Kövess minket Instagramon is! :)


Erborian 7 Herbs Ajakradír Barnacukorral
Ár: | 5490 Ft | Kategória: | Ajakápolók | |||
Kiszerelés: | 7 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Marionnaud | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: karaibrahimgil, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. augusztus 28.
Ár: | 5490 Ft | |
Kiszerelés: | 7 ml | |
Lelőhely: | Marionnaud | |
Kategória: | Ajakápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Puhítja és gyengéden radírozza az ajkakat, eltávolítja az elhalt hámsejteket. Mindennapi használatra, smink elõkészítésére. Bőrgyógyászok által tesztelt.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Glycerin
h
0
0
,
Sucrose
h
,
PEG-32
,
Water / Aqua
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Polyglyceryl-10 Stearate
eu
,
Diglycerin
h
,
Theobroma Cacao (Cacao) Extract
,
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
a I h I gy
,
Polygonum Cuspidatum Root Extract
a
,
Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract
,
Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
eo I gy
,
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
a I eo I h I gy
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
gy
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract
,
Silica
,
Dextrin
,
Arginine
,
Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Ethylhexylglycerin
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló

Már egy tégelyt el is használtam, annyira imádom. Nagyon gazdaságos, kevés kell belőle, viszont a hatása egyszerűen csodálatos. Aki teheti próbálja ki, mert elvileg nem sokáig lehet kapni már :(


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, TocopherolGyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Sucrose, Diglycerin, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Butylene Glycol
Vitaminok: Tocopherol
Emolliensek: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Emulgeálószerek: Polyglyceryl-10 Stearate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol
Összetevők megmagyarázva
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
A sztearinsav észterének és Polyglyceryl-10-nek az elegye. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és emulgeáló hatású összetevő.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, oldószer, valamint segít a bőrben tartani a nedvességet. Az összetevő viszkózusabb, mint a sima glicerin, és a vízmegköző képessége is alacsonyabb, viszont a hatása hosszabb távú.
Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek) és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt.
Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.
Egy árvacsalánfélék családjába tartozó virágos növénynek, a bajkáli csucsóka gyökerének a kivonata. Kínában az 50 leggyakrabban használt gyógynövények közé tartozik, melyet több ezer év óta használnak. Szövet összehúzó, nyugtató, hidratáló összetevő.
Az édesgyökér gyökerének a kivonata. A CosIng besorolása szerint az édesgyökér-kivonat bőrvilágosító (pigmentfoltok elleni), gyulladáscsökkentő, nyugtató, bőrsimító és puhító összetevő.
A kínai teacserje nem fermentált változatának a kivonata, közkeletűbb néven zöldtea-kivonat. Jelentős mennyiségű szakirodalom támasztja alá a zöld teának, illetve a benne lévő aktív komponenseknek (EGCG és a zöld tea polifenolok, GTPPs) a számos kedvező hatását a bőrre. Kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő, rákellenes tulajdonsága is van. Különösen jól dokumentált a zöld tea napsugarak, illetve UVB károk elleni védő képessége. A kozmetikumokba kerülő zöld tea kivonat minősége nagyban eltérő lehet a benne lévő aktív komponensek (EGCG és polifenolok) mennyiségétől függően. (Forrás: Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery, Vol 27, 2008, Natural approaches to management of photoaging)
Az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő, a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
A szénhidrátok csoportjába tartozó, de kémiai szerkezetben a keményítőhöz hasonlító vegyület. Megtalálható a vérben, a növényi nedvekben, a kenyérhéjban és a sörben is. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, térfogatnövelő, sűrűség szabályozó anyag.
Az arginin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. Az arginin a kozmetikumokban elsősorban antioxidáns funkcióval bír valamint segít helyreállítani a látható bőrkárosodást.
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: 18-24
Már egy tégelyt el is használtam, annyira imádom. Nagyon gazdaságos, kevés kell belőle, viszont a hatása egyszerűen csodálatos. Aki teheti próbálja ki, mert elvileg nem sokáig lehet kapni már :(