Egyéb

Ár:   999 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   Lidl   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: szamoca, az összetevőket feltöltötte: sephora, Módosítva: 2015. január 29.

Lelőhely:   Lidl
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

A Chanel Coco Mademoiselle replikája.

Bonnieoo7

2021. április 17.

Rengeteg parfümöm van, heti szinten képes vagyok venni, ha épp olyanom van. Aztán ha megunom akkor elajándékozom, vagy eladom őket, ritkán használok el teljes üveggel. Folyton keresem az igazit! Azt már régóta tudom, hogy nem mindig a legdrágább a legjobb ezen a téren. Mindenevő vagyok, jöhet az olcsóbb, jöhet a drágább, de inkább középkategóriás illatokra szoktam benevezni. A nőcis illatokat kedvelem, de van, hogy besokallok és akkor valami masculinra vágyom. Olyankor képes vagyok akár férfiilatot is viselni. Nem nőies ez a dupe, pont ez tetszett meg benne. Nem ismerem annyira az eredeti verziót, de azt tudom, hogy nagyon hasonlít rá. Az ára most 1600 Ft, azért szépen megy felfelé - viszont még ez sem sok érte. Kb. 3 éve is próbáltam már a tesztert, akkor nem vettem meg - pedig akkoriban csak 1000 Ft volt. Még 2 másik típus volt mellette kirakva, de maszban nem egyszerű szagolgatni, így inkább visszaemlékezés és jó vélemények alapján gondoltam, hogy maradok ennél. Összességében tetszik, szerintem bárhová, bármikor tökéletes választás lehet. Nem kötném sem napszakhoz, sem különösebb alkalomhoz a viselését, életkorhoz azonban igen. 40 éves kor alatt annyira nem tartom jó választásnak, bár még én nem vagyok annyi, de lassan összeforrunk majd.😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 17.

momo

2020. október 25.

Nem is tudom hol kezdjem. Mondjuk ott, hogy én is egy olyan területen dolgozom, ahol elég komoly kérdés a szellemi tulajdon ellopása. Mert nem csak a táskát meg a kerti fűnyírót lehet jogtalanul elvenni, hanem más ember szellemi termékét is. Azt, ami egy akár évtizedekig tartó tanulási folyamat eredménye, sok-sok anyagi és időbeli befektetéssel, erőfeszítéssel. Ezért nem veszek hamis táskát, hamis parfümöt, nem töltök le ingyen könyvet. Nekem nem fér bele. És akkor itt van ez a parfüm, ami nyilván azt a kiskaput használja ki, hogy egy parfümöt nagyon könnyű úgy másolni, hogy éppen csak egy egérbajusznyit legyen más és akkor már rögtön saját jogon létező termékké válik. Nem elegáns, na. Nem is értem, hogy ha a Lidlnek volt pénze egy olyan parfümőrre, aki szolgaian megpróbálta lemásolni az eredeti illatot, akkor nem lehetett volna valami eredetit alkotni? Na mindegy.

Elképedve olvasom a rengeteg pozitív értékelést és igen, lehet, hogy az én orrommal van a baj, de ez a Coco M. piacos változata. Ugyanazzal a piacos illatokra jellemző olcsó alkoholszaggal indít, mint a legtöbb Hugo Bors, Christano Diom és Channel, amit ezerötszázé vesztegetnek a Tigrisen. Ugyanúgy dobálták egymásra az akkordokat, ugyanúgy irritál a műanyagos vanília és az abszolút eltúlzott chypre-él. Az ócska fejillat gyorsan elillan, egyébként a szív is, hála az égnek. De tagadhatatlan, hogy a "múzsa" az a Coco Mademoiselle volt, szerintem inkább az eau de toilette, de lehet, hogy csak így sikerült a nagy művelet.

És igen, a legszebb bók a másolás, de itt inkább arról van szó, hogy a Lidl egyszerűen csak meg akarta spórolni azt a sok-sok évnyi munkát, Jacques Polge-t és azokat az alapokat, amin a Coco M. biztos lábbal áll. Merthogy az eredeti illat nem egy vákuumba, hanem egy kiforrott stílusba, félve írom le, de egy hagyományba érkezett. És igen, lehet, hogy ez a 21. század, mit nekem hagyomány, mit nekem szerzői jogok, ragadjuk el, húzzuk le a bőröket, tegyük a Vegeta meg az intim betét közé.

Ugyanakkor tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak az eredetit, hiszen valóban, a magyar átlagkeresethez mérve méregdrága. Az én életemben is volt egy sajnos egészen hosszú időszak, amikor nem is álmodhattam ilyen illatokról, mert néha buszjegyre sem volt pénzem. A megoldás még mindig nem a lopott szajré beszerzése, de nem szeretnék prédikálni.

Lehámozva minden erkölcsi aggályt, az illat nem túl tartós, de egy viszonylag "jó" másolat piacos-kimért parfüm-Channel vonalon. Ár-érték arányban értékelem, nem az eredeti EDP-hez mérve, mert az méltatlan lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 25.

Verena

2020. október 24.

Hát az eredeti illatot nem ismerem, de ez borzalmas. Erős és büdös. Alig vártam, hogy hazaérjek,hogy lemoshassam magamról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 24.

jucimuci

2020. október 10.

Kipróbáltam és tényleg :D nagyon hasonlít a chanelhez, bár van egy kis eltérés és a tartóssága is elég gyenge. Maradok az eredetinél :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 10.

Naspoja

2020. május 25.

Néhány óráig lehet érezni az illatát, valóban egyre kellemesebb púderes lesz. Olyan illata van mint a krémjének, színházba vagy kiállításra való egy téli estén.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 25.

bobherceg80

2020. május 24.

A Chanel Mademoiselle EDT az egyik kedvenc nyári illatom,de mondjuk ki: Mostanában nem volt szívem/pénzem 30 ezret kiadni egy üveg parfümért. Az itteni vélemények alapján Valentin napra kértem magamnak 1 üveggel ebből a Lidl-ös replikából.Hát elámultam.
Majdnem tökéletesen hozza a Chanel Mademoiselle EDT,még finomabb is annál!Ráadásul jelenleg 1100 Ft-ért.
Igaz, fújni kell nyakra főre,mivel a tartóssága nem az igazi,de rajtam a Chanel-nél is ez a helyzet.
Próbáljátok ki,nem fogjátok megbánni!

Mindenképp újra vevős,és közben buzgón imádkozom,hogy a Lidl a többi Chanel másolatát is dobja fel a boltok polcaira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 24.

Próbáljátok ki,nem fogjátok megbánni!

Atter76

2020. február 22.

Eddig azt hittem hogy a kisasszonynak csak egyetlen kiváló copy-ja van, mégpedig az Ajmal Raindrops, -a CM árának ötödéért-, de tegnap teljesen véletlenül belefutottunk ebbe az elképesztően vicces áron kínált Lidl-s illatba, amit ténylegesen 1000...EZER forintért vesztegetnek, és azóta sem tudom hogy sírjak, vagy nevessek...
Az eredeti illat egyértelműen a Chanel egyik legnívósabb "újkori" mainstream illata, tekintélyes rajongótáborral, valódi minőséget árulnak, az árképzésük pedig nem szégyenlős, megkérik az árát, és aki teheti meg is adja érte, mert kiváló termék.
Csakhogy az Ajmal Raindrops legalább olyan nívós produkció, megfelelően tartós, nem valami gagyi szennyvíz, hanem első kőrben simán összetéveszthető az eredeti illattal, sőt, a leszáradása sokak szerint még jobb is mint a kisasszonynak, az illat felépítése nyilván nem olyan részletgazdag, de ötödáron ezt nem is lehet számonkérni rajta, így is abszolút sikersztori, aki nem a saját pénztárcájának ellensége, vagy nem menthetetlenül utolsó stádiumban lévő illatsznob, simán megfontolja hogy bevállalja e, és milyen jól teszi!
És akkor itt van ez a vicces kis izé, őőő...száddenli', vagy mi.:)
Első kifújásra sokkal erősebb, és töményebb mint a CM EDP verziója, második szippantásra, -időt adva a kibontakozásnak (sok időt)-, azt vesszük észre hogy teli szájjal vigyorgunk, mert a CM komplexitását nyilván nem leképezve, majdnem, MAJDNEM azt az illatot kapjuk, amiért karácsonyra kiköhögtük egy harmadik világbeli család egyhavi élelmiszerköltségét, márpedig ez az illat nem harmicszor rosszabb minőségű, vagy harmincszor gyengébb, vagy másabb, mint a csodálatos kisasszony, hanem -leírom, és nem fogom megbánni- majdnem pariban van vele.
Ezer forintért....
Természetesen 5 csillag, megérne egy misét, hogy a mainstream designerek egy egy illat bevezetésének marketing brainstormingján milyen szinten nézhetik hülyének az eltartott kisujjal vásárló reklámokkal megetetett tehetős tömegeket, amikor szinte ugyanazt (nyilván full szintetikus összetevőkből) piacra dobja egy alsó polcos multi gyakorlatilag a csomagolás árának a feléért, de ez nem férne bele kétezerötszáz karakterbe.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 22.

És akkor itt van ez a vicces kis izé, őőő...száddenli', vagy mi.:)
Ezer forintért....

Bigris

2020. február 18.

A vélemények alapján tegnap este megillatoltam. Hetek óta akartam, de eddig nem volt a helyi Lidl-ben. Hát valami förtelmes bűz jött ki az üvegből. Valami istentelen erős fenyőgyantás, szúrós, férfias after shave szag volt a kezemen, amit még lemosni sem tudtam. Rosszul voltam tőle egész este. Gondoltam, hogy ez nem lehet az a finom, nőies illat, amit itt mindenki dícsér. Ma megillatoltam a CM-et, és a LIdl-ös verziónak köze nem volt az eredeti illathoz! Már tegnap este sejtettem, de most már tudom, hogy a teszter romlott volt. Az más tészta, hogy nekem nem igazán jön be az eredeti CM sem, de az legalább mégiscsak egy citrusos virágillat!
A lényeg viszont az, hogy, más Lidl parfümöknél is írták, hogy büdös és férfias volt a parfüm. Én úgy gondolom, azok is romlottak lehettek.

Számomra momentán így értékelhetetlen az illat, de muszájból adok legalább egy csillagot. Amúgy nulla lenne.

Valamikor pár hét múlva próbálkozok még, hátha kifogok egy nem romlott példányt és érzem a valós illatát is.

Update 2018. 08. 17.
Tegnap este a Lidlben megint megszagoltam a kibontott példányt. Még mindig rossz volt a szaga. Aztán hirtelen felindulásból lekaptam egyet a polcról és megvettem, megkockáztatva, hogy az egész állomány romlott az én példányommal együtt. Nem bírtam ki, már a kocsiban kibontottam. Amikor levettem a kupakot egy nagyon finom virágillatot éreztem. Magamra fújva sajnos már nem annyira kellemes. Ahogy már írta valaki előttem, rajtam is egy zűrzavar, egy katyvasz az illat. Nem olyan rossz, mint a romlott volt, de nem is mondanám kellemesnek. És.... rajtam ilyen is marad! (Az én orromnak a Miss Dior Chérie is ilyen). Egyszerűen rajtam nem változik át a szép illattá! Vagyis igen, de későn. Kb. 2-3 órát bír a bőrömön úgy, hogy az utolsó órában már annyira bőrközeli, hogy csak akkor érzem, ha a csuklómhoz ragasztom az orromat. Ebben az időszakban már nagyon kellemes, púderes virágillat lenne, ha lehetne érezni. Az értékelhetetlen egy pontról felpontozom hármaskára.

A 2018.11.23.-i véleményem frissítése, aminek az "Egy illat (vagy inkább az egy ízlés?) evolúciója címet adnám. Az utolsó véleményem óta nagyon megszerettem az illatot. A hasonló illatjegyek ellenére szerintem nem Coco Mademoiselle replika, csak CM-szerű illat. A jegyek arányaiban teljesen mások. A SMG sokkal fanyarabb, teásabb, bergamottosabb. A CM narancsos-mandarinos-virágos inkább. A SMG lineárisabb, nem vaníliás-pézsmás a leszáradása. Bár én fújom most is, meleg nyáron tökéletes választás lesz. A tartóssága nyilván nem veri az eget (rajtam 2-4 óra, ruhán több), ezért nem is nevezném edp-nek. De ennyi pénzért lehet fújni a világba. Nade a CM-nek is botrányos a tartóssága, és az 20-szorosába kerül a Madame Glamournak. Ár-érték arányban és az ízlésem változása okán a három csillagról felpontoztam öt csillagra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 18.

Update 2018. 08. 17.

angyalszív

2019. november 27.

1. eset: a futár hozta a megrendelt csomagot és azt mondta, hogy addig el nem mozdul, míg nem árulom el, hogy milyen parfümöt
használok, mert isteni!
2. eset: a kedvenc zöldségesemnél vásároltam és az eladó hölgyike kérdezte, hogy milyen parfümöt használok, mert pár napja elmentem az üzletben a férje mellett és azt mondta, hogy ha legközelebb megyek, kérdezze meg, hogy milyen parfümöt használok, mert isteni.
3. eset: az irodában a kolléga azt mondta, hogy el kell, hogy áruljam, hogy milyen parfümöt használok, mert szeretné meglepni a feleségét, és ez amit én használok isteni.
Kb. 1,5 hete lekaptam a Lidlis polcról és hazavittem. Ezalatt a rövid idő alatt annyi bókot kaptam erre az illatra, mint más parfümnél
soha. Megvolt az eredeti Coco is, de azt soha senki sem "istenítette". (Érdekes, hogy mind a három pasi ezzel a szóval jellemezte.)
Egyszóval replika vagy sem, ez az illat a férfiaknak abszolút bejön.
Ja, és nekem is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 27.

használok, mert isteni!
Egyszóval replika vagy sem, ez az illat a férfiaknak abszolút bejön.
Ja, és nekem is.

riatai

2019. november 18.

Az elején leszögezném: a kedvenc parfümöm a Chanel Mademoiselle. Számomra nincs ennél finomabb. Valósznűleg mert még nem illatoztam mindent..... De: olyan sokat olvastam erről a Lidl-is Suddenlyről, hogy ki kellett próbálnom. Bal kezemen a Mademoiselle, jobb kezemen a Suddenly. Nyilván érzem a különbséget, a Mademoiselle több, kifinomultabb. rózsásabb. A Suddenlyből nem érzem ki a rózsát, csak nagyon citrusosnak érzem. De a Suddenlynél hasonlatosabb utánzattal még nem találkoztam. Azért kváncsi vagyok, három óra múlva mi lesz.... 3 csillagot adok :-) ár-érték aránya jó.
Update: Ahogy telik az idő, kevésbé érzem hasonlónak. Egyáltalán nincs finom óvatos vaníliás illat. Más a leszáradása. Így már szerintem nem is hasonlít.... 3 csillag azért marad, mert alapvetően nem rossz illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 18.

Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Citronellol, Geraniol, Citral
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140

Színező anyag. (Piros)