Etro

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: poussemousse, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. április 24.

Lelőhely:   Le Parfum

Az olasz Etro csapat új 2016-os parfümje a Shantung - egy uniszex illat, amit a selyem inspirált.

Az illatjegyei között megtalálható a mandarin, feketeribizli, licsi, rózsa, bazsarózsa, tömjén, cédrus és pézsma.

Nushi

2020. február 4.

Rám oly nagyon jellemző módon beleszerettem ebbe az illatba amit persze lassan sehol se lehet kapni, ahol lehet ott is horror áron. :-) Vicces hogy unisexnek írják, mert én ezt egy férfin el nem tudom képzelni. Számomra ez a tökéletes nőiesség esszenciája. Mikor ezt fújom magamra mindenki jön utánam hogy hűű de jó illatod van. Megállítanak a péknél, utánam forog férfi nő egyaránt.Soha Semmire nem kaptam még ennyi bókot. A főnököm aki nem használ parfümöt és kb tök van az orra helyén még ő is megjegyezte hmm kinek van ilyen kellemes illata. Nem csábító pasizós illat. Simán csak NŐ nagybetűvel, szoknyában tűsarkúban, kesztyűben, kalapban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 4.

kolozsve

2018. november 24.

Csere útján tettem szert egy egész üvegre (köszönöm Laci :)). Már az első kis fújásnál tudtam, hogy nagyon én vagyok! Nincsenek niche parfijaim, talán ő a 3. A leírások, és főleg a jó vélemények alapján esett rá a választásom. Illatolás nélkül vágtam bele, amit egyébként szinte soha nem szoktam elkövetni. De egyáltalán nem bántam meg! Alapvetően is szeretem a rózsás parfümöket, de ebben van valami különleges is. Nem a hűha érzés, de annyira tiszta, légies és könnyed, hogy landolt a top három rózsa illatok között. Tartós, és tömjént szerencsére egyáltalán nem érzek. Passzolnak a bőrömmel, csak alig érezhetően citrusos, és nem túl édes. Rajtam teljesen dominál a rózsa, de friss rózsa, finom fuvallat. Ülök a kertben a virágok között, és mélyen beszippantom a rózsás friss tavaszi szellőt. Kell nekem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 24.

Bogyóka

2018. július 2.

Kolléganőmön éreztem, és annyira kellemes illata van rajta. Kipróbálhattam, erre nincsenek szavak, teljesen „én” vagyok. Rajtam a mandarin és a licsi ami kiérződött inkább, rajta inkább a rózsa dominál. Nem feltűnő illat, nem tömegoszlató fegyver, hanem egy számomra kellemes, könnyed, szerethető illat. (Nem fáj tőle a fejem, mert sajnos mostanában akadnak olyanok amiktől igen, nincs torok kaparás sem. Lehet már 30-on túl ilyen dolgok is előjönnek. :D ) Tartós rajtam és a blúzomon amit aznap hordtam teljesen érezhető maradt. Egy álom marad, mert néztem az árát a Notino-n. De azért érezni nap mint nap érzem a fuvallatot a kolleginán. Csodálatos illat. Hálás vagyok, hogy általa kipróbálhattam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Luna1024

2017. július 6.

Ez egy olyan parfüm, amiben ha akarnám se tudnám megmondani, hogy milyen illatjegyek vannak. De talán nem is kell, ezt mindenki elolvashatja fentebb... Durván pézsmás-füves-cédrusos, tán kissé szénás (?), zöld illat virágokkal, a tömjént én nem nagyon érzem benne. Könnyed, száraz és nőies. Igen, bár uniszex illatként van hirdetve (mint rengeteg más niche), de férfiakon el nem tudom képzelni, sajnálom... Nők esetében sem fog mindenkihez illeni, rajtam például teljesen karakteridegen. Olyan érzés volt viselnem, mint egy Chanel illatot: szép, igényesen kidolgozott, de valahogy számomra érzés és szenvedély nélküli darab, nem tetszik. Amolyan irodai illatnak tartom, amihez ceruzaszoknya, körömcipő és feltűzött haj dukál, és ami szolidan érezhető, de nem annyira, hogy bárkinek is bántsa az orrát. Persze nem akarom bekategorizálni, ezek csak az én asszociációim. Mondhatjátok, hogy nem vagyok hozzá eléggé felnőtt, de szerintem az ilyen típusú illatokhoz nem is leszek, sosem...
Nekem nem selyem-illat (ahhoz nem elég bársonyos), az sokkal inkább az Armani Si White, bár utóbbi egy teljesen más kategória.
A Shantung nem túl megosztó illat - sőt, ha ki szeretnék tűnni a tömegből vagy hatást szeretnék gyakorolni, nálam ez volna az egyik utolsó darab, ami eszembe jutna. Akkor tudom Neked ajánlani, ha nem vagy édesillat-kedvelő, hanem inkább a könnyed, zöld-virágos parfümökért rajongsz. Ha ilyen vagy, tegyél vele egy próbát, hisz mindenkin másképp működik ugyanaz az illat... A magam részéről semmi, de tényleg SEMMI olyat nem érzek benne, ami a niche minőséget képviselné, a "D" és az "M" betűs parfümériákban mainstream-vonalon is százszor különlegesebb darabokat lehet találni ugyanebben az illat- és árkategóriában.

Tovább ragozni nem szeretném: nekem ez az illat nem jött be, és örültem, amikor megszabadultam tőle. Nem azért, mert rossz - hisz igazából egy kellemes, nőies tavaszi-nyári illat, jó tartóssággal, ám bőrközelien -, csak számomra nagyon semmilyen, nincs meg itt se az a "HŰHA" érzés. :(
1 pontot nem érdemel, mert niche parfümhöz képest teljesen megfelelő az ára - konkrétan annyiba kerül, mint egy-egy mainstream illat -, de nálam 2 pontnál így se ér többet. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 6.

HDR

2017. június 25.

Nekem, rajtam erősen hajaz a Chloe edp-re (leginkabb az eleje), de ettol fuggetlenul tetszik. A tartossaga rajtam nem tul jo, de teny, hogy nem is fujtam kettonel tobbet a csuklomra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 25.

0808

2017. június 18.

Aki szereti a rózsát annak jó szívvel ajánlom mert ez aztán egy hatalmas rózsacsokor tömjénes pézsmás alapon. Én nem vagyok nagy rajongója a rózsás illatoknak de ez egész kellemes talán a babarózsa teszi kicsit szelídebbé. Egyszerű tiszta lineáris illat lett, rajtam semmi csavar nincs benne, azt kaptam amit vártam rózsát töménytelen mennyiségben, sajnos a tartóssága elég gyengécske.
Úgy érzem magam mint akit Yves Rocher Rózsa illatú tusfürdőjével bepácoltak, nem az én világom de attól még szépséges lehet vkinek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 18.

Torpece

2017. január 18.

Csodálkozom, hogy eddig még senki nem értékelte itt ezt a csodás illatot, máshol annyi elismerő véleményt olvastam róla, ezért is vettem meg vakon. Tegnap érkezett meg hozzám ez a csodás illat és csatlakozom az őt dícsérők táborába. Rózsás, virágos, zöldes illat rajtam, meghatároztatlan különleges illat. Nekem legelőször beleszippantva egy az egyben a L'Erbolario Hedera illata ugrott be amit szintén nagyon szeretek. Pedig abban nyomokban sincs rózsa, mégis érdekes módon a két parfüm nekem teljesen egyformának tűnik. Egyedül a tartósságával van egy kis gondom: 2-3 óra után már csak nyomokban érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 18.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Citral, Linalool