Kövess minket Instagramon is! :)


Fanola Oro Therapy 24K Gold Aktivátor 30 Vol. 9%
Ár: | 1600 Ft | Kategória: | Hajfestékek | |||
Kiszerelés: | 1000 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: LUNACICA, Módosítva: 2021. január 19.
Ár: | 1600 Ft | |
Kiszerelés: | 1000 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Hajfestékek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ez egy egyszerű keverék a formulához, amely gazdagítja a színt és segít fenntartani a haj egészségét. 24 karátos aranyat és arganolajat használ aktív összetevőként, hogy elérje a kívánt színeredményt, és puhítsa a hajat, így a színpigmentek a legtökéletesebben tudnak bejutni a hajszálak szerkezetébe és ott megtapadni.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Hydrogen Peroxide
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Ceteareth-30
ti I eu
,
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil
eo
1
0
,
Stearamidoethyl Dimethylamine
,
1-Dodecanol
eo I eu I i I al
,
Etidronic Acid
ti
,
Myristyl Alcohol
eo I al
2
4
,
Hexyldecyl Laurate
eo
,
Hexyldecanol
h
,
Oxyquinoline Sulfate
,
Tetrasodium EDTA
,
Simethicone
eo
1
0
,
Ceteareth-20
eo I eu I al
2
3
,
Laureth-3
eu
,
Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
a I eo
,
Colloidal Gold
,
Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Az Oro Therapy festékkel együtt használom, már az összekeverésnél látszódik hogy nagyon krémes az argánolaj miatt. Nagyon kíméletes, nem kellemetlen illatú. Szeretem használni.


Az Oro Therapy festékkel együtt használom, már az összekeverésnél látszódik hogy nagyon krémes az argánolaj miatt. Nagyon kíméletes, nem kellemetlen illatú. Szeretem használni.


Én a FANOLA ORO THERAPY 24K AMMONIA FREE PERMANENT COLOR hajfesték mellé használom,ezzel festette a hajam a fodrászom is,csak ugye a Korona vírus miatt kénytelen voltam házilag elkezdeni hajat festeni itthon tavasz óta. :/ És ahhoz képest,hogy még soha életemben nem festettem otthon,egyedül a hajam,és világos szőkére festem,ami nem a legegyszerűbb házilag (legalábbis,hogy szép legyen a végeredmény :) ),nekem tökéletesen működik,már jópárszor használtam,és soha semmi problémám sem volt,és nagyon szép,tartós a végeredmény.Nem lesz sárga a hajam,nem fogja be a fejbőröm,nem csípi,nincs kellemetlen illata,szóval én maximálisan megvagyok vele elégedve!Ráadásul egy ekkora kiszerelés szerintem évekig elég,szóval ár-érték arányban csillagos ötös!. :)


Én a FANOLA ORO THERAPY 24K AMMONIA FREE PERMANENT COLOR hajfesték mellé használom,ezzel festette a hajam a fodrászom is,csak ugye a Korona vírus miatt kénytelen voltam házilag elkezdeni hajat festeni itthon tavasz óta. :/ És ahhoz képest,hogy még soha életemben nem festettem otthon,egyedül a hajam,és világos szőkére festem,ami nem a legegyszerűbb házilag (legalábbis,hogy szép legyen a végeredmény :) ),nekem tökéletesen működik,már jópárszor használtam,és soha semmi problémám sem volt,és nagyon szép,tartós a végeredmény.Nem lesz sárga a hajam,nem fogja be a fejbőröm,nem csípi,nincs kellemetlen illata,szóval én maximálisan megvagyok vele elégedve!Ráadásul egy ekkora kiszerelés szerintem évekig elég,szóval ár-érték arányban csillagos ötös!. :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel OilHidratálók: Hexyldecanol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, 1-Dodecanol, Myristyl Alcohol, Ceteareth-20
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, 1-Dodecanol, Myristyl Alcohol, Hexyldecyl Laurate, Simethicone, Ceteareth-20, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-30, 1-Dodecanol, Ceteareth-20, Laureth-3
Tisztítószerek: Ceteareth-30, Etidronic Acid
Illatanyagok: 1-Dodecanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Hidrogén peroxid. Halványkék színű folyadék, híg oldatban színtelen. Gyenge sav, erős oxidálószer. Gőze a szemet és az orrot irritálja. Felhasználása: szintelenítő- és fehérítőszer számos tisztítószer tartalmazza származékait. Klórmentes fertőtlenítőszerekben is alkalmazzák. A hajápolásban a haj szőkítésére használt összetevő. (Forrás: Wikipédia)
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő.
Másik nevén Lauryl Alcohol. Kókuszolajból előállított zsíralkohol. A kozmetikumokban oldószerként, bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag és illatanyag.
Etidronsav. Szintetikusan előállított anyag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint kelátképző segédanyag, amely a krémben a víz révén jelenlévő fém ionokkal (pl. arzén, vas) reakcióba lép és semlegesíti azokat, vagyis a krémet stabilizáló funkciója van. A truthinaging információi alapján az összetevő a zsírsavak oxidációját is késlelteti, vagyis tartósabbá teszi az adott kozmetikumot. Elsősorban samponokban és szappanokban használatos stabilizálószer, fogkrémekben használva pedig fogkő-gátló adalék. Mivel irritáló lehet, ezért ügyelni kell arra, hogy alaposan leöblítsük a bőrről.
A többi zsíralkoholhoz hasonlóan elsősorban bőrpuhító (emollient), másodsorban emulgeáló, sűrűség szabályozó, habosító.
Bőrpuhító (emollient) és bőrjavító (skin conditioning) anyag.
Hidratáló, bőrjavító (skin conditioning) anyag, oldószer. Híg, így könnyű állagú, könnyen kenhető krémek gyakori összetevője.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Dimethicone és silica keveréke, melyet leginkább habzás gátló anyagként használnak a kozmetikumokban. Ezen kívül még a CosIng szerint emollient, bőr- és hajkondícionáló anyag is.
Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emollient és emulgeáló szerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magas kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Részletesebb információ az összetevőről a TruthInAgingen.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeálószerként és felületaktív anyagként használják a kozmetikumokban. Az EWG szerint az összetevő egészségügyi veszélye abban rejlik, hogy szennyezve lehet Ethylene Oxide vagy 1,4-Dioxane által.
Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak. A benne lévő omega-6 és omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában. További info itt.
Retek gyökeréből, fermentálással előállított összetevő. A fermentálás során egy antimikrobiális peptid keletkezik, aminek antimikrobiális, természtes tartosító hatása van. Megtalálható az összetevő természetes tartósítszer komplexekben is, bár nem olyan hatékony, mint a jól ismert egyéb tartósítók (parabének vagy phenoxyethanol.)
Forrás: truth-in-aging, BFT
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.