Best of Beauty 2019

Elizabeth Arden

Ár:   3000-5000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: rozuska, Módosítva: 2012. szeptember 3.

Ár:   3000-5000 Ft
Lelőhely:   drogériák, online
Bőrtípus:   Száraz

Illatcsalád: virágos-zöld

Összetétel: aldehidek, bergamot, levendula, szegfű, jázmin, benzoin

Keresem - Elizabeth Arden Blue Grass
Ár: Csere, megegyezés szerint , Eladó: sugarcane
Állapot: Üveges maradék , Helyszín: --, fizetés: Postán maradó
legallybrunette

2019. május 25.

Kis kincs lapul ebben a nem túl sokat mondó üvegcsében. Kétfélét véleményezek, az első a most kapható.
Fanyar, üdítő a bergamottól, de a szegfű kiemeli a "sima" zöld illatok közül, és nagyon szép egyensúlyban a többi jeggyel finoman "megnyanyásítja". Ez pedig most dicséret! Nekem a nyanyás azt jelenti, hogy mer más lenni, mer a gyökerekhez visszanyúlni, mer emlékezni a parfümös hőskorra, amikor még nem kilóra mérték a cukrot, a karamellt és a pralinét a kreációkba.

Az enyém lett egy vintage példány is, szerintem annak sokkal barátságosabb, viselhetőbb az illata, már értem, mint sírnak vissza azok, akik elég idősek a régire emlékezéshez. Vintage-gyűjtőknek kötelező! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 25.

PerfumePippi

2017. május 14.

Sokadik fújkálásom-nekiszaladásom ez, hogy írni tudjak erről az illatról (Piscinkétől szereztem 5ml-t, ezúton is köszönet érte!).
Eddig nem volt túl jó kapcsolatom az E.Arden illatokkal - az általam próbáltak közül csak a Red Door említésre méltó - a többi vagy szúrós-virágos volt, vagy a zöldteás sláger 23. álruhás flankere, szóval mikor erről az illatról és becses történetéről olvastam, azonnal fölkeltette az érdeklődésemet.
Első kifújásra az a típusú versenyző ő, amitől illik kifutni a világból, mai felfogás szerint, egyet kell értenem az előttem szólókkal. Mégis...mégis! Nem vagyok egy zöld illat-fan, de ebben az illatban van valami, ami képes megfogni, és végig, az illat teljes kifejlődése során képes fönntartani az érdeklődésemet. Rajtam végig megtartja enyhén kesernyés (és friss) jellegét, még a "púderes" szakaszában is. Idézőjelbe tettem, mert rajtam azt hiszem sosem lesz felismerhetően púderes. Az aldehidek mellett számomra elsősorban a gyógynövényes-levendulás jegyek szólalnak meg, először harsányan és némileg polgárpukkasztóan, aztán ahogy telik az idő, úgy lágyul és konszolidálódik a kezemen. Különös, semmihez sem hasonlító alkotás - a legpozitívabb értelemben! Ha tudatosan építeném föl a parfümgardróbomat, akkor a zöld kategóriába nagy valószínűséggel bekerülne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 14.

vador

2017. május 2.

Szénapadlás illat azon az aldehides-szappanos alapon, ami az idősebb múzeumlátogató dámákról árad tavasztól őszig.
Igazából nekem is a L'Air du Temps ugrott be róla, amit messziről tisztelek, de rajtam végtelenül karakteridegen, ezt viszont nagyon szívesen hordom, elegáns, de mégis természetközeli illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 2.

Piscinke

2016. október 23.

Nagyon kíváncsi voltam rá az olvasottak alapján, ezért mintát rendeltem. Elég egyedi illat, az biztos. Alapjában véve amolyan tipikus "régies púderes"-nek mondanám, ebbe keveredik valami olyasmi, mintha valami gépalkatrészt vagy gépolajat szagolgatnék - de ez utóbbit nem mindig érzem (már többször teszteltem), néha inkább valami kellemes tompa virágillatot érzek, (talán az lehet a szegfű? Hasonlót érzek, mint a Nina Ricci L'Air du Temps-ben is, de ez a Blue Grass sokkal zöldebb, szikárabb annál), a leszáradása viszont már elég finom, lágyabb, szappanos, púderes - úgy fogalmaznék, hogy nagyon retró. Nekem összességében pont emiatt tetszik, szeretem az ilyen régies aldehides, púderes, "öregasszony"-illatokat:)

Update: teszteltem még 1x, az a "gépolaj"-szag azért elég zavaró. Vitathatatlan, hogy különleges, de azért vannak ennél sokkal kellemesebb parfümök is...

Update2: most kivételesen nem este, hanem nappal teszteltem, és kicsit többet tettem a csuklómra. Így GYÖNYÖRŰ! Sokkal lágyabb, virágosabb, púderesebb, szappanosabb. Szerelem! Már várom, hogy legyen pénzem megint...(A krémdeo verzió változatlanul eladó, mert izzadásgátló típusú, és én nem használok olyant.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 23.

sword

2016. július 31.

Illatmintám van belőle, gondoltam, ma reggel kipróbálom. Nem tudok betelni vele. Reggel óta a csuklómat szagolgatom. Amikor magamra tettem, először úgy éreztem, mintha valami nagyon kicsi, nagyon puha, halványan zöldes, de fehér szőrű lényecske, akinek irgalmatlan nagy karmai vannak, konkrétan belemart volna az orromba, és most ott kapaszkodna. Kissé meghőköltem, de mégsem eresztettem el. Aztán lassacskán a bunda zöldes árnyalata bézsre változott, a karmok eltűntek, a lényecske álomba szenderült, de időnként még nyújtózik egyet, és megfricskázza az orromat. Ezt kb. 6 órája játssza velem. Kell.
UP: hát persze, hogy megvettem :-) Szép, csiklandós, színtiszta jázminillat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 31.

UP: hát persze, hogy megvettem :-) Szép, csiklandós, színtiszta jázminillat.

samtelen

2015. március 5.

Egyelőre négyes, mert azért nem a világ legnagyobb illata, de érdekesebb annál mindenképp, hogy elintézzük egy "fúj, nyanyás" jelzővel akkor is, ha a kifújást követő első percekben úgy felképel az aldehid, hogy az se tudod hirtelen hol és milyen évszázadban vagy. Bár a jelenlegi formula 1989-es, de az már az első pillanatban is egyértelmű, hogy régi versenyzővel van dolgunk, olyannyira, hogy 1934-es a recept (nem véletlen az art deco-t idéző csomagolás) és állítólag Marlene Dietrich is kedvelte, aki nem volt épp egy butuska naiva, mint ahogy ez az illat sem említhető egy lapon a mai gyümölcsös-cukros "eau fraiche legere fresh sweet light sensual" franctudjamikkel akkor sem, ha igazából nem egy mély, fülledt budoárillattal van dolgunk, mert az ihletet Elizabeth Arden farmja adta, ahol lovakat tenyésztett és nyargalászott velük a mezőkön.

Igazából ezt a parfümöt is így kell felfogni, mint egy vadabb lovat, amit be kell törni, illetve megszelídül magától. Mert elsőre makacs és erőszakos, olyannyira, hogy az aldehides nyitánytól még a régebbi illatok iránt érdeklődő orrok is visszahőkölhetnek és még jó, hogy vakon vettem (itthon annyira ismeretlen, hogy talán még az Asia Centerben előfordulhat talán, illetve marad a netes rendelés) mert bizony az első benyomás finoman szólva is ijesztő, és már épp kicsúszik az ujjaimon a "rohadt büdös" idegépelése is.

Aztán persze egyre barátságosabb arcát mutatja, már amennyiben nem enged a maga igazából, mert annyira diétás és szikár, hogy semmi édességet nem tartogat az orrnak, virágokból is nekem a szegfűszeget és a levendulát dörgölte a nózimba, majd jöttek a fűszerek, míg végül egészen hozzám simuljon a leszáradása és átmenjen púderesbe (a White Linen-re emlékeztetett a végén). De a fűszeressége inkább egy harapós, zöld fűszeresség, nem annyira a klasszikus keleties és nem is annyira esti parfüm, annál könnyedebb.

Szó ami szó, a Blue Grass finoman szólva se könnyű eset, és már felkészültem rá, hogy utálni fognak érte, mert tényleg egy megosztó és a mai ízlésnek nagyon-nagyon szokatlan illat, körülbelül annyira, mint az Aromatics Elixir, viszont aki vagány és van rá kb 4 ezer forintja (külföldön talán még olcsóbb, nekem a 100 ml-es volt ennyi) annak érdemes tenni vele egy próbát, mert bár nem érdemes nagy mennyiségben magunkra fújni, mertkülönben félő, hogy meglincselnek melóba menet a vattacukorbeteg tinilányok a villamoson, de szerintem megéri a kalandot akkor is, ha a környezetünkben egyesek agyhúgykövet kapnak tőle. Én mindenesetre örülök, hogy beszereztem, mert tényleg különleges parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 5.

sminkesmas

2014. december 27.

Az első pillanatokban igazán jellegzetes régies illat..olyan 80-as évek.
Később unisex fűszeres púderesre szelídül.

De.....Frissebb és púderesebb illatra számítottam, nem erre.

A púderesség ki is jön, de ódon, nem az a mai divatos friss tisztaság púder, hanem öreges, nehéz, fűszeres.

Nem akarom lehúzni, lehet valakinek tetszik, de aki nem kedveli az öregesnek titulált illatokat, az ne vágjon bele..mintát is lehet rendelni, de jó, hogy csak azt vettem...

2 csillag mert tartós ( de lehet csak azért mert zavar a szaga), amúgy 1-et adtam volna..

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 27.

Az első pillanatokban igazán jellegzetes régies illat..olyan 80-as évek.
Később unisex fűszeres púderesre szelídül.

De.....Frissebb és púderesebb illatra számítottam, nem erre.