Victoria Beckham Beauty

Ár:   €28   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   1,2 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lilaszilva, Módosítva: 2020. május 6.

Ár:   €28
Kiszerelés:   1,2 g

Magas pigmentáltságú, krémes textrúrájú, vízálló szemceruza.

3 árnyalatban kapható

Ár: 5000Ft , Eladó: lilaszilva
Állapot: 1xpróbált, Helyszín: Pomáz, fizetés: foxpost / személyes átvétel

Trixi

Korcsoport: >54
2020. szeptember 28.

Már régóta keresek szénfekete (tehát nem szürkésen kopó, nem kékes, stb) szemceruzát, ami lehetőleg könnyen felvihető, nem kell belevésnem a szemhéjamba, hogy befogja, tartós, nem mázolódik fel, ugyanakkor könnyen eltávolítható, nem irritálja a szemem. Vannak igények tehát ilyen egyszerű esetben is, mint egy szemceruza. Úgyhogy lecsaptam erre a ceruzára, mivel szülinapi ajándékba megkaptam VB arckrémét, és így mellé jött a cerka. A ceruzával pedig saját hegyezője, igényesen csomagolva: külön dobozkában érkezett. A ceruzának saját satírozója is van a végében, és elég jól használható. A ceruza maga tényleg iszonyatosan könnyen használható, még a redős szemhéjon is. Csak odaérintem, és már nyomot hagyott. Szinte pontozással felépíthető egy szép vonal, minden egyes pontocska érintésre befogja a bőrt, pont annyira, amennyire kell. Precíz vonalat lehet húzni, akár egy vonással is az ügyesebbeknek. Igen erősen pigmentált, és tényleg szénfekete. Könnyen satírozható egy kis ideig, de aztán odatapad a helyére, el nem mozdul. Zsíros szemhéjamon kitűnően teljesített. Eltávolítani pedig meglepően könnyen sikerül, nem kell dörzsölgetni. Nekem nagyon bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 28.

lilaszilva

2020. szeptember 26.

Tulajdonképpen nem tudom, hogy Magyarországon rendelhető-e? Én külföldön szereztem be, mert nagyon kíváncsi voltam erre a "clean beauty" felhajtásra és amúgy is szükségem volt egy klasszikus fekete szemceruzára.
Az első tapasztalatom a használatakor, hogy rendkívül, nagyon-nagyon(!) puha. Tudom, jelenleg ez a sikk, a legtöbb szemceruzát szinte kenni kell, nekem mégsem annyira tetszik. Valahogy olyan érzésem van, hogy hozzá sem ér a szemhéjamhoz és már tiszta fekete az egész. Ezáltal nagyon vékony, precíz vonalat nehéz vele húzni. A másik hátránya, ami előnye is, hogy olyan tartós, hogy 3x kell lemosnom (micellás vizet használok, szóval úgy gondolom le kellene jönnie, de nem).
De persze az előnyeit is felsorolom: a színe nagyon szép, gazdag éjfekete, vízálló, a csomagolása gyönyörű és minőségi, a végén található satírozó pedig nagyon jól használható.
Biztosan gyorsan fog fogyni, hogy újra venném-e elgondolkodtató.
UPDATE: vissza kellett jönnöm felpontozni, ugyanis miután megtanultam vagyis ráéreztem a használatára valóban csodás sminket tudok vele készíteni. Az egyik titka szerintem, hogy mindig hegyezni kell, tompa véggel szenvedős, illetve csak nagyon finoman kell a bőrre kenni, szinte csak hozzáérinted és kész is, így nem lesz pacás és túl vastag a vonal.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

Biztosan gyorsan fog fogyni, hogy újra venném-e elgondolkodtató.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.