Etat Libre d'Orange

Ár:   20 900 Ft és 36 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Cherry Garden   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Verona5, Módosítva: 2020. június 26.

Ár:   20 900 Ft és 36 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Cherry Garden

Megjelenés éve: 2006

Illatjegyek: rózsa, ibolya, bőr, gyöngyvirág, mandarin, gyömbér, rizspor, ámbra, állati jegyek

Ár: 5 ml / 10 ml 1.800 Ft / 3.500 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra

Parfuwoman

2020. június 24.

Mikor először teszteltem a Putaint,akkor olvastam Pajzs érzékletes ,képekben gazdag véleményét és azonnal beleszerettem ebbe az illatba !
Szexi,púderes nyitás ,de nem az a hintőporos,hanem az Ibolya púderessége viszi a szólamot . Hordoz valami történelmi,vintage jelleget,de korántsem régimódi .Leszáradáskor rajtam nagyon hajaz az Initio Psychedelic love -jára. Mindeközben végig érződik egyfajta pimasz frissesség.( gyömbér vagy mandarin?)
Hm,szóval nem feltétlen egy munkába járós illat... Nagyon szexi,de olyan felnőttesen,kiforottan az.
Azóta a polcomon csücsül és várja az őszt...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 24.

Azóta a polcomon csücsül és várja az őszt...

emb1p3

2019. szeptember 9.

A True Lust testvére, az igaz, de ebben a kompozícióban szerintem sokkal szebben el van simítva az ibolya. Tényleg olyan klasszikus, hebencs, álmodozó, lomha, hiú nőiesség-illat. Egyből az jut eszembe, ahogy Füst Milán hőse, a szárazföldön esetlen tengerész írja a feleségéről - akit tulajdonképpen véletlenül vett el, mert ideje volt a nősülésnek, és egyáltalán nem érti, mi történik, amikor beleszeret -, hogy milyen különösen bódító az a sok furcsa pipere, amivel kenegeti és púderezi magát a kis törékeny nő, és hogy a tengeren, a legnagyobb vihar közepén is beleborzong, ha eszébe jut az a rejtélyes kavalkád a fésülködő asztalon. Tényleg ilyen megfoghatatlanságot sugall a Putain des palaces, és a púder alatt bőven érzem, főleg a szívillatban, az izgalomtól kimelegedett-megizzadt nő testének vonzó illatát megfogalmazó pézsmát (ennek valamilyen szintetikus helyettesítőjét jelölik minden bizonnyal az állati jegyek). Az egyik legjobb ELDO összességében, de ahhoz túl fárasztónak találom, hogy rendszeresen hordjam, ennek főleg az lehet az oka, hogy nem igazán modern illat, semmilyen értelemben, számomra az általa megtestesített nőiesség kényelmetlen, valahogy a Karinthy-féle sztereotíp nemi szerep-humor ("Hogy érthetnék meg egymást? Hisz mind a kettő mást akar - a férfi nőt - a nő férfit.") hangulatát hordozza. Tényleg kell hozzá egy csipkefehérnemű-attitűd, én meg az a lány vagyok, aki 5 darabos csomagban kapható pamutbugyit hord. De azért nagyon szép, nem bánom, hogy van itthon egy fújósnyi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 9.

Pajzs

2019. szeptember 8.

A fehérneműje mindig jó minőségű, tökéletesen szabott luxusdarab – erre mindig figyel, most már ösztönösen –, ahogy ez a fekete csipke- és selyemcsoda is, amiben leült a tükrös asztala elé, ahol kaotikus rendben sorakoznak a kozmetikumai a néhol foltos, rózsaszín terítőn (egyszer felborította a cseresznye ízesítésű köhögés elleni szirupot, aminek egyébként az üres üvege még ott áll az ecsetek mellett, hozzáragadva az ezüstszínű tálcához): egy repedt fedelű porcelántartóban púder, ibolyás illatú rúzsok, némelyik avas, de lusta őket átválogatni, és kidobni; puha, hajszálakkal teli kefe, egy agyonhasznált vörös körömlakk meg az utánpótlása, egy metszett üvegtálkában bizsuk, a tükör egyik oldalán egy csokor száraz rózsa, sárga nyakkendővel átkötve. A lábán kócos pomponnal díszített papucsot hintáztat készülődés közben, és a köntöse folyton lecsúszik a bal válláról, de pont ezért nem vesződik vele. A könyökével arrébb löki a papírdobozba csomagolt currys húst, aminek délben állt neki, és amit az a cuki fiú hozott ki, és már hamarosan esteledik, de hát elfeledkezett róla. Van ez így. Hova is tette a pirosítóecsetet? Ja, megvan, elbújt a lila harisnyatartó alatt, amit tegnap csak úgy rádobott az asztalra.
– Jó ég, ki kéne mosni... – fújja meg az ecset fejét.
Majd holnap, most jó lesz. Egy ideig simogatja vele az arccsontját, mert szereti érezni a sörtéket a bőrén, olyan megnyugtató. Na, nem mintha ideges lenne.
Beleiszik gyömbéres italba, amit még az ebédhez rendelt, aztán csücsöríti a száját, miközben rúzsozza magát a szerinte legtökéletesebb neonpiros rúzzsal.
– Szebb lettem? – kérdi a tükörképétől.
– Honnan tudjam – válaszol az –, nem vagy mindig szép?
Grimaszol saját másolata felé, majd dob neki egy csókot. Frizurákat próbálgat, kibontja a copfját. Ilyen nemtörődöm módon szexi kontyot készítsen magának vagy engedje le a haját? Tomba berregés: csengetnek. Francba, ennyi az idő? Tehát a haja marad úgy, ahogy van. És elég lesz csak a kabát is, pont elegánsan botrányos, gondolja magában kuncogva, miközben belebújik a körömcipőbe és felkapja a bőrszütyőjét. Kifelé menet még jöhet egy gyors spricc az előszobai komódon, a soha meg nem gyújtott viaszgyertya mellett rejtőzködő, ámbrás parfümből a kulccsontja gödrébe. Olcsó, művi, édes, de a kedvence.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

– Jó ég, ki kéne mosni... – fújja meg az ecset fejét.
– Szebb lettem? – kérdi a tükörképétől.
– Honnan tudjam – válaszol az –, nem vagy mindig szép?

Verona5

2019. szeptember 7.

Egy parfümös találkozónkon volt alkalmam megszaglászni először, de nem találtam valami különösebben csábítónak és szexinek az illatát. Még hogy valami szexibb legyen, mint a Boudoir-om? Az nem lehet! De valahogy elrejtette az agyam hátsó zugában azt a motoszkát, amit biztos ismernek itt sokan, ami addig-addig sugdos, hogy "az valami finom volt, azt ki kellene próbálnod még egyszer, hátha...". Naszóval a belső hang nem nyugodott le, mígnem egyik kedves illatos-társammal cseréltünk, és végre nálam volt üvegében, pusztán csak a többhónapos illat-emlék alapján. Álldogált, nézegettem, szaglászgattam, és még mindig nem nagyon használtam, mert hogy jó-jó, puderes, édes, de én ezért annyira nem is vagyok oda, meg hogy hova is venném fel? Aztán egyszer csak átkattant az a bizonyos kapcsoló és a "nagyon szeretem" dobozba helyeztem át. Belevanszereteve rendesen! :)

Hétköznapra is simán fújható, annak ellenére, hogy tényleg szexi, de nem alpári kihívó módon, mint manapság sok illat, amit annak vélnek, hanem a finoman behízelgősen, bújósan. lgaz, a neve alapján másra kellene asszociálni, de nem a közönséges putain-ek illata ez, hanem azoké, akik meg vannak áldva az ügyes női rafinériával. Ez egy igazi jutalomfalat. Nekünk nőknek! A hímnemnek méginkább! ;) Tartóssága kb 4-5 óra rajtam és a szillázsa közepes.

És igen, a True Lust kiadás is teljesen ilyen, de nekem ő mégis jobban tetszik. Megfelelő alkalmakkor megvan a teljes összhang és a bőrkompatibilitás közöttünk, így köszönöm a kedves illatostársnak és a motoszkámnak is! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Lina6

2019. augusztus 3.

Nekem hasonlit a true lustra. Hasonlo puderes,edes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 3.

Nekem hasonlit a true lustra. Hasonlo puderes,edes.

Piscinke

2018. október 26.

Nórinak köszönhetően lett belőle fújósom.Este kipróbáltam. Kellemes, bőrös-púderes, száraz illat - emlékeztetett kissé a L'Interdit (Givenchy) régi verziójára. Most viszont - kb. 3 óra elteltével - ha megszagolom, van már benne valami áporodott, zavaró édes mellékzönge, ami nem tetszik. Emiatt egyelőre csak 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 26.

silverrain

2018. július 9.

Egy kedves krémmániástól vásároltam belőle 10ml-t, Rajtam az első pillanattól kezdve ugyanaz mint a Citizen Queen.
A külömbség hogy annak kb 15perc után nem érzem az illatát csak a "jelenlétét" ami valami szörnyű diszkomfortérzetet okoz.
Ő viszont finom édes, olyan csillogóan tiszta hosszú órákon át.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 9.

Ő viszont finom édes, olyan csillogóan tiszta hosszú órákon át.

GNóri

2018. május 27.

Myrtle-től kaptam egy próbafújást a frissen érkezett példányából, amit ezúton is köszönök! <3 Nagyon különleges illat, ami garantáltan odaragasztja egész napra az ember orrát a csuklójához. Az elején tényleg Allure-ös, de szerencsére ezen a fázisán hamar túllendül, sokkal összetettebb és bujább annál, szépen sorban kibontakozik minden illatjegye. A mandarintól és gyömbértől citrusosan gyümölcsös, a rizsportól száraz, púderes, a virágok pedig tovább édesítenek, puhítanak rajta. Azonban mindemellett ott van a bőr és az ámbra, ami összemocskolja ezt a kis decens púderes illatvilágot, és ad neki egy fülledt, meleg, ragacsos, párás testszagos jelleget (nem az izzadtságszagra gondolok, hanem az emberi bőr saját, természetes finom illatára). Számomra nagyon addiktív.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 27.

x

2013. szeptember 21.

Papíron volt hozzá szerencsém, nekem a gazdag púderesség jött elő, őszintén szólva olyan, mint a Coty Excalationje (vagy az Allure leszáradása), frissítő gyömbérrel megspékelve. Kíváncsi vagyok, milyen lenne hosszabb ismerkedés után, illetve bőrön, mert másra számítottam (amolyan Boudior-féle rosszlányságra). Remélem, bőrön az állatok is előbújnak. Összességében elegáns benyomást keltett bennem, a vadságot, vonzó romlottságot sejtető nevével ellentétben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 21.

Makk Zsuzsó

2013. július 19.

Uramisten, de jó ez a cucc! Először a papírcsíkon: verejtékszaggal keveredett virágillat, napok múlva is érződött ez a karcos, állatias jegy. Másodszor bőrre fújva: valami eszméletlen buja virágillat, az izzadságszag pár pillanat után eltűnik. Az én bőröm kémiája ezt hozta ki belőle, lehet, hogy más hanyatt-homlok menekülne, esetleg kérne egy hányószacskót.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 19.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool