sajnos még nem vettem észre az arcomon, hogy javult volna a krémtől, de még nem adom fel, remélem pár hét után már látszódni fog az eredmény!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 16.

Mancsi333

2019. április 12.

Nekem nem jött be, túlszárít, de a leírásban ígérteket nem nagyon teljesíti, sajnos...
Nem minden fajta pattanásra hatásos, ki kell tapasztalni ..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

Nem minden fajta pattanásra hatásos, ki kell tapasztalni ..

EnyediF

2019. április 1.

A bőrgyógyász írta fel azután, hogy a fogamzásgátló tablettát abbahagytam, és az arcom teljesen kezelhetetlenné vált. Maga a krém nagyon erős, óva is intettek az erősen szárító hatásától, mondták hogy óvatosan bánjak ezzel a krémmel. Iszonyatosan szárít, de nekem tette a dolgát, noha pár hétnek el kellett telnie, mire látványos eredményt nyújtott. Ha túl sokat tettem fel belőle, tűszúrásként éreztem a csípését, hamar megtanultam keveset használni belőle, és célzottan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

darkoadrienn

2019. április 1.

Nekem is bőrgyógyász írta fel, én a Differinnel használom párban: este arctisztitás után Differin, reggel lemosás után Skinoren. Igen, a Skinoren szárít, nagyon kellemetlen érzést hagy maga után a bőrön, ha csak magában használja az ember, de ha jól alá- és föléhidratálok akkor teljesen elviselhető. Hatni pedig hat, úgyhogy megéri ez a kis macera. Sminkelni nehéz mellette, mert vagy kukacosítja a rákent terméket, vagy kiemeli a száraz részeket. Én pont ezért egy jó kis "fényes" (haha, értitek) fényvédőt választottam hozzá, amin jól csúszik az alapozó. Ne felejtsetek el fényvédőzni mellette, nagyon fontos!!!
Egyébként onnan tudom, hogy magában is hat, hogy a hátamon elég durvák voltak a pattanások, és oda csak ezt kenem, Differint nem, és nagyon szépen elmulasztotta az aknét.
Mondjuk - ezt halkan jegyzem meg - mindegy, hogy mi itt mire értékelgetjük ezt a krémet; ha az orvos szerint ez a legmegfelelőbb kezelés, és ezt írja fel, ezt kell kipróbálni. Nem hiszem hogy bárki felülbírálná a doktort, hogy "de krémmánián azt írták..." :)

Voillet

2019. január 2.

Bőrgyógyász írta fel nekem a krémet de őszintén szólva inkább rontott a bőrömön hosszú távon, mint, hogy segített volna. Alapvetően is vízhiányos a bőröm és ez a krém még inkább szárította és nap, mint nap elviselhetetlen volt a bőröm érzete(?), látványilag pedig piros volt. Sokkal többet segített a tudatos bőrápolás a korábbi állapotokon (most is vannak pattanásaim de látszódik a bőrömön, hogy ápolt és élettel teli). Nagyon súlyos pattanásokkal küzdöttem ( 1 hónapja szedek fogamzásgátlót sajnos) szóval megértem azokat, akik ebben bíznak de szerintem hiába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 2.

pandoca

2018. november 19.

Bőrgyógyász írta fel nekem a krémet a pattanásaimra. Nekem ez plusz a Duac gél kombó tartja rendben az arcom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 19.

Jucuus

2018. november 18.

Jó pár éve elég pattanásos lányka voltam, míg el nem mentem egy bőrgyógyászhoz, aki ezt a krémet felírta nekem. Iszonyú jó döntés volt! Bár mindig csípte az arcom felvitel után, de elmulasztotta a pattanásokat! Most se tiszta az arcbőröm, mert sajnos mindig van pàr db az arcomon, de azóta nem olyan durva, mint volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 18.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!