Estée Lauder

Ár:   9710 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tenshi_ligth, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 11.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Fás illat
Meleg, ragyogó, nőies. Minden nőn egy kicsit más. Olvasztott fák és ámbra alkotta gazdag szívét atmoszférikus virágok illata lengi körül, bors és méz teszi melegebbé.

Ár: 19.000 Ft , Eladó: Szvika
Állapot: Egyszer próbált! 50/50, Helyszín: Siófok, fizetés: Banki előre utalás után, foxpost csomagautomatába, de egyeztetés esetén más szállítási mód is szóba jöhet.
Ár: 3000 Ft/ 5ml , Eladó: Donovanna
Állapot: 5 ml dekant, Helyszín: Budapest XIV., fizetés: személyes átvétel, postázás, csere

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Szvika

2023. október 22.

Gondoltam, hogy meglepem magam ezzel a kis csodával. A vélemények alapján rendeltem és nagyon vártam már, hogy megérkezzen annak alapján, amit többen írtatok róla. Magamra fújva kicsit elbizonytalanodtam. Nagyon tartós, de nem az a típusú illat, amiket általában használok. Nem tudnám semmihez sem hasonlítani, én egyedinek tartom. Órák elteltével is figyeltem milyen rajtam az illat, de úgy éreztem, hogy nekem sajnos nem áll jól. Ezért fájó szívvel megválok tőle.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 22.

bananahammock

2023. július 6.

Számomra all time favourite illat! Mind közül a legrégebbi töretlen szerelmem.

Amikor ezt viselem, úgy érzem, nem illatom lesz tőle, hanem aurám. Egy bársonyos, meleg, gazdag krém von be, ölel körbe, és simogat egész nap.
És az év minden napján! Igen, ez a parfüm minden évszakban működik és mindegyik sajátosságaira rímel.
Idéznék egy kedves eladótól, aki nem tudta, hogy régről ismerem a parfümöt, és akinél szebben én sem tudnám megfogalmazni, mit nyújt a Sensuous hűvös időben: "Ő nem feltétlenül egy ajtóberúgós-csíkhúzós illat, inkább olyan, mint egy képzeletbeli kasmír pulcsi, ami megmelenget minden szippantásnál, amolyan otthonérzet-generátor."

Melegben, nyáron pedig számomra ez A naptejillat, nem a Bronze Goddess. És itt azokra az időkre gondolok, amikor ha naptejről volt szó, bizony a klasszikus Niveát vettük meg, mert még normális áron volt, és nem volt temérdek olcsóbb - kevésbé gazdag és finom - konkurense.

A különbséget a hűvös és meleg időben való viselkedésében talán abban lehet tettenérni, hogy előbbi esetben tisztábbak, utóbbiban picit fülledtebbek az akkordok, plusz a szillázsa is nagyobb nyáron.

Hogy nem annyira népszerű és trendi, az pedig mégegy plusz pont nálam az öt fölé, csak legyen elérhető a jövőben is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 6.

Számomra all time favourite illat! Mind közül a legrégebbi töretlen szerelmem.

Kamea

2023. április 27.

2023. 04. 27. Kb. 10 ml-nyi üveges maradékot vettem belőle. Nem érzem fásnak magamon. A mézet se találom benne. Viszont a Givenchy Organzához nagyon hasonló. Azt azonban teltebbnek érzem ennél és annak az üvege is szebb. Valaki azt írta, hogy irodai komfortillat. Én is annak titulálom. Finom érzékkel vannak adagolva benne az összetevők: szelídséget, nyugalmat, kiegyensúlyozottságot sugallnak. Hát melyik főnöknek ne lenne az álma egy ilyen kolléganő?! :)
u. i.: Egy alkalommal a leszáradásában – meglepő módon – a Chanel N19 egyik fázisa is előbújt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 27.

egyboszorka2.0

2022. november 12.

Az elegánsan szexi kategória egyik igazi jeles képviselője. Lehet ezt így is, nem feltétlenül csak kipakolós- csücsörítős, műszempillás vastag vakolattal, bár ez ugye sokban függ a kortól és a célszemélytől is. Tapasztalatom szerint ez a parfüm a "kimondottan jó egzisztenciával rendelkező, komolyabb, elegáns", úgymond női szemmel nézve igencsak magas kategóriába tartozó férfiaknak jön be (az ennek a látszatát kelteni akaró ifjoncok inkább az előbb említett műszempillás kategória versenyzőit kapják ki - rövid távra legalábbis...). Mézes magnólia - liliom páros, kicsit kókuszos ylang- ylang beütéssel, ez utóbbitól lesz egy picit fülledt érzetű, míg a szantál- bors duó teszi picit távolságtartóvá, fássá. Nagyon tartós, hatalmas szillázsú, kitűnő minőségű parfüm, érettebb, komolyabb illat mindenképpen, illetve szerintem komondottan egyedi, szignatúra kategória lehet, nem tömegillat kategória, a jelenlegi ízlést legalábbis nem szolgálja ki.

A lényeg pedig, amiért ezt a véleményt írtam, az az, hogy egy időben nem/vagy aranyáron volt csak beszerezhető. Nos, megjelet az E. L. honlapján, rendelhető az 50 ml- es kiszerelés, 30 400 forint, és a hétvégén van rá 20%- os Joy kedvezmény (egy webáruházban is láttam amúgy, de ott 10 ezer forinttal drágább). Szóval aki hiányolta őt, most pótolhatja.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. november 12.

Andi007

Korcsoport: >54
2022. július 2.

Imádom az illatát, kevés kell belőle. Nagyon elegáns.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. július 2.

Imádom az illatát, kevés kell belőle. Nagyon elegáns.

canaille

2021. február 23.

Nagyon szeretem. Az én orromnak első szaglára nagyon hasonlít az Chanel Allure-hoz, csak ez leszáradás után "fagyantásabb". :) Régebben kétszer is újravettem, most itt KM-en vettem meg belőle egy példányt és fedeztem fel magamnak újra. Rajtam egyébként tartós is, reggel felfújom és nap végén is érzem (nyilván halványabban, de felismerhetően).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 23.

Lin

2020. december 18.

Amennyire vágytam rá, annyira nem passzol az én bőrömhöz. Rajtam az elejen nagyon erőteljes mézes, aztan szépen lassan szétesik az illata, olyan savanyú lesz......lehet a bors miatt??? Nem tudom..... iskolapéldája lehet, hogy egy parfüm nem mindenkin lesz szép, ratam cseppet sem az. Pedig máson tetszik, a 2 csillag a bőrömön kialakult katyvasznak szól☹️

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 18.

Yeticica

2020. július 23.

Up: visszaszivom, hogy nincs szilazsa! Még a télen fujtam magamra vagy 4 fuffantast, es konkretan szedelegtem egész délelőtt!

hhh ahhhh!
Sok ertelmeset nem tudok kinyoszorogni meg magambol....
o lett az en “beérkeztem” illatom. 40 evesen, tobb evnyi kutatas utan vegre megtalaltam azt a krem-illatot, ami az en boromlel valami fenomenalis, egyedi, es isteni illatot alkot. Egy ideje tapogatoztam mar a szantalos illatok fele, de Adam Levine tul edes es szuros, Guerlainek samsaraja tul savankas lett rajtam, a tobbi illatban mind volt mandula a szantal mellett, ami rajtam nem mukodik.
A nude nagyon nem tetszett magamon, a noir isteni de tul edes es divas nekem hetkoznapokra, ellenben Ő.....
kremes-mezes-szantal, elhiszem, hogy viragok is vannak benne de en erezni oket nem nagyon birom... az uveges peldanyom mar nem mai darab, 2015-os (nem tudom mikori bontasu, en most kezdtem el hasznalni a tele uveget), lehet ez az oka. De nagyon jol van igy, ahogy van.
Locsolom magamra boszen, mert elegge intim illatfelhicskeje van, ellenben bitang tartos.
Nekem most ez egy igazi csoda!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 23.

hhh ahhhh!
Sok ertelmeset nem tudok kinyoszorogni meg magambol....
Nekem most ez egy igazi csoda!

jazmera

2019. november 8.

Érdekes, hogy egy parfümnek mennyi "arca" van, mennyire bőrfüggő mind.
hozzászólások és az illatjegyek alapján rendeltem belőle mintát.
Rajtam olyan semmilyen. Abszolút nem tartós, egy finom kis visszafogott irodabarát illat. Egy parfümöt mindig többször próbálok és mindig bőrre.
Semmi mélysége nincs, egy átlagos kis fás-virágos katalógusillat rajtam. Nem húzom le, mert tényleg jó kis illat, de valahogy nem jött át... :-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 8.

Érdekes, hogy egy parfümnek mennyi "arca" van, mennyire bőrfüggő mind.
hozzászólások és az illatjegyek alapján rendeltem belőle mintát.

lovemiyu

2019. október 29.

Sajnos egyáltalán nem vagyunk kompatibilisek, rajtam férfi parfüm illatú lesz és nem igazán akar bepuhulni, teljesen olyan, mint a párom illata, azt hiszem valamelyik Hugo Boss-t használja. :-O Talán majd egyszer... addig felkerül eladásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 29.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hydroxycitronellal, Eugenol, Geraniol, Isoeugenol, Benzyl Benzoate, Coumarin, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Benzyl Cinnamate
Színezékek: Carmine / CI 75470, CI 42090, Yellow 5 Lake / CI 19140

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.