Egyéb

Ár:   £19   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: krenat, Módosítva: 2019. március 5.

Ár:   £19
Kategória:   Samponok

Sötét hajra való száraz sampon tisztán természetes összetevőkből. 90% bio.

krenat

2019. február 27.

Átkozom a napot, amikor megvettem. Nagyon drága volt, de az összetevők meggyőztek és tetszett, hogy bár pumpás az adagoló, nincs benne hajtógáz. Itt azonban vége is a pozitívumoknak. A hajam nem lesz tőle sem dúsabb, sem kevésbé zsíros kinézetű, és úgy néz ki órák múlva is, mintha homokot szórtam volna a hajamba. Elvileg sötét hajra való, de a sima fehér por kevésbé látszik ennél! Ráadásul viszket is tőle a fejbőröm. Rég kidobtam volna, ha nem sajnálnám a pénzt, amit ráköltöttem. Időnként próbálkozom vele, de rosszabbul nézek ki vele, mint nélküle. :\

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 27.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Styrax Benzoin Resin Extract, Litsea Cubeba (May Chang) Oil, Citral, Geraniol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Farnesol, Limonene, Linalool

Kakaópor.   A kakaó  a mai Mexikó területéről származik. A Dél-Amerikában őshonos trópusi fa termése tartalmazza a kakaóbabot, melyből a bennszülöttek varázslatosnak tartott italt készítettek A kakaóvajnak, illetve a porosított formájának, a kakaópornak a kozmetikai iparban is nagy a jelentőssége, mert remekül serkenti a bőrsejtek növekedését, illetve elősegíti a bőr vízháztartásának szabályozását. Lásd még kakaóvaj.

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.