Best of Beauty 2019

Estée Lauder

Ár:   12990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kodi, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. június 10.

Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

A White Linent Sophia Grojsman alkotta 1978-ban.

Aldehidek, virágok, fák, ámbra és pézsma intenzív illatharmóniája jellemzi. A tiszta fehér vászon illata, ahogy szárad a napon, a hűvös eleganciáját fehér virágok és zöld jegyek adják. A White Linen a  virágos-aldehides illatcsaládba tartozik. Fejjegyei a bolgár rózsa, jázmin, szívjegyei az írisz, viola, vetiver és tölgymoha alapon.

Ár: 10.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 50 ml, Helyszín: Budapest (Lásd: a leírásban), fizetés: Posta, foxpost, személyes átvétel
budaibanyek

2019. június 8.

Ezen a héten próbáltam ki a Mammutban az Estée Lauder márkaüzletben a parfümöt. Nagyon sokszor tettem már vele próbát, hol a Douglasban, hol máshol... Még sosem vettem meg. Pedig tartós, de mégsem... Valami visszatart. Régi nagy vágyam ez az illat, de nem passzolunk. Régies illatvilág, ez tény. Nem is jön velem szembe az utcán. Nem fogom megvenni. Pedig olyan gyönyörű a reklámja is a régi újságokban. Este 6-kor próbáltam a csuklómon és éjfélkor még érezni lehetett, de már csak gyengén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 8.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2018. szeptember 27.

Update: Marcsi66 Mesterműnek jellemezte, aztán láthatjuk, hogy kap itt hideget-meleget. Marcsi66 pedig tőlem biztosan kap egy lájkot.
Nincs abban semmi rossz, hogy ennyire eltér az ízlésünk. Sőt. Ez így van rendben. Csak ne gondoljuk azt, hogy a mi ízlésünk a tuti, mert miért is lenne így?
A lányomnak ami kedvence, nekem annyira nem jön be, és ez fordítva is igaz. És akkor mi is van? Ételben sem szereti mindenki a rántott húst...

Én most újravettem és újra lelkes vagyok tőle. Olyan régen használtam, hogy le sem merem írni. Ilyen tartósság szinte nem is létezik!. Reggel 8-kor fújtam magamra, most este 9 elmúlt és nagyon kellemesen, de határozottan érzem még most is. Egyik legtartósabb illat, amivel valaha is találkoztam, pedig már van némi tapasztalatom. Az biztos, hogy a mai trendből kilóg, nincs benne émelygős édesség, csak egy különleges, egyedi illat, ami egész nap elkísér.
Mondhatni megosztónak,mint látjuk is, van aki ki nem állhatja, és vagyunk, akik a másik oldalt képviseljük.
Szerintem ősztől tavaszig nagyon jól viselhető, és biztosan nem fogod minden második nőtársadon érezni, már amennyire ez is számít. Nekem biztosan.

2017.augusztus 21.Kifinomul, tartós illat, sokáig nagy kedvencem volt. Az aldehid miatt, ami az elegáns parfümök egyik összetevője (pl. Chanel No.5.), sokan nem szeretik és szlengben "nyanyásnak" titulálják. És ehhez jön még a bolgár rózsa, amit szintén sokan elutasítanak. Innentől pedig le is szűkül a kör, akik ezt az illatot kedveljük. Az EL "szerencséjére" azért maradtunk jónéhányan.
Akkor lennénk pontosak, ha minden 2011 előtt kiadott illatnál jeleznénk, hogy még a régi, változtatásokat megelőző, vagy már az új összetevős illatot véleményezzük. Valószínű, hogy a tölgymoha, ami az új előírás szerint allergén lehet, ezt a parfümöt sem hagyta érintetlenül.
Az én véleményem a régi, eredeti összetevős parfümnek szól és vállalom, hogy az nekem a mai napig is tetszik.
A 2011 után kiadottat viszont nem ismerem, így nem is tudom, hogy az EL az összetevőket az új ajánlásra változtatta-e, vagy sem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. szeptember 27.

dalma92

2018. július 14.

Minden előttem szólóval egyet értek, azokéval, akik szerint büdös, és azokéval is, akik szerint meg nem büdös. :D
Ami miatt soha nem viselném, az az a hihetetlen mennyiségű, hovatovább BRUTÁLIS aldehidmennyiség, amivel indít. Én azt hittem a Van Cleef Arpels First a mindennek a teteje, ha aldehidről van szó. De neeem.
Szóval szókimondóan: tényleg rettentő büdösen indít, nem hinné az ember, hogy mivé fog válni később. Csakhogy addig rémisztő egy jelenség.
Ezek után egy tiszta, de retro mosószer illattá alakul. Sajnos, ez a része sem annyira vonzó, hogy elviseljem érte az elsö fél órát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 14.

GNóri

2017. november 30.

Ó igen, ez minden, amit nyárra kerestem! Fehér, tiszta, kicsit fanyar, szappanos, aldehides illat. A sokak által nyanyásnak titulált aldehidesség (amit egyébként én kifejezetten szeretek benne) egy idő után csillapodik, így nem szabad a kifújáskor érzett erősségétől megijedni, és ez alapján elítélni. Érdekes, hogy az illatjegyei régimódiak, mégis a modern elegancia jut eszembe erről a parfümről. Ajánlom minden sorstársnak, aki nem találja helyét a nyári citrusos limonádék kínálatában.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 30.

googles

2017. október 12.

Nagyágyú és nagy klasszikus. Újítás volt, amikor megszületett. Aldehides és "fehér" illat, ami nálam Teint de Neige és Chanel 5-ös rokonná teszi.
Ettől függetlenül nekem nem kedvencem, mondhatni egyáltalán nem jön be. Elavultnak érzem, míg pld. a Chanel illatoknál az a benyomásom, hogy örök klasszikusok tudtak maradni. Ez nekem egy nagy nem. 2 pont a történelmi jelentősége miatt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 12.

zimmbo

2017. augusztus 23.

Régóta megvan már a kis mintám, de féltve őrzöm. Nyáron a nagy melegben eszembe sem jutott elővenni. De ma kora reggel egy picit megcsapott az "ősz szele", és tudtam, hogy eljött az ő ideje. Persze lehet napközben megint nagyon meleg lesz, de nem érdekel, már nagyon kívántam. Farmer, póló, blézer, és egy fuvallat WL az egész napomat megkoronázza. Rajtam nem nyanyás, legalábbis én nem érzem annak, hanem egy kis benzinszag keveredik a frissen mosott vászon ágyneművel, avar, rózsa és ámbra. Egyszerűen imádom! Imádom, hogy folyton tartogat meglepetéseket, de egész nap körbeölel. Persze ő (sem) a párom és a fiam kedvence rajtam, de nem érdekel. Én így lázadok! ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 23.

Balkis

2017. augusztus 21.

Ismertem a 2011 előtti és az azutáni változatot is. Nagyon nagy a különbség. Régen ajándékba kaptam (mindjárt két nagy üveggel), és első kifújáskor majdnem elmentem tusolni - az aldehidet én már-már beszáradt ammóniának éreztem :-) Szerencsére győzött a lustaság, és egy óra múlva valami isteni, raffinált, kesernyés "felhanggal" megbolondított, friss, citromos-virágos illatként kezdett működni a bőrömön. Teljesen beleszerettem. Idén szintén ajándéka kaptam és azt hittem, valami tévedés történt... A fejillat büdössége eltűnt, sokkal egyenletesebben bontakozik ki egy lényegesen más illat, mint korábban. Egy finom, drága szappanhoz tudnám hasonlítani. Azt a friss, citromos vagy fréziás jelleget nagyon hiányolom, de egy korrekt termék, nem a legfiatalabbaknak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 21.

mariann33

2017. július 16.

Nem bonyolítanám túl,ez egy bűzbomba!
Egyszerűen büdös,nincs mit ragozni.
Érthetetlen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 16.

Nem bonyolítanám túl,ez egy bűzbomba!
Egyszerűen büdös,nincs mit ragozni.
Érthetetlen.

Marcsi66

2017. január 22.

Eljárt felette az idő,mégis itt van,,,mert az igazi Nőnek nincs kora!!!! Valóban érezhető h retro,az a " nyanya illat " piszkosul átvágja az embert,na de ez csak néhány percig tart,,,nagyon sok a virág kifújásnál,ezután komoly változás,az aldehides vonal töri meg az unalmat,magával hozza,a fás-zöldes jegyeket,
Édesbe hajló,hűs CSODA,,,de ha magamra fújom,melegség járja át a szívemet,nagyon szeretem öt,,,szépség vegyítve öntudattal,páratlan ízléssel kb.
Mestemű

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 22.

Mestemű

eperjeske

Korcsoport: >54
2016. december 20.

Most valahogy megláttam itt a fotót, és eszembe jutott, hogy régen kaptam valakitől egy ilyet ajándékba. Nem kellett volna! Évekig kerülgettem, ide-oda rakosgattam, megszagolni csak néha mertem, mert rosszul lettem a szagától! A végén egy húsvét előtt odaadtam a szomszéd fiúnak, hogy ezzel menjen locsolkodni. Szegény lányok!
Egyszerűen nem is értem, hogy mi a magyarázat rá! Ennyire más az amerikai ízlés? Vagy mi az oka, hogy egy világcég ilyen borzalmat gyárt?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. december 20.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Isoeugenol, Benzyl Salicylate, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Farnesol, Citral
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.