Faith In Nature

Ár:   760 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: idusmidus, Módosítva: 2014. március 17.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Kiszerelés: 100g

szzh01

2019. május 29.

Kézmosó szappannak használtuk. Nagyon finom az illata, gyömbéres-citromos, ami egyébként kibontás után 1-2 héttel elillan. Eléggé hajlamos szétázni, legalább is egy 4 tagú családnál nem igazán bírja a folyamatos használatot.

De ami a legnagyobb baj, hogy iszonyatosan szárít. Kb. 1 hét után a tenyerem romokban volt, hiába kentem be napjában sokszor tápláló krémekkel, iszonyúan kiszáradt, mint még soha semmitől.

Először nem jöttem rá, hogy ez a szappan a bűnös, őszintén szólva nem is feltételeztem róla. De félretettem pár napra és helyrejött a kezem. Talán a Sodium Palm Kernelate lehet az INCI-ben a bűnös. Szóval nálunk sajnos leszerepelt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 29.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Glycerin

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.