Emami

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szucslia, Módosítva: 2012. április 2.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Samponok

Tisztító és kondicionálás. Neem kivonatot és tiszta bergamott illóolajat tartalmaz, melyek együttesen egy tisztító és tápláló hatást eredményeznek, megfiatalítva a sérült haja, miközben hidratálják azt.

judit.krasznai

2012. november 24.

Az SLS tartalma ellenére a legjobb sampon, amit valaha használtam. A pantene által teljesen tönkretett, állandóan viszkető fejbőrömet hozta rendbe, és számtalanszor újravásároltam azóta az évek során.
Sokáig elég, én a flakon végét vízzel higítottam, és úgy is tökéletesen működik.
Egyetlen hátránya, hogy macerás beszerezni, mert viszonylag kevés helyen árulják.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 24.

Gyulladáscsökkentők: Azadirachta Indica (Neem) Oil

A neem olaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti.

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.