Kövess minket Instagramon is! :)


Estée Lauder Hydrationist Maximum Moisture Creme Normál/Kombinált Bőrre
Ár: | 18 600 Ft | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |||
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: gaimanna, Módosítva: 2018. április 9.
Ár: | 18 600 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Intenzív hidratáló, melynek használatával a bőr egész napra elegendő nedvességhez jut, így puhává, selymesen simává válik. A folyamatos intenzív hidratálás hatására, a bőr megerősödik, így ellenállóbbá válik az idő előtti öregedés jeleinek megjelenésével szemben.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Biosaccharide Gum-1
h
,
Propylene Glycol Dicaprate
eo
,
Trehalose
h
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake
,
Cocos Nucifera (Coconut) Oil
eo
4
,
Polysorbate-80
ti I eu
0
0
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Phenyl Trimethicone
szil
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Linolenic Acid
eo
,
Adenosine Phosphate
,
Linoleic Acid
eo
,
7-Dehydrocholesterol (Provitamin D3)
,
Acetyl Carnitine Hcl
,
Cyclodextrin
,
Atelocollagen
h
,
Silica
,
Chitosan
,
Sphingolipids
eo
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Dextrin
,
Nordihydroguaiaretic Acid
a
,
Carbomer
,
Acrylamide / Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer
,
Zea Mays (Corn) Oil
eo I eu
3
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese Chloride
a
,
Silica Dimethyl Silylate
eo
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Eleinte csak esti krémnek használtam, de egyre többször nyúlok érte reggel is, főleg, hogy jön az őszi-téli időszak (a másik EL krém, amit ezzel együtt vettem meg, nem vált be). Nagyszerűen hidratál és nem fényesedik ki tőle a bőröm sem. Könnyed, jól beszívódó, kellemes illatú krém. Sajnos magas az ára, és biztos vagyok benne, hogy van hasonló tudású krém elérhetőbb áron.



Eleinte csak esti krémnek használtam, de egyre többször nyúlok érte reggel is, főleg, hogy jön az őszi-téli időszak (a másik EL krém, amit ezzel együtt vettem meg, nem vált be). Nagyszerűen hidratál és nem fényesedik ki tőle a bőröm sem. Könnyed, jól beszívódó, kellemes illatú krém. Sajnos magas az ára, és biztos vagyok benne, hogy van hasonló tudású krém elérhetőbb áron.


Én használtam ezt a krémet, istenien könnyű és maximálisan hidratálja a bőrt. Gondolkodom , hogy újraveszem, mert nagyon hatásos krém :)


Én használtam ezt a krémet, istenien könnyű és maximálisan hidratálja a bőrt. Gondolkodom , hogy újraveszem, mert nagyon hatásos krém :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Nordihydroguaiaretic Acid, Ethylbisiminomethylguaiacol Manganese ChlorideHidratálók: Biosaccharide Gum-1, Trehalose, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Atelocollagen, Caprylyl Glycol
Alkoholok: Stearyl Alcohol
Emolliensek: Propylene Glycol Dicaprate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Sphingolipids, Caprylyl Glycol, Zea Mays (Corn) Oil, Stearyl Alcohol, Silica Dimethyl Silylate
Emulgeálószerek: Polysorbate-80, Zea Mays (Corn) Oil, Stearyl Alcohol
Szilikonok: Phenyl Trimethicone
Tisztítószerek: Polysorbate-80, Stearyl Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
Fukózban gazdag poliszaharid (nagy molekulájú szénhidrát), melyet növényekből állítanak elő. A bőrön felületi hártyát képez, mely képes megkötni a vizet, így remek hidratáló a stratum corneum (bőr legfelső rétege) számára. Puha, nem zsíros érzetet hagy maga után a bőrön. Fukóz (cukorféle) tartalma révén pedig állítólag még nyugtató, allergiaellenes hatása is van.
Bőrpuhító (emollient), melyet könnyű állagú hidratálókban használnak leggyakrabban.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Térfogatnövelő segédanyag.
Kókuszolaj, melyet emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. Viszonylag magas a komedogén indexe (5-ből 4-es), így a pattanásokra hajlamos bőrűeknek érdemes kerülni.
A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant). Az élelmiszeriparban is használt 0,5%-nál kisebb koncentrációban.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Szilikon féle, mely a dimethicone-nál szárazabb utóérzetet hagy maga után. A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló anyag. Habzásgátló tulajdonsága is van, vagyis megakadályozza, hogy a krém habozzon ha rázzák.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Népszerűbb néven omega-3 zsírsav, melyet emolliens, gyulladáscsökkentő és a bőr immunrendszerét szabályozó összetevőként használnak a kozmetikumokban. Ezenkívül elősegíti a bőr természetes védőrétegének fenntartását, és nyugtató hatása is van. Az omega-3 zsírsav leggazdagabb növényi forrása chia mag olaj, illetve a lenmagolaj. További infó itt.
Nukleotid (DNS, RNS lánc szerkezeti egysége), mely fontos szerepet játszik a sejtek energiaellátásában. Három formája létezik: tri-, di- és monofoszfát. Paula Begoun szerint bár az adenosine foszfátnak a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatások még gyerekcipőben járnak, már most is ígéretes sejt kommunikáló(bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre bíztató) és gyulladáscsökkentő összetevőnek látszik.
Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is. Részletesebb infó az INCIDecoderen.
L-carnitine. Paula Begoun szerint állatkísérletek arra utalnak, hogy szájon át bevéve antioxidáns tulajdonsága van az összetevőnek, azt azonban nem igazán tudni, a bőrön alkalmazva milyen előnye van. Talán antioxidáns, a CosIng minden esetre bőrjavító összetevőnek sorolja be.
Kelátképző segédanyag, amely a krémben a víz révén jelenlévő fém ionokkal reakcióba lép és semlegesíti azokat, vagyis a krémet stabilizáló funkciója van.
Az atelocollagen a kollagén egy formája, mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát az atelocollagén (és más kollagén félék is) nem mások, mint sima hidratáló összetevők.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
A szénhidrátok csoportjába tartozó, de kémiai szerkezetben a keményítőhöz hasonlító vegyület. Megtalálható a vérben, a növényi nedvekben, a kenyérhéjban és a sörben is. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, térfogatnövelő, sűrűség szabályozó anyag.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.
Kukorica olaj. A többi természetes növényi olajhoz hasonlóan bőrpuhító, emollient olaj. A CosIng besorolása szerint azon túl, hogy emollient a kukorica olaj még bőr- és hajkondícionáló, emulgeálószer, oldószer, felület aktív anyag és elektromos töltődést megakadályozó anyag. Bőr és hajápoló termékeknek is gyakori összetevője.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Más néven EUK-134, egy antioxidáns molekula, ami a bőrben lévő két antioxidáns enzim, a SOD és a catalase hatását utánozza. Különlegessége, hogy "önmegújuló" antioxidáns, vagyis nem használódik el a semlegesítési folyamatban, mint a nem enzim típusú, "sima" antioxidánsok. A molekulával kapcsolatban főleg az Estee Lauder készített kutatásokat, amik alapján az összetevő szuperül védi a bőrt az UVB okozta károktól. Az EUK-134-et az érzékeny bőr is jól tolerálja. Részletesebb információ INCIDecoderen.
Csomósodást megakadályozó (anticaking), sűrűség szabályozó, térfogatnövelő és bőr puhító (emollient) szilícium dioxid származék.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.