Skintegra

Ár:   5800 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szilardz, Módosítva: 2021. június 21.

Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Vízhiány

Bőrbarát, semleges pH-értékű (pH 5,5) hidratáló-nyugtató mist, más néven tonik vagy essence, ami segít leküzdeni a vízhiányt, hozzájárul a bőr egészséges és fiatalos működéséhez, valamint segít a tömör, pumpált, kicsattanó bőrkép megtartásában. Ehhez összesen 14 hidratáló összetevőt, például aminosavakat, ureát, tejsavat vagy éppen a vízmegtartás királynőjeként ismert hialuronnal (sodium hyaluronate formájában), valamint természetes eredetű, a bőrnyugtatásban szuper aloe verát, ginsenget, uborka vagy éppen olivalevél-kivonatot tartalmaz. Azonban nemcsak a hidratálásban és a nyugtatásban segít, de abban is, hogy a tipikusan városi kemény víz bőrre gyakorolt káros hatásait ellensúlyozza, és megkösse a fémionokat a vízben. Ezek az ionok ugyanis reakcióba lépnek a bőrben található természetes zsírsavakkal, és furcsa, nem-oldható réteget képeznek a bőr felszínén. A Nectar ennek a rétegnek a képződését gátolja, így a bőr puhább, frissebb és egyenletesebb lehet.

Ár: 2000 Ft , Eladó: dragonfly88
Állapot: Párszor használt, majdnem teli!, Helyszín: Balatonfüred, fizetés: Packeta / Foxpost

Fehereszti

2024. március 13.

Nagyon bejön! Már vagy ezerszer újravettem automatikusan a G&G Liquid Hydrationjét, szeretek tonert használni és a célnak tökéletesen megfelelt. De egyrészt kicsit meguntam, másrészt nagyon kezd beszippantani ez a toner rétegzős rutin, hatóanyagok tekintetében nagyon ígéretes tonerek vannak már. És imádom őt! Engem egyáltalán nem csíp, nem irritál. A permetezője valami fantasztikus. Rendesen jól esik tisztítás/hámlasztás után felfújni és szerintem ez nyáron hatványozódni fog. Kicsit attól tartok én is hogy gyorsan fog fogyni, mert azért nem olcsó, de egyelőre megvett kilóra. Utána a Benton csiganyálas méhmérges esszenciáját használom, majd záró krém. Pihe puha az arcom és tele csupa jóval. Új függőség van kialakulóban sajnos!😅

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 13.

AlizPeter

2024. február 10.

Up* Több mint a felét elhasznaltam, de úgy döntöttem nem veszem újra. Mivel minden Skintegra terméket egyszerre kezdtem el használni az elején nem tudtam véleményezni hogy milyen a hatása. Most kezdenek megmutatkozni. Ez a Tonik kicsit tényleg irritál főleg mikor az Infrareddel használom. Gyorsan fogy. A szememet is csípi mert belemen állandóan. Hidratáló hatása viszont jó reggel bepermetezem az arcom vele és nem kell utánna semmi önmagába beszivodas után nem hagy ragacsos érzetet. Érzékeny bőröm van ezért az irritáció miatt nem lett nyerő.

Skintegras rutinom van ez is benne van. Reggel este is használom szebben felszivodnak és elkenodnek a krémek utánna. Szépen hidratal jó a permetezoje, nekem eddig nem okozott irritációt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 10.

Livi555

2023. május 16.

Közvetlen arctisztítás után használom.Puhává lággyá teszi az arcbőrt, kifejezetten kellemes a használata. Adagólja kiváló a csomagolása ízléses.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. május 16.

NovakneViki

2023. május 3.

A márkától elsőnek ezt a terméket próbáltam. Olyannyira megtetszett a pumpás adagolás, hogy az első két hétben sikerült elfújkálnom a felét, úgyhogy utána muszáj volt kicsit visszavennem a tempóból. Használom reggel, este, hámlasztóhoz szendvicstechnikához, mindegyikhez nagyon jól bevált. Az ára nagyon relatív, mert nyilván dorgériában kapható ennél olcsóbb tonik is és a parfümériában kapható ennél ötször drágább is, viszont egyiknek sincs pumpás adagolója és ennyire komplex INCI-je.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 3.

bongi

2023. január 16.

Biztos jó termék, de nekem semmi pluszt nem adott , úgyhogy többet nem fogom megvenni. Szerintem egy olyan rutinban, amiben van reggel-este 2-3 jó szérum, teljesen fölösleges.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 16.

gendur.berni

2022. december 13.

Jól illeszkedett a rutinomba, a szérumok és krémek előtt használtam. Nekem nem okozott irritációt és hamar felszívódott. A hidratáló hatása is jó volt, összességében szerettem. Egyedül az árát tartom kicsit soknak, emiatt cseréltem le egy hasonlóan jó, de olcsóbb termékre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 13.

CSzandi

2022. december 5.

Szuper az összetevőlistája, emiatt is próbáltam ki.
Látványos hatását egyelőre nem tapasztaltam. Elhasználom, de nem fogom újravenni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 5.

Szuper az összetevőlistája, emiatt is próbáltam ki.

Niki1991

2022. június 9.

3.alkalommal irritaciot okozott, nagyon vörös lett tőle a
bőröm, es rendesen ég. Hatalmas nagy csalódás .

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 9.

3.alkalommal irritaciot okozott, nagyon vörös lett tőle a
bőröm, es rendesen ég. Hatalmas nagy csalódás .

ziadrienn

2022. május 1.

Sok pozitív hozzászólás van ,pedig ez semmit nem tud ... 5800 ft kis vízért eszméletlenül drága :D Ezt a terméket elég átverésnek érzem ! Avene termálvíz ezerszer jobb és 300 ml ,azt legalább tudom ,hogy víz

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. május 1.

Yumeechan27

2022. április 22.

Első Mist amit kipróbáltam, gondoltam "megteszi" olcsóbb/középkategóriásként is, ezért nem veszek holmi 15000 ft-os NIOD Mistet. Hát rosszul tettem..
2 hónapig minden szép volt és jó, tetszett az illata is aztán elkezdett valami irritálni. Rosaceásként ez nem vicc szóval nagyon kerestem mi lehet a gond. Elkezdtem pihentetni a rutinból a dolgokat és sajnos ő lett a ludas. De 2 hónap kellett hozzá, érdekes. Használom a márka c vitaminos szérumját és az kiváló, imádom jó alapja az Evy habomnak is! Szóval lepasszoltam egy barátnőmnek.
-1 csillag továbbá, hogy én ettől hű de nagy "egységes ragyogó összképet" nem tapasztaltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 22.

Antioxidánsok: Arginine, Alanine, Panax Ginseng (Ginseng) Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Pentylene Glycol, Betaine, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Arginine, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glucose, Fructose, Glutamic Acid, Alanine, Sucrose, Urea, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Alanine a I h

Az oliva olajfa levelének a kivonata. A Dermaxime oldala szerint az olivalevél kivonatnak fertőtlenítő és szövetösszehúzó hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást is, így hasznos összetevő lehet a pattanások után visszamaradó hegek gyógyítására.

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.

Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs a szem alatti duzzanatokra bizonyított puffadáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az uborkában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen. Az uborka olyan illatos összetevőket tartalmaz, amelyek nem érzékenyítik a bőrt (ami ritkaság), így probléma nélkül használható fel a kozmetikai termékek természetes illatának fokozására.

A szacharóz, más néven asztali cukor egy természetben előforduló diszacharid, amely glükózból és fruktózból áll. A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van és segít megőrizni a bőr hidratáltságát.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

A CosIng besorolása szerint emollient. Egy 2006-os tanulmány szerint  ez az összetevő fokozza  a vér áramlását.