Francesca Bianchi

Ár:   32 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfuméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2021. augusztus 23.

Ár:   32 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfuméria

Illatjegyek: ámbra, ananász, cibet, írisz, kókusz, labdanum, mimóza, mirha, szalmavirág, szantálfa, vanília

jakarika

Korcsoport: >54
2021. április 11.

Nemrégen megdöbbentem, mert az utolsó 2 évben közel 250 illattal sikerült személyesen megismerkednem. Jöttek mentek , volt ami nagyon tetszett, volt ami kevésbé vagy egyáltalán nem, de egyiket sem vettem újra. A Sex on the sea viszont rögtön belopta magát a szivembe. Azóta a 4. üvegnél tartok, locsolom mikor van, hiányzik mig nem jön a másik. Édes és sós, hideg és meleg, titokzatos és kitárulkozó egyszerre. Francesca véleménye a szexről és az emberi kapcsolatokról. Van benne valami mérhetetlenül meghitt, ami miatt ragaszkodom hozzá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. április 11.

eve06

2021. március 26.

Az előző véleményt én írtam feve fiókkal, amibe azóta sajnos nem tudok belépni, ezért nem tudom updatelni az előző kommentem, de most szeretném kicsit ellensúlyozni. 1000%-ban egyetértek aidanne véleményével, így közel fél év után. Valahogy állandóan a szemem elé került a kis minta, ezért néha kívácsiságból meg-meg illatoltam. Mostanra abszolut élvezem ezt a parfümöt, valóban az animális jegyek miatt a bujaságot idézi meg a fejemben, emellett az érett ananász a nyári koktélok illatára emlékeztet. Valahogy mintha nem is ugyanaz a parfüm lenne, mint amit először szimatoltam. A sea részét mondjuk annyira nem értem, mert semmi tengerhez kapcsolódó dolgot nem érzek ki, max a fülledt nyár miatt lehet rá asszociálni, de vizes, sós jegyeknek számomra nyoma sincs.
Összességében nagyon komplikált, valóban barátkozni kell az illattal, igazán érdekes élmény.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 26.

feve

2020. október 6.

Uhh hát rajtam ez rotható ananász szagú.... 2*-ot mindenképp megérdemel, mert iszonyat tartós, de jelenleg annyira örülnék ha nem lenne az, mert hiába próbálom levakarni magamról szappanos vízzel. nem jön le.
Valamennyire értem, hogy mire gondolt a költő, de elképzelhetetlennek tartom hogy ez bárki számára is hordható legyen. Igazából örülök, hogy kipróbáltam, mert nagyon érdekes illata van, de még a minta is valahová a fiók mélyére fog kerülni, és akkor fogom csak elővenni, ha azt érzem, hogy valami sokkhatásra van szükségem. (Vagy akkor sem )

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 6.

aidanne

2020. július 21.

A lenti sorokat több mint egy éve írtam. Fent hagyom a véleményem már csak jó példának is arra vonatkozólag, hogy mekkorát fordulhat az ember gondolata, érzése egy parfümmel kapcsolatban.
Itt ülök a gépem előtt és a parfüm, amiből már üvegeset birtoklok elvarázsol újra és újra. Megértettem Bianchit, oké nekem is kellett egy kis idő mire rájöttem, valóságos művészet amit készít így meg tudom érteni, ha valakit ez az illat elrettent, vagy szimplán csak nem tetszik neki. Művészet, néha absztrakt és nem egyértelmű, pedig végig ott van az orrunk előtt szó szerint.
Az illat számomra rendkívül érzéki síkon mozog, valóban van benne perverzitás az állati jegyeknek no és a jól megválasztott minőségü ananász jegyeknek köszönhetően. Édes, fülledt és mocskos. Hőségben brillírozik igazán, akkor mutatja meg igazi arcát. Egy elég érdekes de számomra már nem meglepő: a bőrömön mindenkinek tetszett, a férjem egyenesen oda van érte (megjegyzem az ő orra igen kimunkált azért már :) de kaptam már bókot érzékenyebb orrú parfömös társamtól is, és más, parfümökkel nem foglalkozó baráttól is.
Rendkívül tartós, rekkenő hőségben bőrközeli marad, de 25-28 fokon pedig parádésan 24 órás vibrálás. Remekmű, örülök, hogy észbe kaptam.
Nem az ízlés határozza meg, hogy miként vélekedünk az illatról....így én mélységesen fejet hajtok Bianchi elött, mivel egyre kevesebb az a márka a niche kategóriában (is) mely nem hajt fejet a közönségességnek.

2019.május 13:Nerolis vasarlasomkor tobbekkozt ezt is kertem mintaban.
Nagyon felcsigazott a kis paranyi uveg, a neve is tetszett, es bevallom uvegbol szagolva eleg igeretesnek hatott, bar hozza kell tennem elotte nyomtam bele az orrom a baccarat extreme-be, igy mar ertem miert tudodd felrevezetni.
Ez a parfum... nem tudom hogyan irjam le. Irjam azt, hogy szamomra rettenetes es hordhatatlan? Vagy kezdjek arrol irni, hogy a sex es a tengerpart mennyire van eltalalva az illatban es mennyire akartak vissza adni azt. Nos, ha az en izlesemtol eltekintunk, akkor valami meg ki is sulhet belole. A sex utani maradvany szag, mert, hogy mashogy irni nem tudom s akarom talan visszakoszon es ezt az ananasz-civet kombonak koszonhetjuk( vagy nem)
A tengert megint az unalomig hajszolt kokusszal akartak egyensulyozni ( ertem en, hogy sok a kokusz dio a tengernel de nemar...) es szerintem itt a tenger az en ertelmezesem szerint ki is fujt...
A tartossagaval sajna nincs baj, ez a vizelet es egyeb szagu parfum cukorral keverve igen utos, mondjuk ha onvedelemre hasznaljuk ergo ne jojjon senki a kozelunkbe.
Rettenet :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 21.

2019.május 13:Nerolis vasarlasomkor tobbekkozt ezt is kertem mintaban.
Rettenet :(

Verona5

2020. május 31.

Olvasom a lentebbi hozzászólásokat is.

Se nem sex, se nem tengerpart, napfényről és homokról meg ne is álmodjunk, de még az állatias ösztönjegyeket sem érzem belőle. Valahogy olyan semmilyen a bőrömön. Abszolút nem érződik, hogy egy niche, hogy drága. Hacsak abban nem, hogy kilóg a sorból, furi, fémeskés, répamagos, zöldeskés, édeskés, picurkát aldehides, amolyan nem tudom, hova tegyem illat.
Valahogy rajtam nem hat sehogy. Ez most sem talált kedves Bianchi ház, hasonlóan az eddig próbáltakhoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 31.

Olvasom a lentebbi hozzászólásokat is.

pacsalia

2020. május 26.

fuhh de büdöös, te jó Isten! neroli-s mintához jutottam csere útján, hát ez a leggagyibb autóillatosító szag amit valaha éreztem, igazi vaddisznószőrös mellékzöngével. JUJJ és FUJJ. ennyi pénzért. :D vicc..... nem tudom, sírjak vagy nevessek. persze levakarhatatlan és ULTRA tartós! szappan+víz kombó semmi neki. ugyanúgy bűzölög a bőrömön mint előtte... :O ma sem kerültem közelebb a niche illatok világához. továbbra is várom, hogy végre valami megtetsszen és elragadjon. és többet adjon mint egy mainstream illat. eddig eredménytelen és irtózatos csalódásokkal teli a várakozásom minden pillanata.... :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 26.

stylo

2019. szeptember 4.

Azta!!! Ez de rohadt jo!!! Mondjuk nekem elsore semmi sex and the sea eleterzes nem jut eszembe. Na jo, ha igy rabeszelnek, talan a sex, esetleg. Hegedugyanta, gordonka, mez, borostyan, lakkozott fa. Erdekes h ez egy parfum. En egy csinos kis porcelan illatositoban jobban el tudnam kepzelni. Elso blikkre persze. Boron egy ido mulva kifejezetten ingerlo, szinte afrodiziakum szeru illatta alakul. Kizarolag csabitasra valo. Hetkoznapra tilos. Nekem felremlik az egyik kilian, ami a tulzott szilvas illat miatt nem jon be. Elvileg ebben nincs, pedig eskudnek ra, h de. Ha nem edesedne be ennyire, hanem valami fustos, kesernyes illat vinne az egeszet, egybol rohannek erte. Igy viszont nem fogok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 4.

emb1p3

2019. augusztus 1.

Nagyon szeretem azokat a parfümházakat, amelyek (majdnem) minden illatukba belekomponálnak egy közös motívumot, hol hangsúlyosan, hol csendesebben, a Chanel aldehidje, az Hermes niche-vonalának és az ELDO-nak a bőrös darabjai mind közel állnak hozzám, és a számomra eddig ismeretlen Francesca Bianchinál is felfedezni vélem ezt a legkisebb közös többszöröst, ami mintha nem is egy konkrét illatjegy lenne, hanem egy civetes-földes-gyantás chypre-jellegű tényleg nagyon retró hangulatú alap. Én amúgy is nagy híve vagyok a '60-as és aztán '80-as évek lenvászon ingjeinek, teknőspáncél színű gombokkal díszített fehér és homokszínű ingruháinak, szalmatáskáinak, hatalmas napszemüvegeinek, úgyhogy megdobbant a szívem, amikor kiszagoltam ezt az időutazós alapillatot. Mindemellett ez az illat nagyon furcsa, van belőle immár egy Sex and the Beach Neroli flanker is, amit sokkal viselhetőbbnek tartok, a plusz jegy ott jól egybefésüli ezt a kaotikus kompozíciót. De pont emiatt az szabályosabb, egyértelműbb, biztosan ez a nerolitlan lenne izgalmasabb, de egyelőre kemény dió, nem tudom elképzelni, hogy viseljem. Mivel érzem a szimpátiát, még próbálkozni fogok a feltörésével.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 1.

RekaKrem

2019. július 25.

Ez valami csodálatos nedű, semmi hozzá foghatót nem éreztem még --- bár a NEA-val érzek némi hasonlóságot, de ez porosabb, sötétebb, pacsuli-nélkül-is-földes gyümölcskompozíció. Kicsit talán retro is, nagyon kell tudni viselni, és akkor egy igazi "dög" alkalmi-esti illat.
Ez az illat számomra a parfüm-művészet, "MÉLYVÍZ, CSAK ÚSZÓKNAK!".
Az Angel's Dust-nál viselhetőbb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 25.

Ez az illat számomra a parfüm-művészet, "MÉLYVÍZ, CSAK ÚSZÓKNAK!".
Az Angel's Dust-nál viselhetőbb.

szeliger

2019. május 13.

Nem valami jól sikerült az ismerkedés a parfümházzal. A klasszikus letisztult formájú üvegeken figyelemfelkeltő nevek. Az üvek jól kézreáll, de ami benne van? Az minden, csak éppen jól nem áll nekem, nem nőttem én még fel ilyen magasságokba. Mit is érzek? Ananászt, ám nem azt a finom lédús friss gyümölcsöt, hanem az ananászkonzerv cukros levének illatát. Megsózva. Hűha, ezért pénzt aztán soha nem adnék.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 13.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol