Elizabeth Taylor

Ár:   4500-7000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   44 ml és 74 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sephora, Módosítva: 2013. szeptember 2.

Ár:   4500-7000 Ft
Kiszerelés:   44 ml és 74 ml

Fújós is - Elizabeth Taylor Passion EDT
Ár: 6500 forint postával, fújós ld. leírás , Eladó: egyboszorka
Állapot: bontatlan, 74 ml edt, Helyszín: Szombathely, fizetés: utalás után postán maradó küldemény vagy Foxpost

tigerkid

2019. augusztus 30.

Bevallom, nagy ET rajongó vagyok, számomra a White Diamond a No1., és a Diamonds and rubies is nagy kedvenc. Ezért ezt a Passiont csupán az itteni vélemények alapján vettem meg, hosszas olvasás után. Mit mondjak, először nagyon fejbecsapott, az tény. A rendelési pontról kilépve téptem fel a celofánt, és még jó, hogy szabadlevegőn fújtam először, mert eszméletlenül lesokkolt a patika illat. Hetek kellettek, hogy megszokjam és akkor is fújni merjem, ha emberek közé megyek. Ha kérdezik, tagadom, hogy rólam árad ez a kölniszag. A kifújáskor nagyon tolakodó, bántó szúró illata van, amit nem tudok beazonosítani. Nálam ez hosszan, legalább 1 órán át tart. Viszont száradáskor valami finom balzsamos, lágy illat marad utána, ami csak néha emlékeztet a kifújáskori sokkra és az ember újra és újra vágyik rá, hogy érezze. Ennek az érzésnek az ára viszont a kifújás, ami büntet. Én nagy aldehid rajongó vagyok, így biztos, hogy nem az a ludas. Most ott tartok, hogy havi 1-2x merem használni, vagy kabátra, sálra, sapkára. Ez esetben hetekig lehet érezni az illatot. 4*-ot csak tiszteletből adtam, mert kifújáskor még hónapok után is sokkot kapok. 😁
Szerk:
Tegnap hosszas kihagyás után a kezembe került ez a parfüm, és valami történt! Megedződtem, változtam? Node pár hónap alatt? Passion lenyűgözött! Nem tudom mit hoz a jövő, de elkezdem sűrűbben használni. Kicsit, mondom kicsit (!) emlékeztet a Magie Noirra, de ez lágyabb, bár mégis ebben is benne van a fekete mágia, úgy érzem. Nem hiába az üveg színe...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Szerk:

karakumsivatag

2017. február 6.

Egyelőre barátkozunk. Lila az üvege, ami egyből felkeltette az érdeklődésemet. Pedig lila parfümben nemegyszer csalódtam, pl. Salvador Dali Purplelops-je kimondottan gyümölcsös. Nekem az igazi LILA a Bvlgari Amethyste-je, ami nagyon púderes-orgonásan lila és a Victoria's Secret Very Secret Dare, ami inkább krémesen lila (nagyon hasonlít Mugler Innocentre) A Passion számomra inkább fekete, mint lila. Nagyon el tudom képzelni egy sima fekete ruhához, vagy egy egyszerű fekete garbóhoz. Amikor először megillatoltam, nemigazán voltam elégedett, picit mamás elsőre. Igaz, hogy rohamosan közelítek az 50 felé és a könnyed illatok helyett egyre jobban kedvelem a nehezebb illatokat, de most még túlzásnak találom. Múltkor Ted Lapidus Rumba-jával fürödtem be, ami szintén egy régies és nehéz illat, úgyhogy most talán hanyagolom is a "KLASSZIKUS"-okat. A Passion nekem kicsit olyan, mintha az Opiumot az Oriflame Nomadic-jával keverném. Egyébként akciósan alig több, mint 6 ezert forintért sikerült beszereznem. A Rubies-t azért még kipróbálnám..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 6.

x

2017. január 19.

Valami fenomenális... Október óta halogattam, hogy kipróbáljam valamelyik ékszeres nevű Elizabeth Taylor parfümöt, amíg még lehet. Múlt héten véletlenül rátaláltam a Passionre fragin, és nem bírtam abbahagyni a róla való olvasást. Illetve csak addig függesztettem fel, amíg rákerestem a kedvenc webáruházamban (ugyanúgy hívják, mint a fórumot, csak c helyett k-val) és megrendeltem, majd olvastam tovább.

Hát ez valami gyönyörű illat, elképesztően összetett, elegáns és csábító. Fák, virágok, állatias összetevők, fűszerek, aldehidek tömkelege, a szantál és a cédrus szerepel a szív- és alapillatok között is. Mégsem kakofónia, nincs túlbonyolítva, hanem nagyon sima, kifinomult illat. Amikor Elizabeth Taylor megkereste az alkotókat (Sophia Grojsman és Carlos Benaim), számos orientális nagyágyúval kellett felvenniük a versenyt, '80-as évek második fele, akkoriban azért kihívás volt elég nagyot szólni. Hát megoldották, szerintem ET első illata már akkor is nagyot szólhatott, a mostani mezőnyben pedig pláne. Egy anekdota szerint amikor arról volt szó, hogy mekkora nevekkel szemben kell megállnia a helyét az illatnak (akkoriban legendák születtek, már '80 előtt kijött az Opium, utána pedig '80 után sorban a Coco, Poison, Obsession, Must, hogy csak a legismertebbeket soroljam), ET kijelentette, hogy az ő parfümje olyan lesz, hogy amellett az új Chanel labdába se rúghat. Hát, egyrészt szerintem olyan illatot sose alkotnak, ami mellett a Coco ne rúghatna labdába, másrészt viszont ez a celebillat megérdemelten játszik ugyanabban a mezőnyben, mint az előbb felsorolt, jóval drágább és híresebb nevek. Szerintem ott a helye a kor klasszikus nagyágyúi között, amelyek jóval drágábbak és nevesebbek. Megrendeltem egy utánpótlást, mert ki tudja, meddig lesz elérhető.

Bőrön tesztelve egyébként nem szólalt meg rajtam tökéletesen. A kifújás hatalmas élmény volt, de utána picit savanykás lett és mire a savanykás szakasz elmúlt és az alapjegyek belekezdtek volna, túl hamar elillant. Sajnos a bőrömről gyorsan eltűnnek az illatok. Ma viszont hajra fújtam néhányat, hogy megállapítsam, szórakozik-e velem vagy tényleg nem tartós. Nos, így már tökéletes. Kifinomult, egyszerre elegáns és erotikus töltetű, színtiszta csábítás. A Művésznő állítólag szerette a Bal a Versaillest, és annak a hangulatát, stílusát akarta megvalósítani, szerintem sikerült. Ritka, nem érzem senkin, mégis furcsán ismerős és otthonos. Fel kell öltözni hozzá, mert csak elegáns öltözethez illik. Egyébként valamiért a Vol de Nuit jut róla eszembe... egymás mellett tesztelve viszont talán nem hasonlítanának.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 19.

Wildcat75

2015. november 18.

...És én Wildcat75 nagyon örülök, hogy sikerült valakinek szebbé tenni a napját.:)
/Tudom, és-sel nem kezdünk mondatot..:)/
Szeretem az aldehides, nehéz illatokat, de ez a parfüm valósággal fojtogatott, fejfájást okozott gyanítom, hogy a gyöngyvirág volt a bűnös. Több esélyt is adtam neki, de sajnos beláttam, hogy ez nem az én illatom..:(
Az biztos, hogy nem a mai trendi vattacukros egyenillat, kell hozzá az érettség és az elegancia, 35 alatt én nem ajánlanám senkinek.
Az üvege nagyon szép, tényleg illik Elizabeth Taylorhoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 18.

/Tudom, és-sel nem kezdünk mondatot..:)/
Az üvege nagyon szép, tényleg illik Elizabeth Taylorhoz.

krémparádé

2015. november 18.

Ó, emlékek, emlékek! : ) Mikor a nagyiék egy teletasi parfümmintát hoztak Kanadából a '90-es évek közepén, én az összes közül őt választottam. Biztos vagyok benne, hogy a szép arany-kék csomagolás is közrejátszott és benne a művésznő szépen sminkelt pofija, de az illat is tetszett, kislányként agyonszagolgattam. Az idő elhomályosította, pontosan milyen is volt, de tudom, hogy légiesnek, nőisesnek tartottam. Az emlékeknek is szólóan 4*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 18.

Piri11

2015. november 18.

Nagyon csodálkozom, hogy erről a csodáról még senki nem írt vélemény. Örülök, hogy én lehetek az első :)

Akkor kezdjük egy kis kiegészítéssel:
Fej: gardénia, gyöngyvirág, aldehidek, ylang-ylang, üröm, bergamott, koriander
Szív: méz, fűszer, pacsuli, szantálfa, heliotrop, cédrus, orrisz gyökérorrisz gyökérorrisz gyökér, jázmin, tubarózsa, rózsa
Alap: cibet, vanília, cédrus, szantálfa, pézsma, bőr, moha, kókusz, tömjén

A nyitása nagyon erős patika illat (már majdnem a szag kategóriáját súrolja), de gyorsan kb. fél perc alatt elillan. Az aldehidek tovább érezhetőek. Majd mély, balzsamos, finoman fűszeres, krémes illat bontakozik ki. Valami fenségesen finom. A pacsuli nagyon szépen muzsikál benne, érezni, hogy ott van, de nem tolakodóan. Leszáradáskor érezhetően ott van a rózsa, de olyan finoman és krémesen, mint a Dior Tendre Poisonban. Én azt az illatot is imádom.
Nagyon testes, mély karakteres és kerek illat, semmi nem lóg ki belőle. Én a cibet-et nem érzem, nincs macskapisi szagom tőle :)

Élettartama hosszú, egy fújás (szerintem nem is szabad többet) min. 6-8 órát érezni, szilázsa nagy. Így aki ezt az illatot használja, az nem marad észrevétlen.

A mai trendi (cukrozott t…ny) illatokon szocializálódott orrocskáknak ez az illat nyanyaszagú.

Részemről 100 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 18.

Akkor kezdjük egy kis kiegészítéssel:
Fej: gardénia, gyöngyvirág, aldehidek, ylang-ylang, üröm, bergamott, koriander