Estée Lauder

Ár:   21 250 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 30.

Ár:   21 250 Ft
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Illatjegyek: narancsvirág, jácint, citrom, orchidea, lonc, jázmin, gardénia, szilvafa, hibiszkusz, ámbra.

Ár: 5/10 ml 2300/4000 Ft , Eladó: Currypie
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen a belvárosban, előre utalás után posta/foxpost

gyooongyi

2019. május 19.

Ő az egyik legkedvesebb illatom. Tavaly hűtlenek lettünk egymáshoz, nem viseltem magamon, émelyítőnek, túl édesnek éreztem. Talán a gyümölcsök erősebbé váltak rajtam… nem tudom, mi borult meg bennem.. de most újra gyönyörű. Ilyenkor tavasszal-kora nyáron szeretem. Mert pont olyan illata van, mint ami árad most mindenhonnan.. bimbózó virágok, buja földes zöld, pára.
És majdnem az első szerelmem. Amikor elkezdődött a illatmániám a természetes, friss virágos illatokat hajszoltam. Első felfedezettem a Pure white Linen volt és így az Estée Lauder ház lett az első kedvencem. Mégis sokára jutottam el a Beyond Paradise-hoz. Nem gondoltam, hogy bármi ügyem lenne egy trópusi illattal. Gyümölcsök, egzotikum… mmm, köszi nem. Aztán egyszer elolvastam a véleményeket a Fragnaticán… fehér virágok, zöld, erdő, varázslat… merthogy ilyenek a trópusi erdők néhol...hát én bizony pontosan erre vágytam. Sikerült beszerezni egy mintát és csak pislogtam, mi történik a karomon… erdő, gyönyörű fehér virágok nyíltak, zööööld… varázslat.
A minta után sikerült vadásznom egy régi, de bontatlan üveget. Az első fújás után biztos voltam benne, hogy romlott… kellett nekem hazárdírozni. Szúrós avarszag… de persze egész más egy 1 ml-s mintát kenegetni, mint fújni egy jó adagot…
ezt csak azért írom le, hogy tényleg legyetek türelmesek, ahogy Tamcsi írja…
mert aztán eltelt pár perc és kezdett előbújni az erdő mélye, a fehér virágok… levelekkel, szárral, harmatcseppekkel együt.
Végig gyönyörű friss és üde marad, talán az lehet a szilvafa a citrusokkal, ámbrával? A bogáncs jut mindig róla eszembe, fás, zöld, kicsit földes illat… és ezen tündökölnek a virágok, jácint, jázmin, lonc… Most kiragadtam pár jegyet, de igazából szépen egybesimul minden.
Két éve bontottam a koros üvegcsém és idén érzem, hogy már hamarabb halványul az illata, bár ugyanolyan gyönyörű. Hűvösben, sötétben tartom a tartalék üveggel együtt. Sikerült beszereznem még egy utolsót a szivárványosból... még egy minikét is;-) És most beköltöztek a hűtőbe, ahogy sokan ajánlottátok.
Meeert.. minden cseppje kincs.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 19.

ezt csak azért írom le, hogy tényleg legyetek türelmesek, ahogy Tamcsi írja…
Meeert.. minden cseppje kincs.

erika830104

2019. május 3.

Ha Paul Gauguin Tahitin töltött évei alatt készült festményei életre kelnének valószínűleg ilyen illatuk lenne 😊
Gauguin szeretett volna rálelni az Édenkertre,de mintegy közel 100 évet késett ő is!
Mindent leromboltak a misszionáriusok abból a kultúrából,így Gauguin egy elképzelt álomvilágot álmodott vászonra Tahitin.
Nekem ezt jelenti a Csodás Beyond Paradise 🌺💝🐬🐢🐠🦎🐋🦈🐍🐚🎋🌴🌺🌊🌊🌊

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 3.

Nekem ezt jelenti a Csodás Beyond Paradise 🌺💝🐬🐢🐠🦎🐋🦈🐍🐚🎋🌴🌺🌊🌊🌊

Nenuka

2018. november 10.

Szerelmem ez! Ez aztán 1 egyedi alkotás! Tényleg kevés ilyen van. Annyira... hú. Mennyei és egzotikus. És megosztó is. Olyan, mint egy gyerekkori ajakbalzsamom, ezt szerintem 1000ből 1 nő viseli maximum. Kicsit fanyar is, de inkább édeskés. És az üveg is csillagos jeles.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 10.

6vilag

2018. november 6.

Én erre mennyire vágytam! Folyton ezt illatoztam a drogériában és ott mindig tetszett. Egyszer aztán megrendeltem nyárra. Annyira vágytam rá, hogy nem zavart, hogy rajtam milyen sok ebben az évszakban, és amúgy sem illik hozzám. Aztán elhagytam egy nyaralás végén, de megtalálták és eljuttatták nekem. Tehát kétszer kellett vágynom rá, hogy enyém legyen.
De aztán csak egy nyári kaland volt. Sok, fülledt, rajtam harsány is volt (talán a nyár miatt?). Vagy a jázmin miatt (??), azt nem is nagyon szeretem.
A végét már nagyon nem szerettem magamon, aztán elmúlt a szerelem és többé nem vettem meg. Sajnos, hűvösebb időben nem is próbáltam, de valahogy már nem is nagyon érdekelt többé....de ha összefutnánk valahol, biztos újra próbálnám!
Azt viszont nagyon bánom, hogy az üvege már sincsen meg, pedig nagyon tetszett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 6.

Azt viszont nagyon bánom, hogy az üvege már sincsen meg, pedig nagyon tetszett.

KJB

2017. április 20.

Pont 13 éve használtam - különleges illatnak számított akkor - így ez volt az esküvői parfümöm, olyan trópusi, mindent bele illat...:)
Ma már nyilván mást választanék....de akkor tetszett!
A probléma vele, hogy nem egy tartós illat (EDT), pár óra múlva már újra kellett fújni, így gyorsan elfogyott.
Sajnos az ár/érték arány egyáltalán nem volt összhangban már akkor sem, úgyhogy nem vettem többet...(bár az üvege ma is szemet gyönyörködtető!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 20.

Ma már nyilván mást választanék....de akkor tetszett!

Tamcsi

2016. december 15.

Kb. 12 éve vettem az első üveggel. Azóta is az egyik kedvencem. Sajnálom, hogy sokaknak "nem jön át", de érdemes kísérletezni vele, mielőtt végleg leírná az ember. Én például télen, hidegben szeretem a leginkább. Nyáron nem fújnám magamra.
Rajtam a jázmin és a jácint érződik nagyon, mindkét virágnak nagy rajongója vagyok, lehet sőt biztos, hogy ezért is szeretem annyira !:)
Tartóssága EL- hoz méltó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 15.

Tartóssága EL- hoz méltó.

kicsiliba

2016. június 21.

De szerettem!Emlékszem, mikor először illatoltam meg,azt mondtam végre eltalálták a trópusi-parfüm illatot!Nem is,inkább édeni!Viszont,annak ellenére,hogy gondosan,fénytől és melegtől óvott helyen tartottam elképesztő hamar megromlott!Talán ez az,amit sokan rovarírtó szagnak mondanak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 21.

csikosmatyas

2016. május 14.

Az én ízlésemnek túl keserű. Kicsit olyan "Legyek ura" érzés.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 14.

Az én ízlésemnek túl keserű. Kicsit olyan "Legyek ura" érzés.

narcozia

2016. május 10.

Meglep, hogy mennyire megosztó ez a parfüm! Nekem a Beyond Paradise egy régóta áhított kedvenc, amit ma végre sikerült megszereznem. Valószínűleg különösen jól illik a bőröm kémiájához, mert semmit nem érzek abból a rovarirtó jellegből, amit sokan emlegetnek. Töménynek és fullasztónak sem tartom, sőt, kicsit túl enyhe rajtam, de ez az én bőröm sajátossága, szerencsétlenségemre szinte minden hamar elillan rólam.
Viszont maga az illat gyönyörű és sikerül felidéznie pontosan azt a trópusi, édeni hangulatot, ami szerintem a cél lehetett a megalkotásakor. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy ezt kivételesen nem kókusz, vanília és a szokásos édes összetevők felhasználásával érték el, mint olyan gyakran hasonló koncepciók esetén, hanem a Karib-tenger vidékére és a csendes-óceáni szigetekre annyira jellemző fehér virágokkal. Elsőre csak az imént említett fehér virágokat tudom beazonosítani, főleg a narancsvirágot, loncot és jázmint. A gardénia lehetne erőteljesebb! Az egyik kedvenc virágom és sajnos nincsen még a gyűjteményemben igazi gardéniás illat. A jácintot pedig akármennyire is keresem, egyszerűen nem találom, pedig szinte minden értékelés kiemeli a jelenlétét. De még nem adom fel, hátha egyszer csak nekem is megmutatja magát :) Elvileg a virágok a szívjegyek, a gyümölcsök pedig a fejjegyek, de nálam mintha felcserélődött volna a kettő, nagyjából egy órával a fújás után véltem felfedezni a citrusos tónusokat. Valami lágy, friss, szinte sós illatot is érzek ilyenkor, amit nem tudtam beazonosítani eddig, de nagyon emlékeztet az óceánra és a nyárra. Az ámbrás, fás leszáradás szintén kellemes és halványan ki tudtam venni a hibiszkuszt is, aminek köszönhetően még ebben a fázisban is megmarad az egzotikus hangulat.
Nagyon szeretem a trópusi témájú parfümöket, akár édesek, akár virágosak, akár gyümölcsösek, úgyhogy kicsit elfogult vagyok a Beyond Paradise-al is. Sajnálom, hogy olyan sokakon nem működik és nem érezhetik ennek a kompozíciónak a szépségét, mivel szerintem egy kivételes érzékenységgel megalkotott parfümről van szó. Most tavasszal is nagyon szép, még ebben az esős időben is, de alig várom, hogy nyáron is kipróbálhassam végre!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 10.

Piri11

2016. január 30.

Ohhh, jajjjjj. Egy minikét kaptam belőle ajándékba. Sajnos ő valami borzalom, még kifújás után kb. fél percig azt hittem, hogy valami finom kis virágillat, ami gyorsan átcsapott valami légyirtó/molyirtó illatba. Semmi szép nincs benne, pedig eddig az összes általam kipróbált E.L. illat nagyon finom volt. Ó, de egy b...m vagyok, hogy én ezt most este fújtam magamra :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 30.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Lyral, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Alcohol, Citral, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol