Faith In Nature

Ár:   760 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Száraz, Normál

A krémet és az összetevőket feltöltötte: idusmidus, Módosítva: 2014. március 17.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Száraz, Normál

Kiszerelés: 100g

Futureline

2021. március 13.

Ez eletem legrosszabb szappanja pedig vagy 100-at biztosan kiprobaltam mar. Az illata isteni finom, felebresztette bennem a regen kihunyt naturkozmetikumok iranti vagyat. Itt veget is ert az egyetlen jo tulajdonsaga. A kezborom nagyon erzekeny ekcemas, nalam 1 napig birta ez a szappan. Rengetegszer mosok kezet, a nap vegere jelentkezo hatasok: Hofeherre szaradt kezek mintha lisztbe martottam volna, vorosen izzo bor ha barmilyen hidratalo kerul ra, csontszaraz repedezett es feszulo bor. En meg ilyet nem lattam pedig irtam volt mar jo par szappanom. Soha tobbe a marka kozelebe sem megyek, es naturkozmetikumot sem veszek az biztos! Egyebkent eleg kemeny szappan nekem egyaltalan nem azott szet es a habja is selymesen simogato. Na de a hatasa borzaszto.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 13.

szzh01

2019. május 29.

Kézmosó szappannak használtuk. Nagyon finom az illata, gyömbéres-citromos, ami egyébként kibontás után 1-2 héttel elillan. Eléggé hajlamos szétázni, legalább is egy 4 tagú családnál nem igazán bírja a folyamatos használatot.

De ami a legnagyobb baj, hogy iszonyatosan szárít. Kb. 1 hét után a tenyerem romokban volt, hiába kentem be napjában sokszor tápláló krémekkel, iszonyúan kiszáradt, mint még soha semmitől.

Először nem jöttem rá, hogy ez a szappan a bűnös, őszintén szólva nem is feltételeztem róla. De félretettem pár napra és helyrejött a kezem. Talán a Sodium Palm Kernelate lehet az INCI-ben a bűnös. Szóval nálunk sajnos leszerepelt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 29.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Glycerin

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.